Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom

[es] :: Flash :: Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom

[ Pregleda: 1507 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dimmu
Zemlja Serbija

Član broj: 30971
Poruke: 49
212.200.176.*



Profil

icon Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom20.07.2007. u 21:02 - pre 204 meseci
Da li je moguce i kako u Flashu koristiti vise gotoandplay funkcija koje bi se pozivale klikom na jedno dugme?
Na primer, zelim da mi se pritiskom na jedno dugme filma ucita deo scene od npr frejma 1 (gotoandplay(1);), a zatim, kad se zavrsi taj deo scene (do funkcije stop(); u timeline-u), da pusti drugi deo, na primer od frejma 25 do sledeceg stopa. Da li je to moguce izvesti na ovaj nacin ili je potrebno koristiti druge funkcije?

Problem je u mom slucaju sledeci: Na pocetnoj strani imam par dugmica koji vode dalje. Svaki od njih bi trebalo da vodi na deo animacije prve strane koja sklanja sve sto se trenutno nalazi na njoj (recimo ti dugmici se pomeraju levo, tekst nestaje, itd), a zatim da ucita animaciju koja odgovara svrsi tog dugmeta (recimo galerija). Za svako dugme ide posebna animacija, s tim da je prva ista za svako dugme.
Napominjem da se sve animacije nalaze na timeline-u.
Da li bi problem bio resen ako bih ove druge animacije stavio u zasebnu scenu ili movie clip?

Hvala unapred.
Have No Fear, Dimmu's Here
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom21.07.2007. u 01:01 - pre 204 meseci
Evo kako se to moze uraditi(nadam se da sam te dobro razumeo).
Mozda(verovatno, evo sad mi pada na pamet dok pisem:)) ima i prostijih nacina, ali nije ni ovo preterano zapetljano. :)
Prva animacija je zajednicka za sve linkove, a onda se aktiviraju animacije(frejmovi) u zavisnosti od toga koje je dugme pritisnuto.

Da , evo izmenio sam fla, sad je ok, prvo sam nesto bez razloga iskomplikovao.Pogledaj u layer akcije i sve ce ti biti jasno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gonzos
Doboj

Član broj: 68687
Poruke: 293
87.250.119.*



+3 Profil

icon Re: Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom21.07.2007. u 10:33 - pre 204 meseci
Koliko sam ja razumio moze i ovako:
on(release){
if(_currentframe==1){
gotoAndPlay(2);
}
if(_currentframe==25){
gotoAndPlay(26);
}
}
 
Odgovor na temu

Dimmu
Zemlja Serbija

Član broj: 30971
Poruke: 49
212.200.176.*



Profil

icon Re: Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom21.07.2007. u 15:10 - pre 204 meseci
Hvala puno, nadam se da ce ovo resiti problem.
Have No Fear, Dimmu's Here
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Vise gotoandplay funkcija koje se pozivaju istim dugmetom

[ Pregleda: 1507 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.