Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...

[es] :: MS SQL :: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...

[ Pregleda: 8065 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

era1

Član broj: 77875
Poruke: 155
*.eunet.yu.



Profil

icon MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...05.08.2006. u 10:59 - pre 215 meseci
Interesuje me koje su prednosti MS SQL baza podataka u odnosu na ACCESS baze? Do sada sam se uglavnom igrao sa access bazama, pa nisam bas upucen u MS SQL.

Konkretno mi treba za web projekat (asp.net)

pozz svima
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
212.200.123.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...24.08.2006. u 17:36 - pre 214 meseci
Access baza je pre svega alat za učenje, dok je MS SQL baza za ozbiljan rad sa ogromnim brojem podataka. Ukoliko ti treba za web projekat, bolje uzmi MySQL.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...24.08.2006. u 21:55 - pre 214 meseci
@totovic

Citat:
Access baza je pre svega alat za učenje, dok je MS SQL baza za ozbiljan rad


Majke ti gdje si ovo cuo?Daj nam link da i mi procitamo....
I Access baza moze posluziti za ozbiljan rad kako i sve ostale DB,zavisno sta ti treba.Ono sto je najskuplje i najnovije nije uvijek najbolje.Trebas dobro razluciti u koje ce ti svrhe trebati i sta ces u njoj cuvati jer baza ≠ baza

Necu sa da ispadne kao fol ja tebi nesto objasnjavam ali uvijek prije nego sto nesto napises budi 100% siguran da je to to jer inace ces samo zbunit ostale ili ce te pogresno shavtiti.:-)

http://en.wikipedia.org/wiki/MS_Access
http://en.wikipedia.org/wiki/MSSQL
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...25.08.2006. u 08:51 - pre 214 meseci
...nije vezano za ovo o čemu se iznad prićalo,al nisam otvarao novo budući da su "opća pitanja",,,

kod kreiranja nove baze (ms sql server 2005 expr. iako i ko drugih pretpostavljam), ima tamo initial size---čemu služi i na koliko MB/GB -) da ovo postavim??

hvala!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

uros_h

Član broj: 85450
Poruke: 15
*.sksyu.net.



Profil

icon Re: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...25.08.2006. u 13:23 - pre 214 meseci
covek lepo pitao i niko da mu friendly odgovori...

e ovako za asp.net web aplikacije ja sam uvek koristio ms sql server...kada sam slusao predavanje jednog lika iz microsofta (sasa juric) on je rekao jednu zanimljivu stvar "mi u americi ne smatramo bazom podataka nesto manje od 1TB"... na primer tako nesto u accessu ne moz' da imas:) jer je cini mi se velicina baze limitirana na 1GB. razlike izmedju accessa i sql servera su cisto u tehnickim mogucnostima tipa velicina baze, broj baza, broj konekcija i BRDO drugih stvari u kojima sql server prevazilazi access u smislu ozbiljnosti. access ti je opet super kada pravis nekom neku mini aplikaciju kao na primer za neku prodavnicu pa da imaju popis robe i da manipulisu sa ulaz/izlazom... TOP tri SUBP-a su Oracle, DB2 i ms sql server. i jos kad pogledas sql server 2005 sa SSRS, SSAS, SSIS...BI solutions, stvarno mocno deluje. suma sumarum baza je baza ali mogucnosti su mogucnosti tako da odmeris sta i za sta ti treba i radis...
detalje o karakteristikama nadjes na internetu i to ti je to

@roberto555

initial size ti je kada pocinjes pa da odredis pocetnu velicinu baze (koliko ce se prostora alocirati za bazu) a baza ce u normalnim uslovima funkcionisanja da raste tako da mozes da podesis i file growth cime odredjujes za koliko ce da raste i mozes da odredis i max size za maksimalnu velicinu baze koju dozvoljavas. mislim da ako ne inicijalizujes pocetnu velicinu baze da je default vrednost 1MB, nisam siguran 100% ali ipak pisem a 100% verovatnocu nadji u helpu za sql server ima sto posto lepo objasnjeno sve...


[Ovu poruku je menjao uros_h dana 26.08.2006. u 08:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

era1

Član broj: 77875
Poruke: 155
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...28.08.2006. u 10:59 - pre 214 meseci
E urose_h to je odgovor :))) konkretno pitam i dobijem konkretan odgovor!!!

Hvala ti puno, posto mi bas treba za ASP.NET site. Do sada sam radio samo neke manje ADO.NET aplikacije (tipa te prodavnice koju si pomenuo) i tu sam koristio ACCESS baze. Sada prvi put radim asp.net site i definitivno je MS SQL baza pravo resenje za to.

p.s. A vec sam digao ruke i pomirio se sa tim da necu dobiti odgovor, posto sam postavio pitanje pre 1000 godina :))

Pozdrav sviiiiiiiiiiiiima...
 
Odgovor na temu

dba_weed
Bgd

Član broj: 99494
Poruke: 2
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...29.12.2006. u 12:38 - pre 210 meseci
Majke ti gdje si ovo cuo?Daj nam link da i mi procitamo....
I Access baza moze posluziti za ozbiljan rad kako i sve ostale DB,zavisno sta ti treba.Ono sto je najskuplje i najnovije nije uvijek najbolje.Trebas dobro razluciti u koje ce ti svrhe trebati i sta ces u njoj cuvati jer baza ≠ baza

Necu sa da ispadne kao fol ja tebi nesto objasnjavam ali uvijek prije nego sto nesto napises budi 100% siguran da je to to jer inace ces samo zbunit ostale ili ce te pogresno shavtiti.:-)




Probaj u accessu da napravis insert,update ili delete sa join(t)om
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: MS SQL baza podataka -- par opstih pitanja...

[ Pregleda: 8065 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.