Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

[es] :: Mreže i novosti :: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217944 | Odgovora: 928 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksacar
Jagodina

Član broj: 17554
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera29.06.2011. u 18:08 - pre 155 meseci
Zvaničan info:

-Uslov je da ste kod matičnog operatra minimum 3 meseca i da nemate dugovanja

-Procedura nakon podnošenja zahteva traje dva dana, odnosno operater iz kog odlazite ima rok 2 dana da vam raskine ugovor i pošalje novom operateru sve potrebno

-Kod VIP-a (jer sam od njih dobio podatke) dobijate ta dva dana karticu sa nekim bilo kojim brojem. Nakon 2 dana i odobrenog zahteva se istoj toj kartici dodeljuje vaš stari MSISDN, odnosno vaš stari broj telefona

-Migracija se ne naplaćuje

-Ništa se ne prenosi što ste imali na staroj mreži

-Još je nejasno oko procedure prelaska sa postpaida na prepaid, ali će moći.


Ovo je ukratko. Ako nekoga interesuju još neki detalji, neka pita.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera29.06.2011. u 20:56 - pre 155 meseci
Nema šta da pitamo, nego sve što saznaš, piši ovde ...
 
Odgovor na temu

Aleksacar
Jagodina

Član broj: 17554
Poruke: 135
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera29.06.2011. u 23:38 - pre 155 meseci
Nema sta da jurim saznanja, u petak pocinjem da radim portabilnost za sva tri operatera u Handyju pa cu da prenesem saznanja sa zivog primera. Vec mi se drugar najavio da ga prebacim sa MTS-a na VIP pa cu taman sa njim da izeksperimentisem i da vidim kako sta ide.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 07:34 - pre 155 meseci
I ja imam potvrdu da ce moci postpaid=>pripaid.
Eto napokon resenja za one koji zele da se vrate u pripaid u maticnoj mrezi. Doduse morace da sacekaju bar tri meseca kod novog operatera, pa rikverc.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 07:41 - pre 155 meseci
Misliš na zaobilazni put ;) ;) ;)

http://www.b92.net/biz/vesti/s...06&dd=29&nav_id=522161

"U skladu sa potrebama, novi Vip korisnik može izabrati pripejd ili postpejd tarife bez obzira na trenutni status u mreži iz koje dolazi. "

Predješ iz matične mreže u VIP, odabereš prepaid, pa se posle 3 meseca vratiš u odgovarajuću mrežu kao prepaid korisnik ....
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 07:44 - pre 155 meseci
Sačekajmo sutra, svi čekaju da vide šta će onaj drugi da izbaci ....
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 09:54 - pre 155 meseci
Verovatno će onda sva tri operatera da nude i u svojoj mreži prelazak sa postpaida na prepaid, pa nećeš morati ići "okolo"
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 10:01 - pre 155 meseci
Ono šta me najviše nervira je što bi sutra kao trebalo da počne (aprililili u julu ) a ni jedan operater na svom zvaničnom sajtu nema ni slovce o tome.
Ko 'oće da se kladi da neće početi sutra !?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 10:10 - pre 155 meseci
Ma ponudice svi isto, ali iz principa idem sa MTSa... Kerovi su bili godinama, a sada odjednom preporod... Idem na Telenor, lako je kasnije opet promeniti operatera ako budu zezali.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 10:21 - pre 155 meseci
Da, umesto da vec privlace korisnike u svoju mrezu najavama da od sutra to mogu da ucine, oni nista...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 10:22 - pre 155 meseci
na telenor sajtu, noćas od ponoći, kao što to kod njih obično ide.
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 10:56 - pre 155 meseci
Citat:
Java Beograd: Ono šta me najviše nervira je što bi sutra kao trebalo da počne (aprililili u julu :) ) a ni jedan operater na svom zvaničnom sajtu nema ni slovce o tome.
Ko 'oće da se kladi da neće početi sutra !?
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da, umesto da vec privlace korisnike u svoju mrezu najavama da od sutra to mogu da ucine, oni nista...




I mene to nervira. Zar moraju da čekaju i zadnji trenutak da objave.
Posebno me nervira VIP što sve promocije i novosti objavi za neke novine koje nisam ni znao da postoje a onda tek posle X dana na svom sajtu. Trebalo bi da bude obrnuto.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 11:19 - pre 155 meseci
Ja sam mislio da ovo nikad necu reci, ali evo kod mene kuci (periferija Pirota), i Telenor je ovde OK samo za Voice/SMS - sta da radim bre sa GPRS vezom, mislim, ima lokacija po kuci gde imam i 3G, mogu da koristim telenor internet modem - izgura preko 2Mbps, necu da gresim dusu, al da telefon ostavim da se sinhronizuje na GPRS-u (recimo HTC Desire)???

Testirao sam Vip i ide bez problema i 5Mbit/s ovde (iako sam malo van zvanicne mape pokrivenosti HSPA signalom, al nema veze sve u svemu radi)... I onda se pitam sta Telenor planira i kako mts i Vip mogu da imaju ovde (na 3.5km od centra grada 3G ok, a Telenor ne moze)??? Na stranu sto KLIK seku na 500kbps.

Naravno kod kuce imam wifi, al bre stvarno nema smisla... Ili kad krenem za Nis, i nazad, a to se desava bas bas cesto, usput ide: 3G (Pirot), GPRS - veci deo puta - 3G (Bela Palanka) - GPRS jos 35 kilometara - 3G Nis. na Vipu bi bilo: 3G Pirot - EDGE ceo put - 3G Nis - mnogo bolje, a na mt:s-u bi bilo: 3G Pirot - EDGE (Stanicenje) - EDGE (Ciflik) - 3G (Bela Palanka) - 3G (Crvena Reka) - GPRS (Dolac) - EDGE (prvi deo od 5 tunela - Gradiste) - 3G (ostalih 7 tunela - da 3G u tunelima - gde Telenor jedva da ima GSM) 3G (Ostrovica) - GPRS/EDGE (Sicevo/Prosek) - 3G Nis.

I sad ko je tu lud i koja je mreza bolja???

Samo mala ilustracija, sta reci a ne zaplakati?


Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 11:27 - pre 155 meseci
Zapostavili su 3G totalno, već duže vreme. Sad bar imamo prenošenje brojeva.
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 12:02 - pre 155 meseci
Citat:
Od sutra prenos broja mobilnog telefona na drugu mrežu

Usluga prenosa broja mobilnog telefona, tj. zamena operatora uz zadržavanja postojećeg broja biće moguća od sutra, a sva tri operatora, Telenor, Telekom Srbije i Vip, u trci za nove korisnike, preuzeće troškove prelaska.
Troškove prenosa broja u iznosu od 200 dinara, koje je propisao Ratel, preuzeće operatori, tako da će prelazak u Telenor i Vip biti besplatan, dok će se prelazak u Telekom tj. mt:s plaćati, simbolično, jedan dinar.

Da bi neko mogao da ode iz jedne mreže u drugu, prethodno mora da izmiri sva dugovanja prema postojećem operatoru, što uključuje i ispunjavanje svih obaveza iz ugovora, tačnije plaćanje ”penala” ukoliko se on raskida pre vremena. Zahtev za prenos broja moguće je podneti u bilo kojoj Telenor, Telekom i Vip poslovnici, a cela procedura provere ispunjenosti uslova ne bi trebala da traje duže od 48 sati.
Korisnici, koji žele da promene mrežu, o tome ne moraju da obaveste trenutnog operatora, a svaki operator, takođe, ima aktuelan cenovnik svih usluga koje će se plaćati dolaskom u tu mrežu. Posle prenosa broja, neće biti moguće koristiti stari mobilni telefon, ako je zaključan na mrežu koja je prethodno korišćena, a za uputstvo o otključavanju potrebno je kontaktirati bivšeg operatora. (tanjug)
Ukoliko korisnik nije zadovoljan uslovima kod novog operatora, zahtev za prelazak kod drugog je moguće podneti nakon tri meseca. Kako je ranije izjavio direktor Ratela Milan Janković, na osnovu iskustava iz okruženja, broj korisnika koji su zainteresovani za prenos broja kreće se od pet do deset odsto.
Janković je kazao će uvođenje ove usluge omogučiti još bolju konkurenciju među operatorima, a korisnici će imati mogućnost da izaberu usluge u skladu sa svojim potrebama i mogućnostima.


http://www.personalmag.rs/mobi...ilnog-telefona-na-drugu-mrezu/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 13:20 - pre 155 meseci
Citat:
mtopic: Ma ponudice svi isto, ali iz principa idem sa MTSa... Kerovi su bili godinama, a sada odjednom preporod... Idem na Telenor, lako je kasnije opet promeniti operatera ako budu zezali.
Identično !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Prenosivost broja - promena operatera30.06.2011. u 13:35 - pre 155 meseci
Citat:
Ko 'oće da se kladi da neće početi sutra !?


Počinje.

Malopre sam bio u Telenoru da registrujem jedan prepaid koji planiram da prebacujem u VIP, zbog neke promocije, i pitam, kaže od sutra ujutru mogu da se podnose zahtevi.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 13:40 - pre 155 meseci
Šta li im ovo znači :
Citat:
Korisnici, koji žele da promene mrežu, o tome ne moraju da obaveste trenutnog operatora, a svaki operator, takođe, ima aktuelan cenovnik svih usluga koje će se plaćati dolaskom u tu mrežu. Posle prenosa broja, neće biti moguće koristiti stari mobilni telefon, ako je zaključan na mrežu koja je prethodno korišćena, a za uputstvo o otključavanju potrebno je kontaktirati bivšeg operatora.
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
82.117.198.*



+18 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 13:46 - pre 155 meseci
Znaci da je stari Operater u obavezi da ti omoguci da koristis telefon u novoj mrezi, tj otkljuca ga. Naravno, pod uslovom da je ugovor istekao, a koliko sam cuo, to su vec i poceli da rade... :)
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip30.06.2011. u 13:48 - pre 155 meseci
Citat:
Znaci da je stari Operater u obavezi da ti omoguci da koristis telefon u novoj mrezi, tj otkljuca ga.


I ja sam to tako skontao, ali nema od toga ništa- Pa nisu hteli da nam otključaju telefone dok smo njima plaćali pretplate, sigurno neće sada kada odeš od njih ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217944 | Odgovora: 928 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.