Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

animirani vicevi

[es] :: 3D modelovanje :: animirani vicevi

[ Pregleda: 8716 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon animirani vicevi01.08.2007. u 09:30 - pre 203 meseci

Razvijam seriju pod imenom "Kaiš crtaći" (kaiš - kratki strip u novinama). Ustvari to su animirani vicevi, zanimljivi teksovi, fore, bajke, basne i zezalice......
Evo primera pa uživajte i dajte komentare!!!! (i pitanja, predloge itd......)

Isus te gleda!

Krastavčići

Kavgadžije

(i forice za mobilne)

fora01

fora02

fora03
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: animirani vicevi01.08.2007. u 12:55 - pre 203 meseci
Kao prvo, podržavam ovaj projekat i svaka čast na trudu.
I sam imam u planu da kad malo ovladam rigovanjem i karakternom animacijom, da pravim epizodice kratke forme... možda još kraće nego tvoje i sa tom razlikom što se mojih 2-3 glavna karaktera neće menjati.
A inače podržavam bilo koje animatorske poduhvate na ovim prostorima.
Koji 3D program koristiš i koji 2D compositing program?

A sada kritike:

- Svetlo i uopšte render mora pod hitno da se sređuje. Isuviše crnih površina imaš na karakterima i na objektima. Koliko vidim, ne koristiš GI i to je dobra solucija po mojem mišljenju jer bi GI-em prilično usporio render. Ali ako ne koristiš, moraš da ubaciš bounce svetla. Znači, retko kada bi neka površina trebala da bude potpuno crna, uvek bi trebalo da imaš neki blagi fell light sa druge strane, kako bi tekstura gradijentno opadala sa svetlije strane teksture na tamniju stranu teksture, a ne na crno. :) Naravno, sve ovo zavisi od slučaja do slučaja. Kontrast i backlight takođe može dobro da dođe u pojedinim situacijama.

- Teksture ne mogu da se dobro vide zbog svetla, ali generalno mislim da nije loše. Ipak, čini mi se da praviš grešku jer mešaš toon shadere sa onim realnim. Mislim da bi trebalo da se odlučiš. Ili toon ili realni. Takođe mislim da bi uvodna špica trebala sva u toon shaderima da se odradi (recimo da mi se uopšte ne sviđa onaj beli zid sa leve strane, kao ni ona crvena slova).

- Modeling mi se sviđa. Ne toliko kod karaktera, koliko kod okruženja. Nije isuviše prosto, a nije ni previše natrpano. Keep it up.

- Karakternu animaciju neću da komentarišem, obzirom da sam i ja u procesu učenja. Ipak, imam zamerki za ostale stvari. Zašto ne koristiš malo više particles? Recimo kad Slon lupi šakama o vodu, one kapljice uopšte ne izgledaju dobro, a sa particleš bi to mnogo bolje izgledalo. Mnogi specijalni efekti u kombinaciji sa particles mogu da povade neke stvari u celokupnom feelingu. Ako ti tu treba pomoć, na raspolaganju sam kad imam vremena (koristim max).

- Odjavna špica je ponekad predugačka (recimo kod pandura sa krastavčićima). Sama montaža kadrova mi se sviđa, i nisam uočio neke greške. Timing takođe nije loš (mada uvek može bolje (pogotovo kad čovek kritikuje ko ja sad :) )).

To je to za početak, a sada ću da ti pokažem kako bi po meni trebao da izgleda jedan crtani kratke forme, za koji mislim da je sve kako treba i na svom mestu (i svetlo i teksture i animacija...). I sam ću se truditi da približno i moj projekat izgleda, kada dođe na red.
Pogledaj i ti obavezno, mislim da može da ti da neke cool ideje...

http://www.glumpers.com/episod...Episode04_Splashing_Around.mov

http://www.glumpers.com/episod...mpers_Episode03_Bulking_Up.mov

http://www.glumpers.com/episod...mpers_Episode02_Growth_Gun.mov
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi01.08.2007. u 14:51 - pre 203 meseci
Tnx d4rk3lf...

Nisam posebno naglasio da se ipak radi o test epizodicama. Njihova svrha je upravo bilo eksperimentisanje.
Idem redom :

Nisam siguran na koj vic mislis kad kazes za tamnije povrsine al pretpostavicu da je u pitanju Isus i Kavgadzije. Isus je prvi radjen i tu je pozadina dosta dobra but lik mi se nije svidjao uopste. Ja sam poceo kao klasican animator i za mene je ovo sve veliki napredak ali nevolim 'gradient' izgled pozadina i likova jer volim kontrast, volim da neku povrsinu naglo presecen suprotnom bojom. Kod Isusa se time nisam baktao - lik je ispao sa neeeeekakvim sejderima koje se nisu uklapali u nista. Naravno desavanje je moralo nocu da bude dok kod Kavgadzija sam hteo sumrak. Izgled kakav zelim je postignut u panduru gde, da - volim da kombinujem malo realno i toon, ali je kombinacija mnogo bolje izvedena. Kod Kavgadzija sam zadovoljan slonom koji ima kontrast kakav zelim - s jedne strane je svetlo plav a s druge crn! Generalno bolji izgled ce biti ali samo malo bolji iz vise realnih razloga - ovo ce se raditi strasno brzo! Al nemozes da zamislis kolko brzo!!! Trebalo je napraviti semu da sve izgleda pristojno a opet prihvatljivo za produkciju. Likovi se prave jedan od drugog. Ne koristim uopste blend shejpove nego i oci, i usta i obrve su gomila skriptova i geometrija van lika! tako da kad pravim novog lika ja mu samo parentujem 'facu' za head joint (jedan lik 3 sata). No usvakom slucaju mene brzina koja je neophodna kolje ali opet i treba biti realan da se ovo radi u Srbiji! Pogledao sam Glumperse i evo i sam kazi - da li takve stvari treba sam covek da radi? Ne, naravno i to je ono sto bih ja zeleo - ja sam animator nemogu da se bakcem sa efektima tj. particlima. Pozadine kod Isusa i Kavgadzija jesam ja radio ali pokusavam da od svojih 'ucenika' napravim tim koji bi radio onako kako valja. Upravo zato i voda nije savrsena kod Kavgadzija jer kao prvo je bilo parola snadji se (brzo) a drugo nisu partikli (koji ipak zahtevaju igranje i picikanisanje). Jednostavno nemam vremena da se bavim time - treba raditi ono sto je najvaznije paziti na pricu! Svaki vic je prvo manje vise detaljno nacrtan pa tek onda modelovan itd. By the way koristim Mayu 7 i After Effects 6.5 (za sada te verzije) i obicne olovke . Pre nego i sto sam poceo da crtam kao klasican animator okusao sam se u Maxu i strasno se razocarao u njegov interfejs a i bogami na tadasnju komp. animaciju. Nisam bio zadovoljan hteo sam stare crtace (Tom&Jerry, Tex Avery-ja itd) te sam potpuno batalio kompjuter i reko "OK, ajd da vidim sta je to animacija!" Mislim da je za 3D animatore bitno da prodju kroz ono sto je 2D animaciju cinilo fantasticnom. Radio sam u Visoj el. skoli na predmetu Osnove animacije i imao preko 200 studenata koji odlicno znaju Mayu, Max i sa 3d paketom naprave, lupam.... super lepi balon ili zabu ali pojma nemaju sta da urade sa time. Ako hoces animaciju na barem trenutak se ostavi Maxa i uzmi stare dobre knjige i olovku. Napomena: nemora da znas fenomentalno da crtas - da bi naucio animaciju dovoljan ti je i najprimitivniji objekat u 3Du a cica glisa je vec slozen model.

Sve u svemu ako hoces nesto kao glumpers moj savet ti je da to neradis sam. Posveti se odredjenoj oblasti i drzi se toga. Recimo partiklima, tako da mi posalji kao PP tvoj mejl pa kad krenemo punom parom da se vidimo i da se prilagodimo. Ja i trazim coveka koji bi brinuo o simulacijama, efektima - kisa, trava, voda, eksplozije i slicno). Ja mogu iz znatizelje da se igram sa partiklima al necu time da se bavim. Ustvari ja i animacijom se bavim iz puke potrebe da bi ispricao sta zelim. Mislim da je animacija fenomenalan nacin da iz sebe izbacis nesto, tako da jednog dana cu i animiranje ostaviti ljudima koji to rade bolje od mene. Realno ovde kod nas ih je veoma malo. Imas 5-6 ljudi koji zaista rade svoj posao. Jel si video Film Noir (srpsko-americka produkcija)???

Pozzz i sorry ako sam smaro vise.....
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: animirani vicevi01.08.2007. u 16:52 - pre 203 meseci
OK Nemanja, poslaću ti na pm neke moje animacije, taman i ja da pokupim neku korisnu kritiku.
Ukoliko su ovo više bile neke test varijante, onda je odlično.

Citat:
nemanja g
Nisam siguran na koj vic mislis kad kazes za tamnije povrsine al pretpostavicu da je u pitanju Isus i Kavgadzije. Isus je prvi radjen i tu je pozadina dosta dobra but lik mi se nije svidjao uopste. Ja sam poceo kao klasican animator i za mene je ovo sve veliki napredak ali nevolim 'gradient' izgled pozadina i likova jer volim kontrast, volim da neku povrsinu naglo presecen suprotnom bojom....

Mislio sam na skoro sve radove i još uvek mislim da ima prilično mesta za nadogradnju rasvete. Za gradijent me nisi shvatio. Ne kažem ja da karakteri uvek treba gradientno da budu osenčeni niti sam pominjao kontrast u tom kontekstu. Rekao sam gradijentno, jer se u suprotnom kada je lik sa jedne strane dobro osvetljen, a sa druge potpuno crn, dobija skroz CG Utisak.
U stvari... evo daću ti konkretan primer, tako je najbolje...
U kavgadžijama imaš scenu gde je sumrak, po svemu sudeći, i gde jako svetlo bije iz kafanice.
Ako je sumrak, zašto su karakterima senke direktno ispod njih, kao da je sunce u podne? Dalje, slon ima potpuno crnih delova ispod brade i surle (toliko crnih da mu se ne vide usta)... donji deo krova kod kafane je isto potpuno crn. Isto tako i ono bure sa desne strane. Dakle, gde je tu odbijanje zraka? Može to da bude crnije... ali ne potpuno crno, pogotovo što se radi o zalasku sunca. Takođe, neusklađena ti je slika neba sa ovim 2D drvećem. Nebo je mnogo tamnije nego što je drveće, a na nekim mestima ti je trava toliko svetla kao da je podne. To su samo neke od stvari.
Nemoj da pomisliš da pokušavanm da ti omalovažim rad ili nešto slično, naprotiv... mislim da ste veliki posao uradili i samo iz najbolje namere dajem sugestije (koje i ne morate da uvažite).
Što se tiče šejdera opet bih ti predložio da uzmeš ili toon ili realne... nikako kombinaciju, jer je po mom mišljenju to jako teško dizajnerski uklopiti da dobro izgleda.

Citat:
nemanja g:
Generalno bolji izgled ce biti ali samo malo bolji iz vise realnih razloga - ovo ce se raditi strasno brzo! Al nemozes da zamislis kolko brzo!!! Trebalo je napraviti semu da sve izgleda pristojno a opet prihvatljivo za produkciju. Likovi se prave jedan od drugog. Ne koristim uopste blend shejpove nego i oci, i usta i obrve su gomila skriptova i geometrija van lika! tako da kad pravim novog lika ja mu samo parentujem 'facu' za head joint (jedan lik 3 sata). No usvakom slucaju mene brzina koja je neophodna kolje ali opet i treba biti realan da se ovo radi u Srbiji! Pogledao sam Glumperse i evo i sam kazi - da li takve stvari treba sam covek da radi?

A zašto ne razmotriš predlog da koristiš nekoliko karaktera za recimo seriju od 15-20 epizoda? Em mogu karakteri da izgledaju mnogo bolje, em će serija imati neki svoj šmek i imidž (previše karaktera može samo da ti optereti produkciju), a i publika može lakše da se veže sa njima. I znači kad ti dosade, kreneš i u recimo sedmoj epizodi ubaciš nekog novog karaktera.
Glumperse je i maltene radio jedan čovek (Tyson Ibele), ostali su radili muziku i nešto sitno pripomagali.
Tako da mislim da je moguće da jedan čovek u slobodno vreme odradi neke kratke serijice, ali je ipak mnogo-mnogo bolje da to rade nekoliko čoveka.

Citat:
nemanja g:
Pre nego i sto sam poceo da crtam kao klasican animator okusao sam se u Maxu i strasno se razocarao u njegov interfejs a i bogami na tadasnju komp. animaciju. Nisam bio zadovoljan hteo sam stare crtace (Tom&Jerry, Tex Avery-ja itd) te sam potpuno batalio kompjuter i reko "OK, ajd da vidim sta je to animacija!" Mislim da je za 3D animatore bitno da prodju kroz ono sto je 2D animaciju cinilo fantasticnom. Radio sam u Visoj el. skoli na predmetu Osnove animacije i imao preko 200 studenata koji odlicno znaju Mayu, Max i sa 3d paketom naprave, lupam.... super lepi balon ili zabu ali pojma nemaju sta da urade sa time. Ako hoces animaciju na barem trenutak se ostavi Maxa i uzmi stare dobre knjige i olovku. Napomena: nemora da znas fenomentalno da crtas - da bi naucio animaciju dovoljan ti je i najprimitivniji objekat u 3Du a cica glisa je vec slozen model.

Iako se nisam bavio 2D animacijom (sem na amigi nešto iz zezancije u deluxe paintu ) jako volim 2D animaciju, i uvek sa zadovoljstvom gledam crtane filmove (one matorije, pogotovo). Što se tiče primitiva, pa eto na PM će jedna od animacija koje ću da ti pošaljem da bude sa primitivima kao glavnim likovima.

Citat:
nemanja g: Ustvari ja i animacijom se bavim iz puke potrebe da bi ispricao sta zelim.

Zar to svi mi ne radimo?

Citat:
[url=/p1657839]
Jel si video Film Noir (srpsko-americka produkcija)???

Gledao sam trailer. Odličan je.
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi01.08.2007. u 20:49 - pre 203 meseci
Paa...... ja pomalo patim da senku stavim tamo gde meni odgovara pa cak i kad nema logike... Naravno izuzev u veoma očiglednim primerima - ko kao običan gledalac, može da zapazi da neka senka nije na mestu. Kolko puta sam na Noiru namerno usmerio senku neke lampe il slicno, gde netreba, da bih samo presekao zid i izbegao prazninu. No nebrini vremenom ce sve doci na svoje mesto a sto se tice 15-20 likova pa tako ce i biti samo sto radimo paket od 100 komada sto uopste nije malo (saberi minutazu) - imacemo Pericu, Muju , Hasu, Pandura (koji ce definitivno biti zamenjen u odnosu na ovog) i naravno neke standardne zivotinje. Izuzev mrava, slon i zeka ce ponovo biti napravljeni al polako... da dodje dovoljni budžet i onda opuštenije može da se radi....

A naravno veoma mi je drago za komentare. Nadam se da me i ti nisi shvatio pogresno... ima još mnogo toga da se uči al jedno je sigurno neću da se predajem :) HOĆU da napravim film gde ću sa ponosom reći E ovo je moj film..... ja sam tek počeo.

Pozzz i objavi radove....
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi01.08.2007. u 20:55 - pre 203 meseci
Eh da, nisam spomenuo trenutno je u izradi jedan vic sa Mujom, Hasom i pandurom; zatim sa Pericom i poštarom; jedan iz serijala 'Šta ne raditi u liftu' kao i iz ' 988, izvalite' naravno kad bude krenulo brze trudicu se da budu sto noviji vicevi u pitanju. Naravno drugaciji je osecaj 'videti' vic pa cak i vec poznati - mada opet dolazice do spajanja slicnih kao sto je u slucaju Kavgadzija bilo....
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: animirani vicevi01.08.2007. u 22:44 - pre 203 meseci
Citat:
nemanja g
Pozzz i objavi radove....

Pa poslao sam ti na PM.
Je l' ti stiglo?
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi02.08.2007. u 01:53 - pre 203 meseci
Stiglo, stiglo... nisam odma' vido PP.... No, uzvratio sam ti jednim solidnim romanom u mailu :D


E da i pitanje za sve !!!!



Jel imate neki posebno omiljeni vic koji biste voleli da vidite obradjenog ?? (samo jbg da nije bezobrazan, o plavusama i slicno posto ipak je ovo za Tv)
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi03.08.2007. u 21:38 - pre 203 meseci
Postavio sam primere i na YouTube gde su sa prevodom (titlom) na engleski. Serija je dobila i engleski naziv “Shorties”... Uživajte.


http://www.youtube.com/watch?v=xPabXoeO_Sg


http://www.youtube.com/watch?v=Orc95YPuHRE


http://www.youtube.com/watch?v=eqZpC6G4u90

 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
213.137.123.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: animirani vicevi03.08.2007. u 22:05 - pre 203 meseci
Ubi onaj intro ili ga uradi sasvim u toon fazonu (one texture zida i panoa te ubise).
I pazi na svetlo i boje!
Najbolje je da uzmes shot iz nekog veoma lepog za oko crtaca i da to drzis u
pozadini dok ne dobijes render koji je jednako prijatan. :)




Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi03.08.2007. u 23:56 - pre 203 meseci
Tnx Reject ^^

Spica je uradjena za 20-tak minuta.... planiram da je menjam (nekad........)

A render, kad dodje vreme, cu da prepustim Peri :D :D

Pozz

ps. pa i nisu neke slicice..... :(
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: animirani vicevi06.08.2007. u 20:45 - pre 203 meseci
Ma slike su tu da kazu ono sto ja nisam, a to je da ako je toon, sve mora da bude toon.
Moze to i da se odradi kao playblast, samo da je lepo na oko. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi07.08.2007. u 00:47 - pre 203 meseci
Eh, sad... i sam znas da NEMORA da bude tako. Pa, Noir je jedan veliki primer toga (mene je izuzetno nerviralo - Arsine previse realisticne pozadine i likovi u 2 boje) ali je sve proslo - prodaje se. Ali tada sam i poceo da se zezam sa onim kolima koji u sustini imaju toon shejder ali nisu solid boja (kombinacija toona i netoona). A kao drugo da prodje kao playblast..... pa da bude ekstra super playblast, da imam ekstra super masinu sa istom takom grafickom - mozda. Ustvari netreba uopste zanemarivati mogucnosti Hardware rendera. Kolko puta on spasava....
No, naravno spojiti lepo lika i pozadinu zahteva predhodno igranje sa tim problemom; ali ja cu definitivno nastaviti da kombinujem toon i realno dok nepronadjem dobru vagu. Tako pomesani sejderi - meni odlican trip! Seti se 33 sq... (il sta bese vec....)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: animirani vicevi08.08.2007. u 23:05 - pre 203 meseci
Citat:
nemanja g: Eh, sad... i sam znas da NEMORA da bude tako. Pa, Noir je jedan veliki primer toga

Sto se meni ne svidja, al' ajde. :)
Mislim da je za ono sto ti hoces pod obavezno da sve bude toon.
Citat:
nemanja g: Seti se 33 sq... (il sta bese vec....)

Ne zelim da se secam toga, bilo ne ponovilo se! :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: animirani vicevi09.08.2007. u 13:43 - pre 203 meseci
I ja mu to pričam... ali neće Nemanja... neće
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: animirani vicevi09.08.2007. u 17:47 - pre 203 meseci
Nece djubre, nece......



(aj ko da ne znam da je pozadina mogla bolje - ali ljudi , malo bolja pozadina nece doneti pare. Ispostovani rok oce (mozda.... ^^). Kad budem imao mogucnosti da bolje sredim texture i igram se kako hocu sa time, eeeeeee onda tek bolja pozadina )
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: animirani vicevi

[ Pregleda: 8716 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.