Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebne informacije o AL foliji

[es] :: Vektorska grafika :: Potrebne informacije o AL foliji

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jony_UE

Član broj: 151943
Poruke: 30
77.46.182.*



Profil

icon Potrebne informacije o AL foliji20.07.2007. u 12:48 - pre 203 meseci
Evo o cemu je rec. Bio sam u jednoj stampariji , stampaju casopise, i sada oni imaju sve odstampano na nekoj AL foliji i to se prenosi na papir. Sada me intresuje kakva je ta folija? Kako se nanosi ono sto se stampa na nju, Ko kod nas proizvodi tu foliju ili pak uvozi i koliko ta folija kosta? Koje masine se koriste za izradu te folije? Sve me intresuje u vezi ovoga!

Molim vas da mi pomognete da shvatim kako ovo funkcionise!

[Shadowed: izmenjen naslov tako da ima veze sa temom.]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 20.07.2007. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Potrebne informacije o AL foliji21.07.2007. u 19:26 - pre 203 meseci
Bio si u stampariji a pitas ovde. :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potrebne informacije o AL foliji21.07.2007. u 21:29 - pre 203 meseci
Nicsov odgovor ima smisla. Mada ni tamo nećeš dobiti baš sve odgovore.
Ne znam koliko košta, a i proces proizvodnje me baš mnogo ne zanima, znam samo da uopšte nije ni jeftin ni jednostavan.
Odnesem pdf u neki CTP studio i dobijem osvetljenu i razvijenu B2 ploču za oko 7E. Naravno i oni kupuju gotove ploče, isečene na format i spremne za osvetljavanje.
Inače nije u pitanju folija, već lim aluminijumske legure debljine od 0,15 do 0,4mm, popularno nazvan ofset ploča.
Funkcioniše na principu oleofilnih i hidrofilnih površina. Dakle ploča je ravna, ali mesta koja treba da prenesu boju su "masna" pa prihvataju boju koja se otisne na papir, a ostala su "mokra" pošto pre boje se ploča navlaži.
Ovo je vrlo laičko objašnjenje, bolje pitati u štampariji. Sem toga u pitanju je čitav "zanat" koji se uči u školi a potom i studira pa nemoj očekivati detaljno objašnjenje na forumu u par rečenica.
Ako je u pitanju ipak folija, sorry zbog gubljenja vremena u čitanju ovog posta.

@Shadowed - iako je izmenjen naslov da ima veze sa temom, nije za "vektorsku grafiku". Pre za izdavaštvo, a sem toga pokrenuta je inicijativa za podforum o sitoštampi i ostalim tehnikama štampe. Odgovor urednika je bio da nema dovoljno tema za poseban podforum, ali i to može da se promeni. Pa eto...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: Potrebne informacije o AL foliji

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.