Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

[es] :: Mreže i novosti :: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217946 | Odgovora: 928 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 04:28 - pre 155 meseci
Ako omoguce taj (kao sto hoce) zaobilazni put postpaid kod starog--->prepaid kod novog--->prepaid kod starog da moze da se radi, a ne omoguce normalno prelazenje sa postpaida na prepaid bez prelazenja kod drugog operatera , bice smesno i jadno.
Ima li neko informacije kako je u drugim evropskim drzavama, da li je to tamo moguce i koji su uslovi?
 
Odgovor na temu

MTodorovic
Milan Todorovic
Inzenjer
Beograd

Član broj: 158261
Poruke: 163
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.tt-group.net


+8 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 07:06 - pre 155 meseci
@JovanKKP

Hm, dobro pitanje, ja znam da u EU, roaming prakticno ne postoji, tj cene u romingu su priblizne cenama u lokalnoj mrezi ... ova preskakanja, to je vec zanimljivo pitanje ...
TT Group prognoza |
Billing-systems.net |
SeoExpert.rs/ za optimizaciju na pretraživačima|
Filmovi7
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 07:09 - pre 155 meseci
1.JULA JE JEDINI mt:s PONUDIO BENEFICIJE ZA PRELAZAK KOD NJIH:

Pripaid:
200 din + 200 sms

Postpaid:
- Bonus kredit u visini od 6 mesecnih pretplata za izabrani tarifni profil
(dakle u dinarima, zbirno odmah na pocetku), i to za razgovore u mt:s mreži,
slanje SMS poruka i prenos podataka, podrazumeva se
NAKON sto se istrosi besplatan saobracaj u okviru pretplate.

DODATNO
- Nejasno da li MORA da se zakljucuje ugovor, ili moze na neodredjeno
- Ova promo moze i za postojece postpaid koji produze ugovor.
- Ako neko ko dodje u mt:s pod ovim promom prijavi "prijatelja koji ga je doveo",
prijatelj mu dobija 500din za mts min/sms/data (ako je postpaid), 100din (ako je pripaid)
- Pohvalno je sto prelazak moze da se odradi OnLine, bez odlaska u poslovnicu.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/prenesi-broj.html

INDIREKTNO:
Pripejd koji je dosao za 200din moze da pise UNLIMITED broj poruka tokom 7 dana.
Ovo je novi promo.

TELENOR i VIP za sada jos nisu izasli sa promo ponudama za dolazak iz druge mreze

p.s. za moderatora:
Predlog da teme o MNP budu i u okviru zasebnih tema za mts/telenor/vip mozda
(tj. da se zadrze posto su spojene), posto ce svaki operater imati svoje promocije
u vezi sa tim. A neko ko bude hteo recimo da predje u mts iz vip jednog dana,
nece morati da lista ovaj presirok forum vec ce moci da sazna samo sta mu mts
nudi za prelaz u forumu na mts strani.

[Ovu poruku je menjao nidza_nis dana 01.07.2011. u 08:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
212.178.236.*



+26 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 08:02 - pre 155 meseci
Evo sad sam bio u Telenoru, hocu da preselim broj sa MTS mreze. Uslov da prenesete broj je i da nemate dug kod Telenora! Znaci da vam je kod Telenora stanje na nuli. Ja se zeznuo, uzeo sam Burazu pre 1.5 god. Telefon i broj (bio je tada maloletan) i nije platio Majski racun, a posto nemogu vise da cekam da prebacim broj, uzeo sam ja da platim taj racun. Sada moram da cekam neka 2-3 dana da im "prode kroz sistem, tj. da se rasknjizi".
 
Odgovor na temu

DynDNS
Beograd

Član broj: 274168
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: juniper.net


+4 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 08:06 - pre 155 meseci
Australija i Novi Zeland prednjače, pa korisnicima nude prenos broja za svega par minuta, odnosno sekundi.
 
Odgovor na temu

MaXo92bre
Loznica

Član broj: 286519
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 09:03 - pre 155 meseci
"Ako si pripejd korisnik, važno je da se registruješ. To možeš da uradiš i u Telenor prodavnici prilikom podnošenja zahteva, uz važeći lični dokument, SIM karticu i PUK1 broj."

PUK1 se verovatno moze dobiti od operatera,jer sam kupio sim pre 7 god. i ko zna gde mi je puk1.....?
MaXo
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 09:31 - pre 155 meseci
Ja bio u Telenoru i završio posao. Sada samo čekamo da prodju ta 4 dana, a možda će i pre. Javiće mi.

Svratio u VIP da povučem jedan prepaid broj, i ladno mi rekoše: Mi ne radimo još prenos, dodjite sutra E, moj VIPe ....
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+15 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 09:38 - pre 155 meseci
Informacija iz prve ruke za one koji cekaju Postpaid --> Prepaid kod Telekoma je da
USLUGA JOS UVEK NIJE OMOGUCENA I DA TREBA BITI STRPLJIV!

Samo mi nije jasno sta oni misle i koliko ce imati strpljenja oni koji su ga odavno izgubili? :)
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 09:57 - pre 155 meseci
Logika oko prelaska sa postpaid na prepaid kod MTS-a je jasna, tj. omogucice ekspresnom brzinom tu uslugu ukoliko se ispostavi da im korisnici odlaze u vecem broju na VIP ili Telenor i pored njihovih promocija koje su za sada smesne. Vreme ce dati svoj sud. Tek je pocelo.

Nisu ni VIP ni Telenor neke cvecke ali MTS je navukao gnev neprofesionalnoscu tokom niza godina jer im se moglo.

Ko da bolju ponudu i laksi i brzi prelazak taj ce i imati vise korisnika.

U mom gradicu ima samo zastupnik VIP-a a od Telekoma i Telenora ni pomena.

Idealno bi bilo kada bi taj postupak prebacivanja broja mogao da se obavi online bez odlaska do poslovnice uz eventalnu obavezu da korisnik dostavi putem poste ili licno SIM karticu operatera kog menja u neko dogledno vreme.

Naravno ovo je Balkan i ne treba se mnogo zanositi normalnim stvarima :).

Jos samo da krene PayPal u Srbiji pa da odahnemo :). Ako nas PayPal primi pre ulaska u EU bice cudo nevidjeno :).
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 10:05 - pre 155 meseci
Upravo su me zvali iz Telekoma .... :) :) :) "Podneli ste zahtev za prelazak kod drugog operatera?"
-Da. U Telenor prelazim.

- Da li bi ste bili zainteresovani za ostanak u MTS mreži, ugovorna obaveza od 2 godine, telefon, i popust na pretplatu (pazite sad ovo) 50 Procenata ?

-Ne hvala, imam bolje uslove kod njih .... :) :) :)

Pošto ne planiram kod Telenora telefon, možda za 3 meseca odem u Telekom da ih podsetim na njihovu ponudu ?
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+15 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 10:09 - pre 155 meseci
Evo jos jedne informacije iz prve ruke:

Ipak je moguc prelazak sa postpaid na prepaid kod Telekoma.

U pitanju je bila standardna neobavestenost operatera.


Potrebno je pozvati 790 i podneti zahtev!
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 10:10 - pre 155 meseci
Znači, sada sve može, i kako hoćeš i sve .... ? Milina da gledaš ....
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+15 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 10:13 - pre 155 meseci
Pa eto i to se desava, verovatno ce ista situacija biti i kod ostalih..

..a inace mudro zboris..prava milina.. mada smo previse dugo cekali na to..

 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 10:16 - pre 155 meseci
Citat:
MagicMaster: Upravo su me zvali iz Telekoma .... :) :) :) "Podneli ste zahtev za prelazak kod drugog operatera?"
-Da. U Telenor prelazim.

- Da li bi ste bili zainteresovani za ostanak u MTS mreži, ugovorna obaveza od 2 godine, telefon, i popust na pretplatu (pazite sad ovo) 50 Procenata ?

-Ne hvala, imam bolje uslove kod njih .... :) :) :)

Pošto ne planiram kod Telenora telefon, možda za 3 meseca odem u Telekom da ih podsetim na njihovu ponudu ?


E pa tada ona neće da važi. Lepo da su počeli dobra iskustva iz inostranstva i ovde da uvode.


Inače, mislim da ovo nije bilo u ovoj temi:

Citat:
Što se korišćenja besplatnih minuta u okviru mreže tiče, a što je pogodnost dostupna u mnogim paketima, neće biti problema i kada prefiks ne bude odgovarao pripadajućoj mreži, jer će pri pozivu korisnici dobiti automatsku poruku da je broj prenet u drugu mrežu, kako će poziv i biti tarifiran.

Ovo je jedno od upustava koje je u svom pravilniku propisao Ratel, a na zahtev korisnika pomenuta govorna poruka se može deaktivirati ili ponovo aktivirati.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 10:33 - pre 155 meseci
Misliš da neće?

Ako sam im plaćao račune godinama, i sve imaju o meni, misliš da ne bi voleli da im se vratim?

Ili ako kažem, znate, imao sam ja u Telenoru još 3 broja, šta nudite da sada sva 4 prebacim kod vas?

Hoće, prijatelju, hoće. Još kada krene odliv korisnika ....
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 11:02 - pre 155 meseci
Koliko ljudi će promeniti operatera samo da bi mogli da kažu da su to uradili jer je to danas "in"?
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.opera-mini.net.



+115 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 11:11 - pre 155 meseci
ja mislim da ce ipak da postoji neko obavestenje kada zovete broj koji je prenesen u drugu mrezu,npr. hocete da zovete neki 063 broj,imate besplatne minute u mrezi i hocete da ih iskoristite,pre nego sto dobijete vezu dobijete obavestenje da je taj broj u mts mrezi,valjda bi tako trebalo da funkcionise?
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+15 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 11:11 - pre 155 meseci
Ja sam to hteo da uradim danas, tj. da prebacim broj sa Telekoma na Telenor,
ali ne iz razloga sto je "in" nego sto vise ne zelim da placam pretplatu, a isto tako
ne zelim da ugasim broj... ali izgleda su me presli time sto su omogucili prelazak sa postpaid na prepaid,
sto mi, iskreno, vise odgovara...
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 11:28 - pre 155 meseci
Verujem da ce svi operateri omoguciti prelazak sa postpaida na prepay. Odjednom ce se stvoriti tehnicke mogucnosti obzirom da je bolje da imaju i prepaid korisnika neko da ga nemaju uopste. Zalosno je sta su sve korisnici bili prinudjeni da trpe, dok se nisu 'stvorile tehnicke mogucnosti', a najvise "strucnih" objasnjenja nadobudnih radnika!
Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

MaXo92bre
Loznica

Član broj: 286519
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip01.07.2011. u 12:33 - pre 155 meseci
@MagicMaster Je li PUK1 obavezan?
MaXo
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217946 | Odgovora: 928 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.