Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tužiti NL PRO Group?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Tužiti NL PRO Group?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 96439 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Tužiti NL PRO Group?04.08.2003. u 13:28 - pre 251 meseci
Video sam danas flajer za "čuvenu - 7 dana" školu kompjutera NL PRO Group i detaljno sam ga pregledao, obzirom na podatke koje imam a koji kažu da je ova škola ozbiljno ugrozila kompletno tržište komjuterske edukacije u gradovima gde ima predstavništvo.

Vidi se da je cela ova priča veoma dobro marketinški odrađena i mnogi bi trebalo da to nauče iz ovog primera.

Razlog zašto sam predložio ovu temu na ovom forumu je problem osnovne postavke ove škole (naučiti nešto na kompjuteru za 7 dana) koji je u direktnoj vezi s prikazom jalovosti postojećih IT udruženja, nepostojanjem posebnog udruženja kompjuterskih škola i sl.

Zašto je ovo bitno: U svremenom svetu ne čeka se država da daje zakone i pravno reguliše oblast u kojoj deluje neka struka, nego najjača udruženja sama predlažu regulaciju problema u svojoj struci, iz koje kasnije može proizaći neki državni zakon.

U konkretnom slučaju, ne postoji nigde regulisano šta to znači kurs/obuka za kompjutere, šta se time dobija, kako izgledaju ozbiljni kursevi/predavanja, klasifikacija škola prema kvalitetu kurseva/obuka...

U ovakvom okruženju gde ne postoji ništa slično definisano (čeka se država), naravno da se pojavljuje neko ko nudi nešto što sada treba dokazati da je prodaja magle. I ako jeste prodaja magle, u kolikoj meri je to tako ili ne.

Problem je u tome što većina ES-ovaca zna šta se može naučiti na kompjuteru za 7 dana i koliko je to nešto naučeno ili ne, ali je pitanje kako to dokazati i postaviti ovu školu na mesto kojoj joj pripada - šund i kitch, tj. neozbiljna škola. Da bi se ovo dokazalo potrebno je izvršiti ozbiljnu evaluaciju programa i u ovoj školi, ali i za sve ostale škole koje žele klasifikaciju kvaliteta, i tek na osnovu toga mogu se kreirati dalje akcije.

----------------------------

Ono što znam sigurno, a tiče se nepostojanja udruženja webmastera, webdizajnera i sl. jeste da se ova škola može tužiti povodom njihovog poslovnog paketa obuke P-5 - "MS Power Point (Program za pravljenje prezentacije ili sajta naučićete za samo jedan dan)".

Ovo je direktan atak na čitavu struku osoba koje izrađuju sajtove, gde se kaže da individua može da nauči kreiranje sajta (što se izjednačuje s pravljenjem ppt-a) za jedan dan - pa šta će nam onda oni koji to ozbiljno rade.

Drugim rečima, ne postojanje udruženja s definisanim standardima kvalitetne prakse kreiranja IT obuka, kao i kreiranja sajtova omogućuje javljanje ovakvih firmi s ovakvim ponudama.

 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.verat.net

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?04.08.2003. u 13:43 - pre 251 meseci
Au, ti si baš zakasnio sa postavljanjem teme.
http://www.elitesecurity.org/tema/3877/0
Mada tužba zvuči kao dobra ideja.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?04.08.2003. u 13:52 - pre 251 meseci
1. Ova tema i ona prema kojoj si ti dao link su dve razlicite, al nema veze.
2. Mislim da ideja o tuzbi nije losa, ali ko ce to sve da organizuje i placa, posto sudski troskovi i advokat(i) ne rade za dzabe ...
3. Mozda bi pametnije bilo da se napravi kontrakampanja sa realnim prikazom sta se STVARNO moze nauciti o racunarima za 7 dana, ako polaznik nema nikakvo predznanje ...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.verat.net

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?04.08.2003. u 14:06 - pre 251 meseci
3. Kako bi ti osmislio tu kontrakampanju??? Misliš da će ljudi reagovati ako im kažeš: "Ukoliko ne znate ništa o kompjuterima, za sedam dana praktično ništa ne možete ni saznati"? Ideja je generalno dobra, ali treba razmisliti kako je odraditi.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?04.08.2003. u 18:23 - pre 251 meseci
Citat:
2. Mislim da ideja o tuzbi nije losa, ali ko ce to sve da organizuje i placa, posto sudski troskovi i advokat(i) ne rade za dzabe ...


On dosta cesto pominje Microsoft u negativnom i netacnom kontesktu.

Mozda bi mogli da uputimo jednu peticiju njihovoj ispostavi u Beogradu.
Oni imaju razloga da traze odstetu iz vise razloga
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.panet.co.yu



Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?04.08.2003. u 18:46 - pre 251 meseci
Moji keva i cale su advokati btw keva mi je advokat otpora tako da ono ...
Inace ja odavno trazim ljude da ih tuzim ono sto oni rade je najgora moguca sprdnja sto pre ih zatvorimo to je bolje btw imam jednu drugaricu koja je isla kod tog idiJota na kurs ti majmuni nemaju pojma tamo mozes da predajes posle prvog susreta sa kompom strasno...
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.drenik.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 00:30 - pre 251 meseci
Nisam pravnik i nemam iskustva sa sudnicama i nisam citao celu temu do sad ali..... Imate li sponzore koji ce da finansiraju podnosenje tuzbe i ostale sudske troskove?
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 00:44 - pre 251 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
U konkretnom slučaju, ne postoji nigde regulisano šta to znači kurs/obuka za kompjutere, šta se time dobija, kako izgledaju ozbiljni kursevi/predavanja, klasifikacija škola prema kvalitetu kurseva/obuka...


Udruzenje za racunarske mreze ...itd (stvarno ne mogu da im zapamtim ime a nemam materijal kod sebe) pri Privrednoj komori Srbije pokrenulo je inicijativu za uspostavljanje standarda u oblasti obuka za koriscenje racunara. Ne u nastavi u srednjim, visim skolama i na fakultetima nego bas u ovakvim skolama koje daju obrazovanje za ''sekretaricko koriscenje racunara".
Vise o tome pogledati u clanku koji je objavio Ekonomist
http://www.ekonomist.co.yu/magazin/ebit/20/por/por4.htm

Osnovno je da se propisu standardi u ovoj oblasti.
Materijal koji smo dobili na KZN propisuje neke vrlo humane uslove da bi skola racunara dobila sertifikat Komore, recimo da je prisut omogucen hendikepiranim licima dok su neki od predloga u najmanju ruku nemoguci za sprovodjenje u praksi (onaj o diplomi odgovarajucih fakulteta koju bi morali da poseduju predavaci).

Dosta dobro poznajem ovu oblast jer je jedna od cerki firmi u lancu u kom je i GSM Public (koji izdaje E magazin ciji sam direktor ) i skola racunara i stranih jezika.
U tom smislu bilo je i moje pitanje upuceno prof. Bozidaru Radenkovicu koji je vodio sednicu pomenutog udruzenja. Pitao sam ga kako ce Udruzenje animirati skole racunara da prihvate da obuku koju nude usklade sa propisanim standardima koje propise Udruzenje ( uz placanja koje posedovanje sertifikat asa sobom nosi). Odgovor koji sam dobio, da ce Privredna komora Srbije preporuciti svojim clanicama da pri zaposljavanju favorizuju osobe koje zavrse sertifikovane obuke, ucinio mi se vrlo razlozan.

sa postovanjem
Miloje Sekulic



 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 00:49 - pre 251 meseci
Citat:
Mikky:
Imate li sponzore koji ce da finansiraju podnosenje tuzbe i ostale sudske troskove?


Ako neko treba ne da sponzorise, nego da pokrene tuzbu to je Microsoft SCG.
Ili je istina ono sto Zare kaze, da namerno ubacuju greske u softver da bi prodavali tehnicku podrsku. :)

Pozdrav Miloje

P.S. Varagicu pitaj Saleta kad ga vidis zasto dozvoljava ovakvo blacenje firme ciji je PR. Ti lifleti bili su ubacivani i u Danas i Glas.
 
Odgovor na temu

Ivanko
Ivan Ivankovic
Čačak

Član broj: 7741
Poruke: 20
195.252.80.*

Sajt: www.quark032.dzaba.com


Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 02:20 - pre 251 meseci
Pa ja sam generalno protiv udruzivanja sa Microsoftom ali ako je to jedini nacin onda je OK. Ipak je izgleda najezda kvazi skola veca steta od giganta iz Redmonda i skupog software-a sumnjivog kvaliteta. Moja majka je isla na jedan od kurseva (nije kod Zarka) i dobila diplomu za Word, Excel, Windows i Internet. Naravno ne zna nista od toga ali je kurs srecom bio na racun firme u kojoj radi pa steta nije neka, inace bih je sprecio. Sve u svemu katastrofa.

Ok je da ljudi budu dovitljivi i da zarade ali gaziti preko drugih i gotovo otimati novac od ljudi koji realno ne mogu da procene kvalitet kurseva je stvarno strasno. Najsmesnije je sto mnogi "diplomci" sa ovakvih kurseva misle da nesto znaju iako ne umeju da rastumace naziv zanimanja za koji su stekli diplomu. Bas danas sam otkucao CV za neku zenu koja kao dodatne kvalifikacije navodi
Dodatne kvalifikacije:
Sertifikat za zanimanje aplikativni programer-specijalizacija menadžer prodaje u trajanju od devet meseci
a ja sam morao da joj kucam molbu za posao jer ona ne zna da ukljuci kompjuter.
Greetengs from Quark
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.panet.co.yu



Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 02:49 - pre 251 meseci
Nenen najjace su one mape uma sa kojima i baba od 90000 godina nauci sve za 10min... BTW on je jednom prilikom izjavio da ce da otvori kurs sa programiranje u c-u ili sta vec i to bi trajalo dal nedelju dana ili 2 ne secam se tacno kako mi je neko rekao ... znaci strasno...
Za advokate angazovacu kevu samo nek neko osmisli kako da pokrenemo to sve moja keva ce napisati tuzbu za tu kvazi skolu da izvucem koju kintu od tih idiota... i ovako su puni kesa...
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 17:51 - pre 251 meseci
Moja namera je bila da pokretanjem ove teme skrenem pažnju na jalovost ovdašnjih srodnih organizacija, ili njihovo nepostojanje. Najdelotvornije je kada cehovno udruženje tuži u ovakvim slučajevima, a neke privatne tužbe i sl. Za to su potrebe ozbiljne pripreme, ne može se samo reći da ih tužimo.

Što se tiče inicijative PKS-a, to su i dalje ljudi iz prošlosti koji pokušavaju da promovišu različite aktivnosti pri PK, kada se drugi ne organizuju kako treba. Ako se sećate inicijative PKS za Internet od prošle godine (neki odbor je pravljen) - šta je bilo s tim? Gde se vidi bilo kakva akcija?

Dok se ne napravi ozbiljna profitna organizacija s realno uglednim ljudima iz struke koji će kreirati politiku razvoja struke, a nakon toga da sledi ozbiljan promotivni (PR) rad, do tada ćemo imati ovakve NL PRO Group-ove i jalove inicijative iz različitih PK.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 18:18 - pre 251 meseci
Dragane, i ja se slažem da su u pitanju obični hohštapleri, ali na osnovu čega ih tužiti? Ako su registrovani u skladu sa zakonom, i ako na njihovim kursevima dobiješ ono što tvrde da ćeš dobiti (ali ne usmeno, nego napismeno -- siguran sam da pri prijavljivanju moraš da potpišeš neki papir sa uslovima i "sitnim slovima"), teško da ih možeš tužiti zato što postoje naivni ljudi koji će nasesti na takve budalaštine.

Ono što se može i mora uraditi je da se u svakoj prilici skreće pažnja na pojave poput dotičnih. Možda će neko zaposliti nekoga kada vidi da ovaj ima "sertifikat" čuvene škole "XY group", ali kada vidi koliko dotična osoba (ne)zna, teško da će i dalje imati visoko mišljenje o toj "školi".

Svaki put kada se takav nadri-stručnjak pojavi na televiziji ili u nekim novinama, uredniku treba poslati pismo sa ukratko pobrojanim budalaštinama koje je dotični izjavio i pitati da li su to osobe i vrednosti u društvu koje vredi promovisati.

Takođe, ne znam kako je zakonom regulisano, ali kao što je osnovano Udruženje inženjera koje ima ovlašćenje da izdaje licence svojim članovima, tako bi trebalo da postoji i institucija koja će davati licence obrazovnim institucijama, bile to škole računara, kursevi za frizere ili privatni fakulteti.
 
Odgovor na temu

ABSoftNet

Član broj: 766
Poruke: 100
*.verat.net

Sajt: www.netpp.co.yu


Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?05.08.2003. u 23:14 - pre 251 meseci
Uh... pravo u zicu...

Ideja o tuzbi nije losa... ali mislim da to treba da urade djaci, tj. oni koji su pohadjali kurs, a nisu nista naucili (dakle, skoro svi koji su bili kod Zarka na obuci). Na zalost, Zarko je duboko u "sistemu", jer se njegova skola NL Pro reklamira po osnovnim skolama, jer radi obuku ljudi za razna Ministarstva i sl. Dakle, nista mu nemozemo!!!

Inace, obuka za 7 dana je ekvivalnet Dafiment i Jugoskandik banke. Zarko je prvi video sta ljudima treba, ponudio im (bez obzira sto je to nemoguce) i obogatio se! Rezultat je porazavajuci za drzavu: hiljade ljudi koji misle da su nesto naucili, a nisu, hiljade roditelja koji misle da ce im deca biti odlicno placeni vrhunski programeri i dizajneri jer su bili na kursevima od 7 dana za C++ i Photoshop. Ostali koji pokusavaju stvarno da nesto nauce ljude (recimo nasa skola, www.netpp.co.yu) skoro da nemaju sanse pored NL Pro skole, jer eventualni polaznici zele instant znanje, sto je u neku ruku i normalno. Ja sam bih voleo da naucim Italijanski jezik za 7 dana... ako Zarko zna kako, slobodno neka mi se javi :)

Kao i ostalo u zemlji, tako je i NL Pro dokaz da u ovim vremenima, nema dovoljno snazne drzave, niti volje da zastiti gradjane od prevara!

Vladimir Vucinic
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?06.08.2003. u 00:34 - pre 251 meseci

Jedini nacin da se nesto uradi na tom pitanju je da se sve skole ukljuce u akciju, i da sve za pocetak istaknu znak "No Seven" :) na svim materijalima...

Inace je uzaludno...
 
Odgovor na temu

Mad
Beograd

Član broj: 12650
Poruke: 3
*.verat.net



Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?07.08.2003. u 01:25 - pre 251 meseci
Da li je mozda ministarstvo obrazovanja nadlezno za ovu temu?
 
Odgovor na temu

Ivanko
Ivan Ivankovic
Čačak

Član broj: 7741
Poruke: 20
195.252.80.*

Sajt: www.quark032.dzaba.com


Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?07.08.2003. u 01:52 - pre 251 meseci
Ma nista bez dobrog zakona o zastiti potrosaca. Tako bi se resili i svih onih teleshopova od kojih ne moze da se zivi. Kladim se da u svojim zemljama ne mogu da preko TV-a prodaju M..A za bubrege pa su dosli ovde da pomognu da smrsamo za 20 min ili da secemo hleb bez jedne jedine mrve.

Dok ne bude zakona ili dok ne pocne da ih tuze njihovi klijenti koji bi sami tada ispadali smesni, zlostavljanje potrosaca ce da se nastavi u svim sferama. Jednog dana ukljucite TV i na upraznjenom terminu vidovite Zorke mozda ugledate Zarka koji uci ljude kako da naprave superracunar za 10 dana samo treba da znaju malo o mapama uma i da redovno piju caj od krila slepog misa. USPEH ZAGARANTOVAN!

Nadam se da on ovo ne cita mozda sam mu dao cak i dobru ideju.
Greetengs from Quark
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?07.08.2003. u 13:59 - pre 251 meseci
Nemoj tako, ponekad i u telešopu bude nešto OK. Kupio sam deci jeftino trotinet...brzo se rašrafio, ali ne verujem ni da bi neki skuplji duže izdržao.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?09.08.2003. u 12:45 - pre 251 meseci
Pozdrav svima.

Ovo je izgleda antička tema (ne konkretno ovaj tred ali znate već) pa da dobacim i nešto što, iznenađujuće, nismo imali.

Naime, da li ovde postoji neko ko može iz prve ruke da opiše tu školu i njihove metode, a pogotovo da oceni da li zaista rade onako kako se tvrdi? O dotičnom fenomenu sam davno, davno pročitao u novinama, u obliku članka koji kaže da je izvesni genijalni naš pronalazač (ne bih baš bio tačno siguran o imenu) napravio tastaturu koja žestoko ubrzava učenje slepog kucanja i pomislio -- zašto da ne, verovatno tu ima dosta mesta za poboljšanja, ali sam skoro istovremeno zaboravio sve o pomenutom članku. Dosad.

Zar nije moguće da se neko lepo prijavi i ode na taj kurs pa da posle ispriča šta je naučio? Jeste, to košta ali bar bismo saznali kako to zaista izgleda. Ja bih se vrlo rado ponudio kao „pokusni kunić“ ali na žalost živim predaleko da bi to bilo i izvodljivo.

f
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Tužiti NL PRO Group?09.08.2003. u 13:56 - pre 251 meseci
Citat:
Ja bih se vrlo rado ponudio kao „pokusni kunić“ ali na žalost živim predaleko da bi to bilo i izvodljivo.



Ma nema problema :-) Evo uskoro kreće kampanja skupljanja kinte za filmil i NLOpro "grupacije" ...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Tužiti NL PRO Group?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 96439 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.