Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140921 | Odgovora: 562 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexter034
Dejan Jovanovic
Aranđelovac

Član broj: 152475
Poruke: 6
91.150.111.*



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 01:11 - pre 204 meseci
@Ivan Dimkovic

A odakle ti znas koliko ljudi ima u Srbiji racunar. Jesi li radio neku anketu, ili bili sta drugo. Dugogodisnje iskustvo servisera i prodavca racunara i opreme pokazalo je da i neki tamo po tebi ljakse ima racunar da bi znao koliko ovaca ili krava ima i ostale njemu znane racunice. Znaci ako bi se i njemu ponudilo poslovanje preko neta verovatno bi i uzeo.

A sto nisi ovde otvorio firmu i ovde uzeo jak link napravio VPN, kada i odavde isto mozes da zaradjujes. Jel nam ovde vazduh zagadjen, ili ti je trava previse zelena pa ti smeta, pa ti ne mozes da radis normalno!!

Kratko i jasno: Dok god su ove budze tu gde jesu nema nama ni normalnog razvoja ni "bezbolne" tranzicije ni boljeg neta, iako ni jedan od njih dok nije dosao tu gde jeste po partijskoj duznosti nije ni video a kamoli koristio racunar u svom zivotu.

Toliko.

P.S. Mozda je ovo O.T. ali me strasno nervira ovakvo ponasanje prema nama "ovcama" iz Srbije.

P.S. 2 Danas su mi bili gosti iz Svice i seli za moj comp i njihova konstatacija "s**nje, koliko ovo sporo ide cak i za MSN"
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.113.*



+294 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 02:23 - pre 204 meseci
@matrix77
VIP nije jeftiniji nikako! Skuplji je čak i ako računamo onaj popust od 50% koji je ograničenog trajanja.
Telekom: Najskuplji međugradski poziv je za biznis korisnike, jak saobraćaj 2,5 din/min. Ostale tarife su od 0,8 do 1,5 din.
VIP: 4,9 din/min + 1,5 din za start. (s popustom 2,45 din/min + 1,5din start)

na sve cene dodati pdv od 18%
 
0

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 03:11 - pre 204 meseci
Ufff.umorih se dok sam procitao ovih 50-tak postova sto ste za jedno popodne ispisali..
Elem..evo svezih informacija iz telekoma:
Povecanje brzine (citaj dupliranje) pocinje od 1 septembra!
Nema linka odkle ovo da procitate..rekla mi jedna teta u korisnickom servisu u kom sam licno bio.Cak mi je pokazala i papir koji su joj nedavno poslali...
Kaze to je informacija za zaposlene u telekomu..ukoliko korisnici budu pitali!
Ako me je lagala..lazem i ja vas..ali sam se i ja zacudio i pitao je da nije slucajno datum 1. avgust, na sta je ona rekla NE vec je 1. SEPTEMBAR.
Ja koji sam na severu vojvodine, gde ISP-i nemilosrdno deru (64kkbps/64kkbps 1500din, ima i za 900din ali prosek je 35kbps) ADSL bih opisao kao da sam iz fice seo u ferari (kvalitet) a benzin pojeftinio 8x (ocigledno:cena) (mislim kada dupliraju brzine za mesec dana).
Neki ljudi previse zele odmah, sad..sto je realno gledano nemoguce.Recimo u Subotici je ADSL krenuo u martu (cini mi se sredinom) i vidi posle 5 meseci vec se duplira protok..Sta da vam kazem..ja sam sretan sto uopste postoji..a ne koliki je ping i koliko kosta net na Kosovu!Pffff
Mislim da ljudi koji zele sve sad odma, nisu prosli kroz modemsku konekciju..koja je bila ocajna...vec su odma krenuli sa ADSL...stoga neznaju ni ovo da cene.
To je moje misljenje..al nemojte me zbog ovoga kamenovati! :)
 
0

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 03:37 - pre 204 meseci
Ovde je problem u zamenjenoj tezi :)

1. Najveci je problem je sto je SRPSKI TELEKOM monopolista najgore vrste i sto uopste nudi ADSL krajnjim korisnicima. Da toga nema svi bi sad bili srecniji. Naravno do skoro je bilo extra lose, sada ide na bolje te povecanje brzine tj dupliranje trebaju svi da pozdrave i da budu srecni sto ce se uopste desiti.

2. PROBLEM BR.2 je TELEKOMOVA VELEPRODAJA interneta provajderima po papreno skupim cenama. Ovde je Administrator naveo kako je cena TELEKOM linka prema provajderima skuplja samo 40% u odnosu na Nemacku.. Ovo zaista nema veze sa zivotom.

Citat:
34 Mbit/s simetricni link za komercijalne potrebe (u sta spada i ISPing) je oko 3500 EUR
40% dodato na 3500eur je 4900eur .. Za ove pare (4900eur) u Srbiji nema ni 17M a kamoli 34M :) Nemoj da se lazemo :)

3. Najgore je sto TELEKOM svojim monopolom unistava sve ISPove, posebno one koje se bave prodajom ADSL usluga. Lepo proda provajderu 1Mega/1Mega za oko 20-30 000din, a krajnjem korisniku ADSL-a recimo proda 1536/192 (po novom) za 2800din. Pa jel to normalno?

4.
Citat:
Ivan Dimkovic: Kolicina investicija potrebna da se nesto pokrije je srazmerna povrsini teritorije koju zelis da pokrijes - dakle, da bi neko pruzio ADSL u celoj Srbiji (tj. u vecim mestima) potrebno je daleko vise love nego za Pristinu koja predstavlja trziste Kosova, i ekvivalentna je sa jednom Karaburmom, tj. verovatno je i manja.


Ovo je potpuno tacno. I ko zna kakav je taj ADSL gde Kujtesa prodaje 6Mbit/sec. Bilo bi dobro d as ejavi neko sa Kosova i da tacnu informaciju.

Citat:
Kad bi Telekom sutra eto, bas na Karaburmi, startovao 16 Mbit/s ADSL2+, jer sve sto im treba je nekoliko DSLAM uredjaja i zanemarljivo vise spoljnjeg linka - vi bi ste kukali kako ih nije sramota sto to ne pustaju van Karaburme i trazili 16 Mbit/s u Cortanovcima, Stepojevcu i Svrljigu a verovatno i u Semegnjevu


Pored toga bi kukali kako 16Mbit/sec kosta 3000din recimo, i onda bi se ista prica nastavila :) Umesto toga: Trebali bi svi da kukamo da se zabrani telekomu da prodaje ADSL i bilo kakav drugi net krajnjim korisnicima nego da se to prepusti provajderima samo i iskljucivo. E onda bi bila fer borba. A ne pustiti azdaju kakav je telekom Srbija da pojede sve ostale :)

5.
Citat:
Uostalom cela ta prica je besmislena - kada ce se brzina Interneta povecavati kako platezna moc i interes prosecnog stanovnistva bude rastao. Svakako se nece promeniti zato sto neki entuzijasti hoce da dovlace brze najnoviji softver i filmove i za to su spremni da plate 20 EUR, tj. da nateraju svoje matore da to plate :)


Ovo je sustina. Kad vise ljudi svoj ADSL ili Internet budu vise koristili u poslovne svrhe (a u to ne ubrajam downloadovanje filmova, softwarea ili bilo cega pa posle toga to prodavati na pijaci:) ) onda ce i vece brzine biti dostupne.

6.
Citat:
Nije stvar u tome da li ce telekom pustiti 16Mbps il 1 Mbps vec je problem sto nas za tu uslugu dere po usima !! Ja bih bio zadovoljan sa 512 kbps da je cena recimo 700 dinara ili manje


Ne dere obicne gradjane vec dere provajdere sto je po gradjane mnogo lose :)
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:08 - pre 203 meseci
Teško će se adsl koristiti u poslovne svrhe dok je maksimalni upload 192Kbps. Za jedan kompjuter je to ok protok, ali za desetak ili više (u jednoj poslovnoj mreži) je neupotrebljiv.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:10 - pre 203 meseci
dobro jutro... finally...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:10 - pre 203 meseci
Citat:
bokili
2. PROBLEM BR.2 je TELEKOMOVA VELEPRODAJA interneta provajderima po papreno skupim cenama. Ovde je Administrator naveo kako je cena TELEKOM linka prema provajderima skuplja samo 40% u odnosu na Nemacku.. Ovo zaista nema veze sa zivotom.

40% dodato na 3500eur je 4900eur .. Za ove pare (4900eur) u Srbiji nema ni 17M a kamoli 34M :) Nemoj da se lazemo :)


Znaci lazu u cenovniku?

http://www.telekom.nadlanu.com...nternet.aspx?ac=solo&br=11

:-)

Citat:
dexter034
A sto nisi ovde otvorio firmu i ovde uzeo jak link napravio VPN, kada i odavde isto mozes da zaradjujes. Jel nam ovde vazduh zagadjen, ili ti je trava previse zelena pa ti smeta, pa ti ne mozes da radis normalno!!


Firmu sam imao, radila sasvim OK - al, kao sto rekoh... vise para, vise mogucnosti, volim da putujem - why not :-) Ne kontam taj stav da samo treba da te juri vojska ili da nemas lebac da jedes da bi zeleo da promenis mesto zivota.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:15 - pre 203 meseci
ivane, pa zar tako? i ti si poceo da branis monopoliste?? jos ces mi reci da si poceo da koristis i windows??


sto se tice Kujtese, oni bi trebalo da imaju 3xSTM-1 od naseg telekoma + nepoznata kolicina od Telekoma Crne Gore, a i nije u pitanju aDSL vec kablovski...


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:19 - pre 203 meseci
Citat:

ivane, pa zar tako? i ti si poceo da branis monopoliste?? jos ces mi reci da si poceo da koristis i windows??


Hehe u krvi mi je to lol ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
195.252.117.*



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:25 - pre 203 meseci
Citat:
djricky: dobro jutro... finally...



Dobro jutro!
 
0

arowana

Član broj: 139562
Poruke: 25
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:25 - pre 203 meseci
uf al sam se nacitao
nego cim verat me prebaci sa 256 na 512...castim vas picem SVE
 
0

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
195.252.117.*



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:42 - pre 203 meseci
BANKROTIRACES
Pregleda: 17045 do sad!!!
 
0

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 07:55 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic[/url]:Kog monopola? Na kablovski provajding? Takav monopol ne postoji u Srbiji, imas kablovskih operatera vise komada, mozes i ti da napravis jednog ako imas para i kablova :-)

Ne, nego na fixni telefon i spoljni link.

Citat:
Cena spoljnog linka? Vec smo utvrdili da Telekom Srbija danas ne naplacuje spoljni Internet link znacajno vise nego sto je to u EU - sve sam ti lepo taksativno naveo koliko kosta u Srbiji a koliko u Nemackoj sa sve linkovima na cenovnike kako Telekoma tako i T-Systemsa, i dosli smo do toga da je cena za 34 Mbit/s link 40% veca od Nemacke, a ne 20 puta. Pretpostavljam i da Rumuni placaju cenu vecu nego u DE jer i oni moraju taj link nekako da dovuku od negde ;-)

Onda izracunaj mi kako to da ako je skuplji spoljni link samo 40 % skuplji, kako se rumunima isplati da prodaju 20X brzi net po istoj ceni? Isto tako u nemackoj, kako se njima isplati ako je spoljni link samo 40% skuplji da prodaju ljudiima i kablovski i adsl internet recimo 50X brzi od ovih nasih?
A isto tako su ti ljudi objasnili sta sve telekom naplacuje provajderima i koliko, pored spoljnjeg linka.

Sto se tice rasprostranjennosti kompjutera u srbiji mogu pouzdano da ti kazem da bar ovde kod mene 80% kuca koja imaju decu imaju i kompjuter i to na selu.
Sada komputer nije vise luksuz jer moze da se nabavi polovan jeftinije nego mobilni telefon, ali internet jeste luksuz i ne koristi ga svako upravo zbog visokih cena i tako ce da ostane dok se ne ukine monopol telekomu kojeg bas briga da privuce korisnike i za razvoj, jer umesto da on moli i privuce korisnike i provajdere, situacija je obrnuta.
Odlican primer je mobilna telefonija gde od kada se pojavio ovaj treci operater na svim tv programima vodi se pravi rat sa reklamama i popustima da se privuku korisnici.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 08:00 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A razlog je bas onaj koji ja pominjem, i za koji sam ovde proglasen za zlog agenta Telekoma (@MyWay, mozes li da verujes, ko bi rekao pre par godina hehe ;-))

Zaista da mi je neko tada pričao da ću ovakve stvari čitati od tebe... :-)
Eto kupismo i tebe, sve da bi ostali monopolisti (sad ćemo da kupimo i onoh novinara B92 koji se nešto raspisao). Evo, ti barem priznaješ:
Citat:
Ivan Dimkovic: Kao sto rekoh, ponudili mi veliki $$$ - a ja volim pare.


Šalu na stranu, postao si stariji/zreliji za ovih par godina koliko se raspravljamo - otud izgleda i približavanje stavova ;-)
Save time... see it my way.
 
0

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 08:03 - pre 203 meseci
Citat:
MyWay: Šalu na stranu, postao si stariji/zreliji za ovih par godina koliko se raspravljamo - otud izgleda i približavanje stavova ;-)

Nije to u pitanju nego covek pobegao odavde i sada nas zeza da ne treba da se bunimo
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 08:31 - pre 203 meseci
fyi, nije pobegao, nego su ga zvali... ko jos ovde moze time da se pohvali?
ali, ne pricamo o tome... svaka dalja diskusija o privatnom zivotu Ivana Dimkovica se ovim putem zabranjuje, ostanite na temi, ili je nece biti


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 09:51 - pre 203 meseci
Problem je sto je za pravilno shvatanje stavova Ivana Dimkovica neophodno poznavanje nekih stvari iz njegovog privatnog zivota. Inace ono sto on prica moze da ima sasvim drugacije znacenje.
 
0

tetreb5
Kragujevac

Član broj: 144343
Poruke: 48
91.150.122.*

Sajt: www.crnaberza.com


Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 09:57 - pre 203 meseci
Pa niko ne raspravlja o njegovom privatnom zivotu nego neki lepo kazu : odmaglio pa sa daljine soli li soli :-)
Bitno da je Telekom povecao speed pa ma kako to bilo i na koji nacin.Monoplisti ce biti dok ih ne nagazi neko mnogo mocniji od nas korisnika i sa time bi trebalo da se sto pre pomirimo,bice nam lakse .
Ja pozdravljam svaki napredak tako da ovo povecanje mi je dobro doslo .Svestan sam da bi bilo mnogo bolje da telekom nije jedini Veliki brat,ali posto pomoci za to nema...dobro je i ovako ispalo.
 
0

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
195.252.117.*



Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 10:02 - pre 203 meseci
Citat:
djricky: ali, ne pricamo o tome... svaka dalja diskusija o privatnom zivotu Ivana Dimkovica se ovim putem zabranjuje, ostanite na temi, ili je nece biti


Nema potrebe za ovakvim nastupom, sam je prihvatio ovakav sled dogadjaja i sto je meni veoma simpaticno nije uvredljive prirode kao neki, prema tome gde si ti Dimkovicu zdimio javi se!! Telekom te ceka
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u27.07.2007. u 10:04 - pre 203 meseci
Citat:
tetreb5: Pa niko ne raspravlja o njegovom privatnom zivotu nego neki lepo kazu : odmaglio pa sa daljine soli li soli



Citat:
You may remember the old Persian saying, 'There is danger for him who taketh the tiger cub, and danger also for whoso snatches a delusion from a woman..


Zameniti 'woman' sa 'adsl user'.
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL paketima dupliraju brzine u downstream-u
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140921 | Odgovora: 562 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.