Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knopix i modemi

[es] :: Linux mreže :: Knopix i modemi

[ Pregleda: 3671 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

muhax
nemoj me zezat
Sarajevo

Član broj: 12119
Poruke: 14
195.222.53.*



Profil

icon Knopix i modemi03.08.2003. u 23:33 - pre 252 meseci
...da li neko zna kako omoguciti prepoznavanje modema (internog, NE! externog), na knopixu, i da li je to uopce moguce?...jer me uzasno nervira to sto ne mogu da se spojim na net sa knopixa...
Da znas ono sto ne znas, znao bi vise nego sto znas!!!
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Knopix i modemi04.08.2003. u 01:36 - pre 252 meseci
Za Lucent modem, ako instaliraš Knoppix na hdd treba ti source kernela koji može da se skine sa njinovog sajta, kernel-source-2.4.20-xfs.
Bez promena kompajliraš taj source i tako podignuti Knoppix ima sve neophodno da sa komandom ./build_deb dobiješ instalacioni deb paket.
Tako dobijen paket instaliraš, pokreneš ./ltautoload a u modules.conf ubaciš odgovarajuće linije ltmodules.conf, reboot.
Predpostavka je da si skinuo paket ltmodem-8.26a9.tar.gz. Provereno radi, za ostale modeme stvarno ne znam.
Pozdrav.
P.S. Ovo je pitanje a i konstatacija, na opisani način, ne govorim o modemu, dobio sam QWERTZ tastasturu sa yu isto tako odličnu ćirilicu pa me zanima da li je to opšta osobina Debian distribucije ili se meni posrećilo? Ako je ovo tačno Debian je za mene zakon. Voleo bi da mi neko od korisnika Debian-a odgovori. Ovo je napisano i poslato iz Knoppix-a, naravno instaliranog na hdd.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Knopix i modemi04.08.2003. u 09:18 - pre 252 meseci
Trenutno koristim Knoppix 3.1 (zbog slabije masine, mnogo brze mi radi nego 3.2) instaliran na HDD i Lucent winmodem.

Skinuo sam sa http://linmodems.technion.ac.il/packages/ltmodem/archive/source/ ltmodem-8.26a3.tar.gz u direktorij file:/home/.
U Konqueror-u sam uradio Extract here... i dobio novi direktorij ltmodem-8.26a3.

Usao sam u njega, otvorio terminal, upisao . /build_module, kad se to zavrsilo . /ltinst2 i na kraju . /autoload.

Mozda sam imao veliku srecu, ali to je sve. Nisam skidao ni kernel soruce, ni kernel headers, nista. Nista nigde dodatno upisivao. Nisam ni gledao sta se dogadjalo, jer sam se zadnjih dana mucio jos sa nekim drugim Linuxom, tako da sam bio izgubio volju da pratim sta se dogadja. Ovo sam uradio sasvim mehanicki i modem radi odlicno.

Nije mi poznato moze li se ista slicno uraditi sa Live CD-om.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Knopix i modemi04.08.2003. u 14:10 - pre 252 meseci
Slažem se za Knoppix 3.1 ali probao sam isto na 3.2 i, bar kod mene, nije mogao da iskompajlira driver bez kernel-source pa sam morao na opisani način. Iskreno, meni je trebao source i iz drugih razloga jer imam na P-Portu DataStore reck za externi hdd za koji nisam mogao da napravim modul bez source...Naknadno sam probao da paket instaliram i pod starim kernelom i nije prošlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Knopix i modemi

[ Pregleda: 3671 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.