Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MT load balancing problemcic

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: MT load balancing problemcic

[ Pregleda: 2130 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon MT load balancing problemcic16.07.2007. u 08:26 - pre 203 meseci
Dakle namestio sam load balansing (cabl + adsl) na MT i to radi super. Medjutim kada nestane net-a na na jednom od te dvojce meni ne radi net iako onaj drugi radi. Evo jutros u 1 ujutro je prestao da mi radi cabl a adsl je svo vreme radio. Niko od klienata nije mogao da odradi skoro nista kod sada i cabl nije proradio. Dakle el postoji neka varijanta da ako pukne jedan da sav saobracaj prebaci na drugi. (A to odradi tako sto ce da pinguje google ili tako nesto) ?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: MT load balancing problemcic16.07.2007. u 09:52 - pre 203 meseci
Verovatno nisi dodao paralelne default route koje ce se aktivirati ako neki od linkova pukne. Paralelne rute treba da imaju veci distance nego one koje se koriste kada su linkovi operativni.

Ovo jednostavno resava problem ako pukne tvoja konekcija do provjadera jer tada interfejs postaje neaktivan pa i default rute vezane za njega. Medjutim, aku pukne nesto dalje, tvoj MT to nece znati, jer ce nejgova konekcija i dalje da funkcionise.

Za to imas Netwatch koji proverava da li mu je neka adresa dostupna na ping i na osnovu toga aktivira zadati skript. Tu mozes da proveravas da li ti je dostupan IP provadjera pa ako nije da rucno podesis ruting na drugog provajdera.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: MT load balancing problemcic

[ Pregleda: 2130 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.