Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[VBA] Navigacija kroz objekte userforme

[es] :: Office :: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon [VBA] Navigacija kroz objekte userforme18.07.2007. u 14:11 - pre 204 meseci
Da li postoji nacin da postavim keyboard shortcut na userform textbox-u. Recimo imam ROBU i da kad kliknem na userform i pritisnem R on me prebaci na taj textbox itd.Nadam se da ste me shvatili.Puno hvala!!!

[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 18.07.2007. u 15:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 24.07.2007. u 11:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w86-219.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme19.07.2007. u 21:53 - pre 203 meseci
Pozdrav za sve ,
ne znam dali sam razumeo tvoje pitanje , bez obzira evo jednog primera .
Za prebacivanje na neku kontrolu u UserForm koristise komanda SetFocus
Cao
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme20.07.2007. u 10:50 - pre 203 meseci
upravo to ali ne preko commandbuttona nego shortcuta na tastaturi: recimo ako hocu na textbox4 ja pritisnem ctrl + 4 itd. da je tako nesto moguce?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme22.07.2007. u 18:15 - pre 203 meseci
kako da namestim da ako recimo imam 10 textboxa jedan ispod drugog sa redom postavljenim tebindexima da na enter prebaci sa jednog na drugi a ne i kursorima i kako recimo u comboboxu kada strelicama trazim vrednost da kada dodje do kraja ne predje na sledeci objekat (neki textbox ) nego da to uradi samo na enter to jest kada se izabere neka vrednost? hvala
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme23.07.2007. u 13:57 - pre 203 meseci
Koristeci KeyDown dogadjaj (ili KeyPress, KeyUp) svake textbox kontrole, treba ispistati pritisnuti taster i zavisno od toga prebaciti se u drugu kontrolu - SetFocus. Npr. sledeci kod reaguje na CTRL+4 u prvom textboxu i pozicionira te u četvrti
Code:

Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal KeyCode As MSForms.ReturnInteger, ByVal Shift As Integer)
Dim fAlt As Boolean
Dim fShift As Boolean
Dim fCtrl As Boolean

fAlt = IIf(Shift = 4, True, False)
fShift = IIf(Shift = 1, True, False)
fCtrl = IIf(Shift = 2, True, False)

If KeyCode = vbKey4 And fCtrl Then
' Pressed CTRL + 4
Me.TextBox4.SetFocus
'Clear the key stroke
KeyCode = 0
End If

End Sub

Da se kod nebi duplirao najbolje da napišeš poseban podprogram sa Select ... Case koji će da na osnovu ulaznih parametara odradi šta treba. Ovaj podprogram treba da pozivaš iz KeyDown događaja svake textbox kontrole prosleđujući parametre KeyCode i Shift

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 24.07.2007. u 09:12 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme23.07.2007. u 14:06 - pre 203 meseci
Citat:
na enter prebaci sa jednog na drugi
- Enter standardno prebacuje sa jednog na drugi, ukoliko ti textboxovi nisu multiline
Citat:
a ne i kursorima
da bi sprečio navigaciju na kursor treba da napišeš svoj kod na KeyDown događaj kontrole u kome ćeš da ispitaš da li pritisnuta strelica (keyCode = vbKeyUp, vbKeyDown...) i onda da radiš šta treba, a ne prelazak u sledeću kontrolu

Obrati pažnju da se radi o događaju text box kontrole, a ne forme.
Pritisak na taster sa standardnim ANSII kodom (alfanumerički karakteri, kombinacija sa CTRL, Backspace, Esc) izaziva događaje KeyDown - KeyPress - KeyUp (tim redom). Za razliku od KeyDown i KeyUp pritisak na strelice, tab, Enter, Alt ne izaziva događaj KeyPress.

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 24.07.2007. u 11:42 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: [VBA] Navigacija kroz objekte userforme

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.