Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u

[es] :: Access :: Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u

[ Pregleda: 3515 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

infob

Član broj: 144678
Poruke: 34
87.250.104.*



Profil

icon Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u23.07.2007. u 13:55 - pre 203 meseci
Prvo bih htio da pitam, da li je ovo uopste dobra kombinacija, a onda bi mi bilo od velike koristi u koliko neko moze to da mi objasni u kratkim crtama ili da mi preporuci koristan/e link/ove. Isprva sam imao na umu da povezivanje NetBeans-ove web aplikacije radim sa bazom podataka koja je radjena u Oracle-u ali, sto je i logicno, ispalo je da mi treba dosta vremena na samom savladavanju rada u Oracle-u, kojeg "by the way" ja nemam, jer baza treba da bude napravljena kako bi radila u nekom marketu, tj. prodavnici mjesovite robe i to kroz mjesec - dva. Takodje, u koliko bi i pravio ovu kombinaciju, da li je access-ova baza podataka dovoljna da zadovolji potrebe jednog "str"-a, odnosno marketa?
Unaprijed hvala svima na pomoci!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u23.07.2007. u 23:20 - pre 203 meseci
Mogu da ti odgovorim samo na zadnje pitanje. Da, Access-ova baza je više nego dovoljna za poslovne potrebe jednog marketa. Ukoliko u međuvremenu market preraste u robnu kuću i potrebe porastu do mreže od oko dvadesetak računara ni tu neće biti problema. Onog momenta kad preraste i te potrebe Bil Geits je smislio MS SQL SERVER 2005. Što znači da Front End može da ostane u Access-u, a Back End bi tada bio prebačen u MS SQL SERVER uz eventualno pisanje nekih storage procedura i trigera (okidača). Mada ni to nije uvek obavezno.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u24.07.2007. u 12:40 - pre 203 meseci
I nije ti potrebno znanje za Oracle.
Lijepo se linkas na oracle bazu preko ODBC-a i radiš što ti je volja

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u26.07.2007. u 12:04 - pre 203 meseci
Evo mali dodatak kao potvrda mogućnosti.

1. Na RTS je razvijena aplikacija u Accessu kao Front end, a baza ili Back end je MS SQL-u (4 miliona pretpaltnika oko 700 mb.)

2. Program za lokalnu upravu U Čačku isto rađen kao neprojektni Access već su tabele linkovane na MS SQL (oko 500 mb.)

Dakle uz saradnju sa nekom drugom bazom preko ODBC-a mogućnosti su ogromne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Povezivanje Access baze podataka sa web aplikacijom radjenom u NetBeans-u

[ Pregleda: 3515 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.