Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140790 | Odgovora: 562 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 23:17 - pre 203 meseci

Ma kakav adsl 1.5mb/s, ovo nama treba. Jer ko nema ambicije taj nece ni imati Ivane Dimkovicu

Najbržu internet vezu u svojoj kući - neverovatnih 40 Gigabita po sekundi (40Gb/s) - poseduje jedna 75-godišnja penzionerka iz Švedske.

Izvesna Sigbritt Löthberg do nedavno nije čak ni posedovala kompjuter, a sada, zahvaljujući 40 Gb/s, može da gleda oko 1500 HDTV kanala paralelno ili da preuzme ceo DVD visoke definicije za 2 sekunde. Sigbrittin sin Peter Löthberg koji je zaposlen u Cisco-u omogućio je ovo svojoj mami. Zapravo radi se o projektu koji demonstrira tehnologiju i koji bi trebao da motiviše internet operatere da investiraju u brže internet veze zasnovane na optičkim kablovima. Ovu ultra-brzu vezu omogućila je nova tehnika modulacije koja dopušta direktan prenos između dva routera na daljinu od preko 2000 km i to bez ikakvih dodatnih pojačivača signala.

Sin je duhovito prokomentarisao da je najkomplikovaniji deo projekta bilo instaliranje Windows-a na maminom računaru.

izvor: http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?nav_id=256576
 
0

chika spec

Član broj: 143399
Poruke: 31
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 23:20 - pre 203 meseci
50,100,150,dama sa plavim sheshirom,200,gospodin u tamnom odelu... Jel' vama dobro?

I jedna i druga strana bi trebala da o'ladi.Shta su ti Srbi...

Lichno meni bi bilo dovoljno 1/1mbps,mada se ne bi buni ni kad bi imao 1mbps/512kbps ili 2/1 mbps.Sasvim dovoljno.Surfujem,igram igre,skidam filmove,igre i muziku s vremena na vreme.Da imam platu od koje bi mi ostao solidan deo posle platjanja dazhbina ne bih bash morao ovoliko da koristim net za skidanje.Mada vidim da ne bi bash ishlo to tako lako poshto vidim Shvedjane,Slovence koji imaju bolji standard,ali su jedni od najvetjih korisnika p2p prg-ma.


Kad dodje tj. ako dodje drugi pa chak i tretji provajder onda mozhemo prichati o cenama,stanju mrezhe,itd. ovako je ovo samo naklapanje,shta bi bilo kad bi bilo...

Jedno je sigurno, ovih tzv ljudi u foteljama se treba reshiti
 
0

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
77.46.180.*



+87 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 23:39 - pre 203 meseci
Majkemi mi niste jasni, ja sam se jedno 8-9 godina vukao i mucio sa dialupom, kada su mi pre 2 meseca ugradili adsl 512/128 kod telekoma, srecan sam i zadovoljan. Mogu da gledam filmic na youtube. da skinem neku igru, film, seriju sa rapidshare.com. Na primer pre neki dan sam skinu colin mcrally DIRT((oko 5gb) za dve noci, tako da mi ova veza zadovoljava sve potrebe. I sada kada mi stave 1Mbit umesto ovih 512 mogu samo da im kazem hvala, i da nastavim da radim iste stvari kao do sada. Uopste nemam potrebe da se nerviram sto neki tamo ima 15 Mbita a ja ne. Pa nek ima.. Do pre godinu dana brzi net nam je bio kada neko ima 64Kbit, a sada kada je 1Mbit ima za pristojnu cenu, koju vecina nas moze da izdvoji mesecno, sada se svi bune. Vidite da smo krenuli da napredujemo, sa godinu dana ce doci adsl2 i WiMax, valjda ce i kablovski operateri da se dovedu u red pa ce biti bolje..
 
0

chika spec

Član broj: 143399
Poruke: 31
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 23:56 - pre 203 meseci
Ochigledno nisi dobro chitao temu

Nije ovde rech o tim 16,20,30 koliko li vetj mbps,vej o nechem drugom,no pojedinci se uhvatili tih brzina...
 
0

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
91.150.111.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 00:46 - pre 203 meseci
Ljudi sve je to lepo, namucio sam se dok sam procitao 80 posto svih postova, ali osim pametovanja i raznoraznih naglabanja ne procitah nista pametno - cast pojedincima - .Ne zanimaju me ni hrvatska,bugarska,kosovo,rumunija,nemci,madjari i ostali beli svet. Voleo bih da sam tamo ne bas na svim pomenutim destinacijama ali to sada nema veze, mi smo u srbiji.Niko sa sigurnoscu ne rece kad sve to krece sa dupliranjem, verovatno niko i nezna. No sve u svemu ili bilo kako bilo, sad su mnogi digli frku za upload, ok koristim torrent mucim muku sa ratiom ,volim da podelim sa ostalima, al sta sad, resili telekomashi da daju duplo download, hvala im ma i troduplo nek daju. Neko je napisao uvaljivanje isdn-a , zasto?; ja sam uzeo i isdn pre adsl-a 20 posto zbog neta 80 posto zbog dva broja, drugacije nije moglo, zivim u zgradi sve parice zauzete. e sad da nije dosao adsl isdn-asi bi se i dalje puvali sa 128 kbs, kao sto su to radili dok sam ja mucio muku sa mojim roboticsom evo i sad stoji ispred mene uramljen kao secanje na te dane,preneo je mb-a i mb-a .Ma bre ima li neko ovde pouzdanu informaciju osim neproverene za 1 avgust. Jedva cekam pa na dva adsl-a koja imam sada jedan na 256 a drugi na 768, ima jedan samo da bude za torrente. pogodite koji. Pozdrav svima i naravno nije sve tako crno, ili kao sto rece jedan nam "dragi pokojnik" bice bolje, bice bolje. Daj boze jos provajdera i jos vishe konkurencije, bice vise i posla i svega, a dotle ma dobro je i ovako. Ja to volim da kazem, bolje nemam gore mi ne treba, a svi znamo za gore. Aj pa sad zivi vi meni i zdravi bili i ziveo nama ovaj elitesecurity forum.
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 02:28 - pre 203 meseci
Pa ko da zna ako Telekom info centar 9813 ne zna nista o tome? Koga da pitamo, upravu vodovoda?

BTW, logika je vrlo prosta: ukoliko i provajderima nisu dali popuste za iznajmljene linkove ka internetu onda ce prosto ubiti sve provajdere, osim mozda verata koji ima svoj link.

 
0

SindzaBG
SindzaBG
Beograd

Član broj: 68931
Poruke: 677
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 06:00 - pre 203 meseci
Sad citam neke komentare na sajtu b92 i ovo me iznenadilo...

______________________
Citat:
# Nije Telekom svojom voljom duplirao ADSL pakete, vec je EU nalozila RATEL-u, a RATEL Telekomu (i ja se nadam svim provajderima), da do kraja godine moraju povecati brzine 4x. Ali se Telekom ipak odluci za varijantu 2x - 2x sto znaci da krajem godine mozemo ocekivati jos jedno dupliranje paketa!
(Milos, 27. jul 2007 18:10)
______________________

Da li stvarno mozemo ocekivati jos jedno povecavanje brzine do kraja godine? Ili je ovo samo lupetanje gluposti?

Hvala na odgovorima

 
0

damg

Član broj: 32943
Poruke: 240
*.dyn.ravangrad.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 08:58 - pre 203 meseci
Citat:
SindzaBG: Sad citam neke komentare na sajtu b92 i ovo me iznenadilo...

______________________
Citat:
# Nije Telekom svojom voljom duplirao ADSL pakete, vec je EU nalozila RATEL-u, a RATEL Telekomu (i ja se nadam svim provajderima), da do kraja godine moraju povecati brzine 4x. Ali se Telekom ipak odluci za varijantu 2x - 2x sto znaci da krajem godine mozemo ocekivati jos jedno dupliranje paketa!
(Milos, 27. jul 2007 18:10)
______________________

Da li stvarno mozemo ocekivati jos jedno povecavanje brzine do kraja godine? Ili je ovo samo lupetanje gluposti?

Hvala na odgovorima ;)


Čisto lupetanje gluposti. Mi nismo članica EU, a i da jesmo - ne postoji nikakav zakon u EU o najmanjoj brzini neta.
 
0

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 10:00 - pre 203 meseci
E,da razjasnimo nesto: lep je gest za korisnike to sto je Telekom pruzio tj. sto ce pruziti povecanje brzina,DA SVIMA BUDE JASNO,jer je gro nas pre svega koristilo modeme (a ja sam cak bio na PCM-u) ili mi srecnici koji smo imali Wirelles(kasnije),imali vece brzine i placali po 2.000.00 din za brzinu od 64 kb/s,dok sam 256 kb/s placao pre 3-4 god 3.500.00 din,tako je bilo ovde kod nas u VR.
Ali ovde u ovim postovima se stvara problem sto nekolicina pokusava ubediti ljude kako je i ovo dobro i kako ljudi trebaju biti zadovoljni i sa onim sto ce im Telekom pruziti,jer zaboga zive u Srbiji !!! E,sa tim se ja ovde ne slazem,jer i zemlje u okruzenju koje bas i nisu razvijenije ekonomski ili bar nisu toliko razvijenije imaju povoljniji i brzi Net.Cak i do 8 puta. I zato se ovde vodi polemika,te daju razloge ekonomske prirode,te neradni smo,te nemamo gde koristiti te brzine,te komunisti smo i koristimo njihove fraze ... dok oni lepo surfuju i do 16Mbt/s !!!! E da bi i mi surfovali na iole pribliznim brzinama treba nam jednom recju KONKURENCIJA !! Bez MONOPOLA.
Ja sam internet2 naveo kao primer,i iz drugog sajta zadnji pasus kaze :
Kako se komercijalni sektor uklapa u Internet 2?
Komercijalni sektor je u POTPUNOSTI partner u ovom projektu, i imaće koristi od aplikacija i tehnologije koju razvijaju Internet 2 članovi. Kao što je i World Wide Web nasleđe ranijih investicija u akademsku i saveznu istraživačku mrežu, tako će nasleđe Internet 2 biti tehnologija koju će usvojiti ne samo univerziteti,NEGO I KOMERCIJALNI SEKTOR.
I nemojte vise o Internet2 jer on ovde nije tema.
Nadam se da sam razjasnio situaciju.
Pozz
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
0

m_dragan

Član broj: 107752
Poruke: 16
217.169.219.*

Sajt: www.unicco.co.yu


Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 10:54 - pre 203 meseci
hehe..ja jos uvek placam 256 - 3000 dinara
Enivej, samo direkcija za usluge firme telekom koci razvoj interneta u Srbiji...

Jos nesto, ovo sam procitao medju komentarima na sajtu b92
======================================================

Pojma nemate kakvo je ovo preduzeće i koji likovi rade u njemu. Dno dna.

======================================================

katastrofa...
 
0

salico
Apatin

Član broj: 42524
Poruke: 99
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 11:15 - pre 203 meseci
Srbiji je itekako potreban brzi adsl... Eto dobre strane Velikog Brata, i ostalih reality showa... Evrovizije i ostalog.. Stvorili su potrebu :) Mnogi koji se jako malo razumeju u racunare, imace potrebu za dobrim live streamingom. Sve ce se to lepo naplatiti... Znamo da kad je kod nas zabava u pitanju da se ne pita za cenu... Koliko se samo potroslilo naprimer za sms glasanje u VB... To znaci da ce cak i neke domacice koje veze nemaju sa netom, silom prilika uzimati brzi adsl da bi gledale kako se svadjaju neki tamo Miki, Ivan, Maja...
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
89.216.214.*



+101 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 11:37 - pre 203 meseci
Citat:
bokivr: .
Ja sam internet2 naveo kao primer,i iz drugog sajta zadnji pasus kaze :
Kako se komercijalni sektor uklapa u Internet 2?
Komercijalni sektor je u POTPUNOSTI partner u ovom projektu, i imaće koristi od aplikacija i tehnologije koju razvijaju Internet 2 članovi. Kao što je i World Wide Web nasleđe ranijih investicija u akademsku i saveznu istraživačku mrežu, tako će nasleđe Internet 2 biti tehnologija koju će usvojiti ne samo univerziteti,NEGO I KOMERCIJALNI SEKTOR.
I nemojte vise o Internet2 jer on ovde nije tema.


Primer cega? Da, u potpunosti je partner u tom projektu jer mnoge (komercijalne) firme razvijaju opremu i servise za njega. Juniper i Cisco mreznu opremu, Qwest i Level3 opticku infrastrukturu, ostale clanice na svoj nacin, pritom i placaju za pristup, ali to ne znaci da ce Internet2 biti komercijalno dostupan svim pojedincima koji to hoce.
Sledeci put nemoj davati primere koji ti ne idu na vodenicu, niti ih razumes, pa se kasnije izvlacis kako to nije tema, iako si je sam pokrenuo.

I za ovo ostalo imas odgovor, ako si hteo da citas na ispravan nacin.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
212.200.115.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 11:47 - pre 203 meseci
Da li ce ovo "dupliranje" uticati i na provajdere koji dobijaju link od Telekoma, u smislu da ce i oni duplirati svoje pakete ?
 
0

fdafsd

Član broj: 134095
Poruke: 183
*.indymedia.org.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 13:01 - pre 203 meseci
Citat:
Sa ili bez telefonskog prikljucka? A koliko kosta telefonski prikljucak? I u Nemackoj ima "Internet za 9.99" - samo to 9.99 postane brzo 39.99 kad saberes stvari koje moras da imas osim internet pretplate.
Izgleda da bi oni hteli i telefonski priključak i DSL priključak i par Mbit/s za 10 evra mesečno. Lepo bi to bilo, samo je problem što nigde na svetu tako nešto nema.

Citat:
@fdafsd

Ne znam koliki je trenutno Veratov link ka svabiji ali je DALEKO manji od telekomovog i sigurno vrlo dobro rasprodat tako da i kod njiv visoka potraznja prouzrokuje visoku cenu.
Je l neko sprečava Verat da proširi kapacitete? Valjda im je stalo do većeg profita?

Citat:
Znaci donja granica u svetu je kod nas nesto sto mogu samo bogatasi.
E baš lepo što si to rekao.
U Srbiji je manja potražnja za većim brzinama jer ljudi nemaju para - upravo je to glavni razlog zbog sporog porasta brzina. 48% mladih ljudi u Srbiji je nezaposleno, a upravo oni bi trebalo da budu najveći korisnici širokopojasnog pristupa internetu. Prosečnom Nemcu nije nikakav problem da pokrije troškove najbržeg ADSL paketa. Prosečnom Srbinu je problem da pokrije troškove najsporijeg ADSL paketa.
 
0

damg

Član broj: 32943
Poruke: 240
*.dyn.ravangrad.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 14:35 - pre 203 meseci
Citat:
fdafsd: Je l neko sprečava Verat da proširi kapacitete? Valjda im je stalo do većeg profita?


Verat nije nikakva konkurencija Telekomu. Oni su udruženi u neku vrstu kartela. Kao ranije mts i mobtel.
npr. sajt sindikat telekoma (odakle je procurela vest o dupliranju adsl downloada) se hostuje na verat-ovom serveru.
Tako da budi siguran, verat neće ništa uraditi što bi naštetilo zajedničkom profitu. (a možda i ne smeju da naljute starijeg partnera, ko zna?)
 
0

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 15:08 - pre 203 meseci
@fdafsd
Kao prvo ne bi trebalo uopste da odgovorim coveku koji ima dupli nalog, jedan napravljen samo za odbranu monopola. Od kada si se registrovao imas isti potpis kao i supermoderator Slobodan Miskovic i Administrator Ivan Dimkovic, delis sa njima iste ideje i koristis proxy da bi kako ti kazes odrzao privatnost.

Citat:
fdafsd: Izgleda da bi oni hteli i telefonski priključak i DSL priključak i par Mbit/s za 10 evra mesečno. Lepo bi to bilo, samo je problem što nigde na svetu tako nešto nema.

Ima kod rumuna za manje od osam evra internet od 1Mb/s, fixni telefon sa besplatnim 500 min u okviru njihove mreze, 50 min za drzavnu fixnu telefoniju, 30 min za mobilni ali kod nas to ne moze da bude jer fixnu telefoniju moze da nudi samo jedan i niko drugi.

Citat:
fdafsd: Je l neko sprečava Verat da proširi kapacitete? Valjda im je stalo do većeg profita?.

Sta mislis sta je to sprecavalo mobtel da konkuriste telekomu sve dok se nije pojavio treci mobilni operater? Dolazak treceg, ili cetvrtog igraca koliko smeta telekomu toliko smeta i veratu.
Ipak najveci krivac ovog stanja su nasi politicari od koji zavisi sve i nadam se da ce se stvari uskoro popraviti.
 
0

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 16:25 - pre 203 meseci
Citat:

Verat nije nikakva konkurencija Telekomu. Oni su udruženi u neku vrstu kartela. Kao ranije mts i mobtel.

e na ovoj temi ce sve da se okrene naglavacke :)
procitaj na nekim starijim temama koliko se obozavaju...

Citat:
Kao prvo ne bi trebalo uopste da odgovorim coveku koji ima dupli nalog, jedan napravljen samo za odbranu monopola.

lol.. Nije isti covek, samo su u istoj sekti :P
 
0

bobanjovanovic
boban jovanovic

Član broj: 136580
Poruke: 251
77.46.252.*



+4 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 16:27 - pre 203 meseci
u sredu 1 menjaju pakete.
optibox 550s,dreambox 500,dreambox 500hd Ferrari Sim
yumatu mx+,optibox fta prima,echosmart 771 usb


 
0

worthy

Član broj: 70075
Poruke: 150
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 17:03 - pre 203 meseci
Neverujem ...
 
0

dexter034
Dejan Jovanovic
Aranđelovac

Član broj: 152475
Poruke: 6
91.150.116.*



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u28.07.2007. u 18:18 - pre 203 meseci
Bravo, u Nemackoj imas i par Mbps i telefon i ostalo za 39,99 a u Srbiji samo i iskljucivo samo ADSL 256/64 uskoro 512/64 za 18 Eura plus telefon koji koji ne koristim mnogo a placam oko 2000 din sto dodje oko 40 i kusur eura pa ti vidi.

Dole monopol Telekoma!!!!!
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140790 | Odgovora: 562 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.