Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestalo (skoro) sve sa D particije

[es] :: Windows desktop :: Nestalo (skoro) sve sa D particije

[ Pregleda: 2831 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M.Jovanovic
BiH

Član broj: 152174
Poruke: 11
*.telrad.net.



Profil

icon Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 20:36 - pre 204 meseci
Sve je pocelo tako sto sam igrala neku igricu...racunar se tokom igre restartovao i sledece sto je na crnom ektanu pisalo je:

Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
<Windows root>\system32\hal.dll.
Please re-install a copy of the above file.


Postoji li neko resenje za ovo? Rec je o XP-u. Inace, na racunaru imam instaliran i Windows Me, da li i to moze biti od neke pomoci pri "popravljanju" sistema.

Program files je, koliko mogu da vidim, u celosti sacuvan, ali sve ostalo je nestalo.

I...ako neko moze da mi objasni sta da radim, ako je ista moguce, na nasem jeziku, jer engl. bas i ne razumem najbolje.
Hvala!
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.121.*



+3 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 20:57 - pre 204 meseci
Prvo sto ces da uradis je to da skines hdd sa kompa i prekopiras kod nekoga sve podatke koje ti trebaju i onda uradis reinstalaciju win, ako reinstalacija ne pomogne onda format i sve ispocetka.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

M.Jovanovic
BiH

Član broj: 152174
Poruke: 11
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 21:06 - pre 204 meseci
Cek`, sad me malo zbuni...hoces da kazes da ce npr. ono sto je bilo u my documets biti na necijem kompu ako odnesem hard, ili mi sad predlazes da to uradim da spasim ovo sto je ostalo na ovom Win ME, kojem, za sada, nista ne fali?
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.121.*



+3 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 21:44 - pre 204 meseci
Ja ti predlazem kako prvo da spasis podatke sa tvog harda pre nego sto krenes sa oporavljanjem operativnog sistema.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

DAVID1306
david javor
vukovar

Član broj: 146135
Poruke: 8
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: free-vu.t-com.hr/hacker


Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 21:47 - pre 204 meseci
probaj system restore i vrati ga jedan dan unazad
david javor
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.121.*



+3 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 21:56 - pre 204 meseci
@DAVID1306
Neznam kolko ce ce joj to pomoci, znam da je moj brat jednom probao tu semu ali se nija isplatila.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

DAVID1306
david javor
vukovar

Član broj: 146135
Poruke: 8
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: free-vu.t-com.hr/hacker


Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 21:57 - pre 204 meseci
fratice neke fajlove neverujem da ce sve ali ce nesto.bolje nesto nego nista
david javor
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.121.*



+3 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije23.07.2007. u 22:19 - pre 204 meseci
Ja da mi se desio takav kvar ja bih uradio ovo sto sam ja predlozio jer niko od vecih strucnjaka mi nikad nije predlagao opciju system restore posto je nesigurno. Uostalom to je njena odluka pa kako hoce.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije24.07.2007. u 08:42 - pre 203 meseci
System Restore funkcioniše samo iz Windowsa, a pošto se isti ne može podići - ništa od toga. System Restore nije tako nesiguran. On neće stvar učiniti još gorom, ali činjenica je da može ispraviti samo manja oštećenja.

Inače, gore pomenuta poruka
Code:
Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
<Windows root>\system32\hal.dll.
Please re-install a copy of the above file.

javlja se u sledećim situacijama. Na primer, oštećen je boot.ini fajl. Zatim, ako postoji dual-boot na tom računaru (a postoji), pa to iz nekog razloga ne funkcioniše kako treba. Procedura bi bila sledeća. Prvo treba proveriti boot.ini. Ako je on u redu, treba videti da li postoji hal.dll i po potrebi ga zameniti. Pošto u njenom slučaju izgleda nedostaje mnogo više od jednog hal.dll (nije rekla šta je sa folderom Windows, ali predpostavljam da je nestao) jedino rešenje će biti sveža instalacija novog Windows XP-a.

Što se podataka tiče, uvek je pametno uraditi bekap pa tek onda igrati se sa diskom. U njenom slučaju je to i olakšano jer na istom računaru ima i funkcionalan Windows ME, pod uslovom da je particija pod Windows XP-om FAT32. Inače, tako veliki gubitak podataka se ne dešava baš tek tako. Trebalo bi i disk detaljno proveriti. Mada, ako je ta problematična particija zaista FAT32 ja bih možda bez mnogo razmišljanja okrivio baš taj fajl sistem i preporučio potpuni prelazak samo na Windows XP i NTFS, tj. zaboraviti Windows ME.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

M.Jovanovic
BiH

Član broj: 152174
Poruke: 11
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije24.07.2007. u 11:48 - pre 203 meseci
Jeste, u pitanju je FAT32.
Od povratka podataka sam odustala, jer program koji sam jednom korisrila za vracanje nekih izbrisanih slika ispise da nema izbrisanih fajlova na toj particiji, pa i necu mnogo da se zezam sa tim, svakako je bila u pitanju samo muzika i filmovi.
Ono sto mene interesuje je ta ponovna instalacija, tj. formatiranje diska...kako se to pravilno radi i kako ja da podignem opet sistem(e) da mi normalno rade.
Mozda mesec-dva pre nego sto se ovo dogodilo sa XP-om, "serviser" mi je, po njegovim recima, formatirao dis i ponovo podigao oba sistema, i neposredno nakon toga se Millennium iz cista mira poceo restartovati, prijatelj mi je preporucio da skeniram sistem programom HijackThis, i uocili smo nesto jaaaako cudno. Ko se razume u to, moze da pogleda najnoviji log, pa da uoci o cemu je rec.

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 12:47:29 PM, on 7/24/2007
Platform: Windows ME (Win9x 4.90.3000)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:
C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL
C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\SPOOL32.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\MSTASK.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\ATI2EVXX.EXE
C:\PROGRAM FILES\NORTON SYSTEMWORKS\NORTON CLEANSWEEP\CSINJECT.EXE
C:\PROGRAM FILES\NORTON SYSTEMWORKS\NORTON UTILITIES\NPROTECT.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYMANTEC SHARED\SYMTRAY.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\STIMON.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk
C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\RESTORE\STMGR.EXE
C:\WINDOWS\TASKMON.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE
C:\PROGRAM FILES\ATI TECHNOLOGIES\ATI CONTROL PANEL\ATIPTAXX.EXE
C:\WINDOWS\LOADQM.EXE
C:\PROGRAM FILES\NORTON SYSTEMWORKS\NORTON ANTIVIRUS\NAVAPW32.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\E_S7I0G1.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\IRMON.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\PCSUITE\DATALAYER\DATALAYER.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\NOKIA\TOOLS\NCLTRAY.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\INTERNAT.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\REAL\UPDATE_OB\REALSCHED.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\DDHELP.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\PCSUITE\SERVICES\SERVICELAYER.EXE
C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton CleanSweep\Monwow.exe
C:\PROGRAM FILES\INTERNET EXPLORER\IEXPLORE.EXE
C:\PROGRAM FILES\INTERNET EXPLORER\IEXPLORE.EXE
C:\WINDOWS\DESKTOP\HIKI\HIKI.EXE

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O2 - BHO: EpsonToolBandKicker Class - {E99421FB-68DD-40F0-B4AC-B7027CAE2F1A} - C:\PROGRAM FILES\EPSON\EPSON WEB-TO-PAGE\EPSON WEB-TO-PAGE.DLL
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\PROGRAM FILES\ADOBE\ACROBAT 5.0\READER\ACTIVEX\ACROIEHELPER.OCX
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX
O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O3 - Toolbar: EPSON Web-To-Page - {EE5D279F-081B-4404-994D-C6B60AAEBA6D} - C:\PROGRAM FILES\EPSON\EPSON WEB-TO-PAGE\EPSON WEB-TO-PAGE.DLL
O4 - HKLM\..\Run: [ScanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun
O4 - HKLM\..\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [PCHealth] C:\WINDOWS\PCHealth\Support\PCHSchd.exe -s
O4 - HKLM\..\Run: [SystemTray] SysTray.Exe
O4 - HKLM\..\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKLM\..\Run: [LoadQM] loadqm.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NAV Agent] C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\NAVAPW32.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [NPROTECT] C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [EPSON Stylus D78 Series] C:\WINDOWS\SYSTEM\E_S7I0G1.EXE /F "C:\WINDOWS\TEMP\E_SD190.TMP" /EF "HKLM"
O4 - HKLM\..\Run: [IrMon] irmon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DataLayer] C:\Program Files\Common Files\PCSuite\DataLayer\DataLayer.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Nokia Tray Application] C:\Program Files\Common Files\Nokia\Tools\NclTray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [internat.exe] internat.exe
O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
O4 - HKLM\..\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme
O4 - HKLM\..\RunServices: [SchedulingAgent] mstask.exe
O4 - HKLM\..\RunServices: [*StateMgr] C:\WINDOWS\System\Restore\StateMgr.exe
O4 - HKLM\..\RunServices: [ATIPOLL] ati2evxx.exe
O4 - HKLM\..\RunServices: [ScriptBlocking] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Script Blocking\SBServ.exe" -reg
O4 - HKLM\..\RunServices: [CSINJECT.EXE] C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton CleanSweep\CSINJECT.EXE
O4 - HKLM\..\RunServices: [NPROTECT] C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE
O4 - HKLM\..\RunServices: [SymTray - Norton SystemWorks] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SymTray.exe "Norton SystemWorks"
O4 - HKLM\..\RunServices: [StillImageMonitor] C:\WINDOWS\SYSTEM\STIMON.EXE
O4 - Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE
O4 - Startup: BlueSoleil.lnk = C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BlueSoleil.exe
O4 - Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Startup: CleanSweep Smart Sweep-Internet Sweep.lnk = C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton CleanSweep\csinsm32.exe
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\PROGRAM FILES\JAVA\JRE1.5.0_11\BIN\SSV.DLL
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\PROGRAM FILES\JAVA\JRE1.5.0_11\BIN\SSV.DLL
O12 - Plugin for .spop: C:\PROGRA~1\INTERN~1\Plugins\NPDocBox.dll
O16 - DPF: {56336BCB-3D8A-11D6-A00B-0050DA18DE71} (RdxIE Class) - http://software-dl.real.com/05...29e455d405/netzip/RdxIE601.cab

Dakle, od cetvrte do devete linije nista nije prikazano, a nedostaje i deseta, kao i linijeod 12-16. Pokusavali smo i sa nekim drugim programima da odgonetnemo u cemu je rpoblem, ali niko nije znao. Doticni "serviser" se ogradio, rekao da je sve radilo kad je on instalirao i da, ako zelim, moze opet da reinstalira sistem, ali opet da mu platim.

I tako...ja sad pitam vas, posto ste strucniji od mene, da li bi, pri ovakvim uslovima, bilo najbolje, podatke koje imam da sacuvam na nekoliko DVD-ova i sve opet instaliram, ali uz vasu pomoc i instrukcije, jer imam instalacione diskove za Millennium i XP SP2?
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.121.*



+3 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije24.07.2007. u 11:56 - pre 203 meseci
@plavigor
Skroz si u pravu i ja sam to hteo da mu napisem, ali cini mi se da sam vidjao to u nekim Bios-ima to podesavanje za SystemRestore. Neznam ispravi me ako gresim.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije24.07.2007. u 18:57 - pre 203 meseci
@hajduk7
Meni je nepoznata ta opcija. Ako i postoji svakako se ne misli na System Restore od Windows XP-a.

@M.Jovanovic
Za šta će ti dva sistema, a jedan od njih baš Windows ME? Po mišljenju mnogih poznavalaca to je najlošiji Microsoft-ov operativni sistem. Pored toga, korišćenje Windows 9x/ME na neki način te tera da koristiš FAT32, a on je daleko nesigurniji od NTFS-a.
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
77.46.203.*



+3 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije24.07.2007. u 21:08 - pre 203 meseci
@plavigor
U poptunosti se slazem sa tobom, i ja sam namrzo ME da nemogu da ga smislim. Samo ne znam mozda je po nekad dobro imati dva OS jer ako se jedan pokvari da radi drugi, ali i tu treba biti pazljiv prilikom instalacije.
@M.Jovanovic
Nije lako objasniti to sto ti trazis ali potrudicu se da ti sve detaljno objasnim kako to da izvedes korak po korak. Prvo sto ces da uradis je da ukucas cmd u RUN i kad se prozor aktivira ukucas format/? i malo prouci komandu pre nego sto je upotrebis.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

M.Jovanovic
BiH

Član broj: 152174
Poruke: 11
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije25.07.2007. u 12:02 - pre 203 meseci
@plavigor

2 sistema su mi potrebna, jer racunar delim sa burazerom, a nama nije bas dovoljno da podelimo foldere, nego i sisteme...
Kad sam kupila racunar, na njemu je bio ME, i od tada nisam ni razmisljala da ga menjam, a i ta 2 puta kad je pao sistem, ili kad sam zadnji put reinstalirala/formatirala, imala sam CD za instalaciju, pa nisam razmisljala ni o cemu drugom. Ako ti, koji si, sigurno mnogo strucniji od mene, kazes da ne valja, verujem ti, ali, sta onda da ukombinujem sa XP-om, kao drugi sistem?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije25.07.2007. u 12:18 - pre 203 meseci
XP ! Ne moraju biti dva različita sistema, mogu biti ista, tj. dva Windows XP-a.
 
Odgovor na temu

M.Jovanovic
BiH

Član broj: 152174
Poruke: 11
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije25.07.2007. u 12:28 - pre 203 meseci
Jel moze to sve, tj. oba da se instaliraju sa jednog istog diska, tj. ovog jednog koji ja imam sa XP sistemom, ili mora biti bar malo razlicita verzija?
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-228.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije25.07.2007. u 14:02 - pre 203 meseci
Mogu da budu dva ista (i više od dva). Svaki se instalira na posebnu particiju. Ubaciš disk, restartuješ i u toku instalacije izabereš odgovarajuću particiju, formatiraš je u NTFS (ne na Quick-brzo) i dalje ćeš se snaći.
Kako ti trenutno izgledaju particije: veličina, raspored i sadržaj.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije25.07.2007. u 17:36 - pre 203 meseci
Citat:
O12 - Plugin for .spop: C:\PROGRA~1\INTERN~1\Plugins\NPDocBox.dll
Ovaj plugin ima ocenu "Nasty" uz sledeci opis:
Citat:
Most of the entries present in this registry area are safe. Only OnFlow adds an unwanted plugins can be found here. OnFlow-Plugins have the following extension *.ofb.
na HJT stranici za analizu logova http://www.hijackthis.de/index.php
sto se pitanja za dva XP-a tice najbolje je podeliti hard disk na particije pa instalirati na svaku particiju po jedan sistem ali opet ce C particija biti ona glavna te se Windowsovi fajlovi odatle ne smeju brisati.
 
Odgovor na temu

M.Jovanovic
BiH

Član broj: 152174
Poruke: 11
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije25.07.2007. u 18:57 - pre 203 meseci
Pa do sada su bile 2 particije, na hardu od 60GB, po pola, tako da je svaka zauzimala po 28GB.

Sacekacu jos koji dan, da vidim da li ce jos neko imati sta da kaze na ovu temu, i onda pristupiti formatiranju harda, pa sta bude...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Nestalo (skoro) sve sa D particije26.07.2007. u 10:45 - pre 203 meseci
Nemoj da formatiras hard vec particiju ;) ako bas moras.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Nestalo (skoro) sve sa D particije

[ Pregleda: 2831 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.