Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HDD nece da radi u SATA modu

[es] :: Storage :: HDD nece da radi u SATA modu

[ Pregleda: 2148 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MARINAC021
Marinac Pedja
Zrenjanin

Član broj: 27327
Poruke: 70



Profil

icon HDD nece da radi u SATA modu15.07.2007. u 02:09 - pre 203 meseci
Vec par dan bezuspesno pokusavam da instaliram win u SATA modu.
HDD:SEAGATE Barracuda 320GB 7200.10 with NCQ
Ploca:Gigabyte MB GA-P35-DQ6
Nemogu nikako da skontam u cemu je problem kada sam kupio komp instalirao sistem i sve radi normalno,onda mi pre par dana padne na pamet da instalram sata drajvere.
Skinem sa Gigabyte sajta drajvere za Intel ICH6R/ ICH7R/ ICH7DH/ ICH8R/ICH9R posto mi flopy nije bio povezan prebacim drajvere na usb u biosu podesim SATA RAID/AHCI MODE(Intel ICH9 Southbridge)u AHCI mod i instaliram vistu odaberem drajvere Intel ICH9 SATA AHCI Controller i instaliram vistu prvo mi je bilo cudno sto je instalacija jako dugo trajala kada se sve zavrsilo instaliram ostale drajvere i Intel(R) Matrix Storage Manager ali cim HDD pocne nesto da zapisuje plavi ekran i tako u nedogled.Nece pa nece.Danas namestim floppy i probam da instaliram XP F6 ucitam drajvere medjutimovde slucaj jos gori kada krene snimanje instalacije na HDD prijavi mi da ne moze da snimi drajvere i ne moze dalje probam skip ali on nece hoce da ih ucita samo sa cd a tamo ih nema.Znaci sve sam isprobao i ubacivao drajvere u cd preko nlite prodje instalacija vidim drajvere inastalirani su za ICH9 Contreller ali cim nesto snimam na disk plavi ekran.
Zvao sam i firmu gde sam kupio kazu da je verovatno do podesavanja biosa ali ovo uputstvo za plocu sam naucio napamet sve sam radio iz njega i opet neradi.
E sada najcudnije od svega je sto komp radi sasvim normalno u IDE modu ali sata nikako nece.
Da li mogu da prebacim hdd na Gigabyte-ov Controller to je jedino sto nisam probao?
Sta dalje?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu15.07.2007. u 09:26 - pre 203 meseci
Šta će ti drajveri za ICH9R?
 
Odgovor na temu

MARINAC021
Marinac Pedja
Zrenjanin

Član broj: 27327
Poruke: 70



Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu15.07.2007. u 10:55 - pre 203 meseci
Zato sto sam prvo probao bez drajvera pa odmah izbaci plavi ekran kada treba da bootuje sistem
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu15.07.2007. u 15:35 - pre 203 meseci
Zar nisi napisao da si instalirao sistem i da lepo radi? Imaš i neki IDE hard pa je sa njim to radilo?
 
Odgovor na temu

MARINAC021
Marinac Pedja
Zrenjanin

Član broj: 27327
Poruke: 70



Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu15.07.2007. u 17:29 - pre 203 meseci
Da sistem lepo radi kada je u IDE modu i sada sam na tom kompu instalirao sve u IDE i radi lepo.
Problem je SATA kao sto sam napisao ACHI mod nece lepo da radi radi jako sporo a potom plavi ekran
Kada ga prebacim u ACHI nemogu da instaliram win ako neucitam drajvere izbaci mi plavi ekran kada krene instalacija
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu16.07.2007. u 00:35 - pre 203 meseci
drajvere za f6 flopi skini sa intelovog sajta, a ne gigabajtovog. kod gigabajta je dl sekcija konfuzna, a drajveri cesto znaju da budu neodgovarajuci/neazurirani. pre skidanja izaberi odgovarajuci cipset i operativni sistem
ahci u biosu omoguci pre instalacije, i kad zatreba ubaci flopi.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu16.07.2007. u 00:43 - pre 203 meseci
eh da... pokusaj instalaciju sa samo tim hdd-om i samo jednim optickim uredjajem [u slucaju da ih imas vise]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

MARINAC021
Marinac Pedja
Zrenjanin

Član broj: 27327
Poruke: 70



Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu16.07.2007. u 00:47 - pre 203 meseci
Sada sam skinup Sea Tools for windows i pustio test na shotr prodje i generic i DST a na long DST neprodje sta sada ovo znaci
Za long generic jos uvek radi pa ne znam rezultat.I long generic FAIL da li to znaci da je disk defektan?
Sto se tice drajvera sa intelovog sajta skinuo sam ih potpuno su isti nema apsolutno nikakve razlike

[Ovu poruku je menjao MARINAC021 dana 16.07.2007. u 02:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MARINAC021
Marinac Pedja
Zrenjanin

Član broj: 27327
Poruke: 70



Profil

icon Re: HDD nece da radi u SATA modu29.07.2007. u 01:38 - pre 202 meseci
E da nepokrecem ponovo novu temu ovo je reseno neispravan disk i dobio sam novi Western Digital WD320AAKS Caviar 320GB posto nisu imali seagate ES odmah sam instaliaro vistu sa sata drajverima i radi super.
Ali XP me idalje muci pritisnem F6 odaberem drajvere ali kada krene da zapisuje podatke na hard za instalaciju izbaci mi da ne moze da ucita te iste drajvere u fazonu da proverim da li je cd ostecen ali drajveri nisu na cd nego na flopiju kako da ga nateram da ucita.Znam za nlite i ubacivanje drajvera ali mene samo ovo muci zasto nece da ih cita sa flopija odnosno sto nece da ih iskopira na HDD
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: HDD nece da radi u SATA modu

[ Pregleda: 2148 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.