Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vip mobile počeo sa radom!

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip mobile počeo sa radom!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 44058 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 20:25 - pre 204 meseci
Nadam se da ce biti bolji od Telenora i Mts-a, jer je moguce da ce i u Srbiji poslovati sa minimalnim profitom kao u Austriji. Koliko god da ih pljujemo zbog TRENUTNO LOSE MREZE ipak moramo priznati da su u startu dali 1000din. gratis + jos 2000din. do kraja godine kroz dopune i to bez ikakvog ucenjivanja TIPA TELENORA: UZMI SUGAVU NOKIU 1600 ZA 5000DIN. I AKO MISLIS DA TI VRATIM PARE I TO 250D, MESECNO, UPLACUJ PO 500DIN. MESECNO.
 
Odgovor na temu

dark star

Član broj: 126706
Poruke: 121
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 20:49 - pre 204 meseci
Citat:
rock83: Nadam se da ce biti bolji od Telenora i Mts-a, jer je moguce da ce i u Srbiji poslovati sa minimalnim profitom kao u Austriji. Koliko god da ih pljujemo zbog TRENUTNO LOSE MREZE ipak moramo priznati da su u startu dali 1000din. gratis + jos 2000din. do kraja godine kroz dopune i to bez ikakvog ucenjivanja TIPA TELENORA: UZMI SUGAVU NOKIU 1600 ZA 5000DIN. I AKO MISLIS DA TI VRATIM PARE I TO 250D, MESECNO, UPLACUJ PO 500DIN. MESECNO.


ali moraš da priznaš da boljeg pristupa internetu nema nego preko telenora, 063 je tu zakon.

za ostali lopovluk se slažem u potpunosti.

mod: izbacena neprikladna rec

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 11.07.2007. u 09:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 21:31 - pre 204 meseci
dark cry (dark star)
Sta da priznam?
Da su lopovi?
Da nisu nista doprineli da se obore cene znacajno? Znaci da su nula konkurencija.
Meni je isto bilo i sa mobtelom, cak je bio i bolji od njih. Tek kad treba Vip da pocne da radi oni kao spustaju cene, 2.9 din. minut, sto sam do sad placao 8 din? Sta sad je poruka 1 din.? Nisam se nadao da ce Mts da oduva Telenor tako lako. Vidim da su se svi nasi operateri posrali ko misevi od Vipa, a da li je opravdano, videcemo ubrzo.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 21:41 - pre 204 meseci
> ali mora da prizna nesretnie da boljeg pristupa internetu nema nego preko telenora, 063 je tu zakon.
Da, ali po kojoj ceni? Da li je ta cena realna u odnosu na druge zemlje?
 
Odgovor na temu

boris.milanovic444

Član broj: 151193
Poruke: 7
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 22:28 - pre 204 meseci
Dobro vece svima. Zivim u Borovu selu u Hrvatsko,i pozdravljam sve na forumu. Vi ste stvarno mislili da ce vip ponuditi neko extra snizenje cena? Nema ljutnje,ali to se nikad nece desiti. Vip tj. mobilkom austria je strateski partner sa vodafone-om ali to nista ne znaci. Mi u HR imamo 2 giganta mobilne telefonije T-Mobile i vip (vodafone) koji kradu na sve moguce nacine. Cene njihovih minuta prema drugim mrezama su oko 3kune (1 kn=11din) pa vi vidite. Hvala Bogu pa smo dobili 3. operatera-TELE2 koji ih ubija cenama. Tele2 ima nacionalni roaming s vipom i na pocetku uopste nije bilo takvih poteskoca koje vi spominjete. Sad je izgradio svoju mrezu i opet spustio cene, a MMS, GPRS i UMTS su takodje jeftiniji, a T-Mobile i Vip jos povecavaju cene. Istina je da vip daje besplatne razgovore unutar mreze,to sve lepo upakuju u reklami i dave sa svih strana (tv,novine...) ali kad odes na www.vipnet.hr vidis da prvo moras platiti 60kn (tj. 660din) pa vidite koliko se isplati.GPRS za 100kb skida 6kn(!!!) tj. 66din. Roaming je takode preskup (iz Srbije je 1min razgovora 25kn > 275din) iako su partner najvece mobilne mreze-vodafonea. Znajte da ce njihove reklame biti sve,samo ne istina i ono sto stvarno jeste. Ali jedino na sta nemam kritiku je vipov kvalitet usluga i kvalitet signala-tu su najbolji. T-Mobile je malo jeftiniji od vipa ali i on ima preskupe cene. A sa trece strane svedski operater Tele2 ima stvarno najnize cene i uspesno razbija monopole mobilne telefonije u Evropi. Nudi besplatne razgovore samo uz nadoplatu racuna bez skidanja nekih 60kn. Minut prema ostalim mrezama je 0,39kn sto je za razliku od ova dva dzaba. Nudi one usluge koje korisnici zele i traze. Jedino sto im je za zameriti je sto se SMS ne moze primiti iz npr. Nemacke,Britanije... ali i to ce doci. Roaming im je takodje bagatela za razliku od vipa i T-Mobilea, i Tele2 jos hoce da snizi te cene kroz evrotarifu koju je odredila Evropska Unija dok ova dva cute. Nadam se da vas nisam smorio,prvi put sam na ovom forumu i samo sam vam hteo reci i objasniti kakav je vip i nikada ne verujte njihovim reklamama. Ako zelite videti njihove cene u Hrvatskoj idite na www.vipnet.hr, T-Mobile je na www.t-mobile.hr, dok je Tele2 na www.tele2.hr, a vipov virtualni operater je tomato i on je na adresi www.tomato.com.hr Puno pozdrava iz Borova sela i Vukovara.
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
217.169.219.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 22:41 - pre 204 meseci
Citat:
rock83: n1tr0
Dobro, ja se predajem i neka bude po tvom da je prepaid najdrazi broj cena 0.99 para-minut.
Samo mi objasni kako sam ja mogao i mogu i dalje da za 1.77din. razgovaram 48 min. koliko mi je bio najduzi razgovor?
Za nekih 15 din. ja sam oko 3h razgovarao. Pozdrav za n1tr0 najboljeg matimaticara, mislim da si ti Hudini u matematici, iako je matematika egzatna nauka,TI JOS POMERAS GRANICE!
Da ne zaboravim,kada pise 0 din. a posto je 0 apsolutna, nema potrebe pisati 0.00 jer je to APSURD! Ili da li mozda mislis da Mts pravi zaveru protiv nas skrivajuci tacnu cenu! Ti si ih sada razotkrio,BRAVO!
Broj servisa je 064789, stvarno ne znam koga si ti zvao!

789 , stisnes 0, znam - svestan sam toga - nazvao sam jer mi je stigla ta poruka za 0din/min
Operater je rekao(hiljaditi put ovo pisem, a sada sam stavio bold) to jeste 0 din ali jos + 99 para tj. 0,99din + PDV za minut.
Znaci procitaj dobro sta sam napisao - tako je operater rekao - ja nemam nikakve koristi od laganja, cak se radujem posto vidim da je vise vas reklo da to radi...
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!10.07.2007. u 23:58 - pre 204 meseci
n1tr0
Uzmi uslugu pa probaj! Zaobidji Bermudski trougao kad budes zvao, jer ti se izgleda operater odatle javljao.

boris.milanovic444
Koliko treba da platis za SE V630i sa zvucnicima? A sta je sa onim da za 50 kuna zoves sve vipovce+celu fiksnu mrezu dzabe? To je nekoliko miliona ljudi?!
 
Odgovor na temu

boris.milanovic444

Član broj: 151193
Poruke: 7
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 00:59 - pre 204 meseci
rock83 pozz. Taj telefon kosta od 1000 do 1500kn za prepaid i jos dobijes 490kn na racunu,ali naravno ne odmah nego u roku od 2 godine,a za pretplatnike nisam u toku. Sto se tice besplatnih razgovora prema vip mrezi u Hrvatskoj treba platiti 50kn (pretplatnici) tj. 60kn (prepaid) i imas 1500 besplatnih minuta razgovora od 0h do 24h,a nakon sto potrosis tih 1500 min pozivi se normalno naplacuju. Ima i opcija fiksna (za pretplatnike) koja se placa posebno 50kn i imas 500 besplatnih min od 19h do 7h, a po danu se normalno naplacuje kao i kad potrosis tih 500 min. Opcija SMS (za pretplatnike) se isto placa 50kn i imas 500 besplatnih sms-ova prema svim mrezama. ali ta cena od 50kn je promotivna i vazi do 31.8.2007. a nakon toga ce se naplacivati 100kn. I sad je vec standard da se za svaki zapocet razgovor placa naknada za uspostavu poziva od 0.25kn. Moj ti je savet da ostanes na mts-u ili telenoru (ne znam sta koristis). Cesto idem za Srbiju i jako mi se isplati mts-ova kartica koju koristim. Ubuduce znaj da prvo moras 100 puta nazvati kor.servis ili proveriti na netu prije nego sto poverujes vipu. Nije zlato sve sto sja. Jos ne znam kakvi ce biti kod vas ali kod nas su preskupi, ali opet kazem da su najkvalitetniji po uslugama i signalu makar kod nas u Hrvatskoj.
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 02:30 - pre 204 meseci
boris.milanovic444
Hvala.Izgleda da od stranaca nema leba.Samo se nadam da ova 3 nasa operatera nece medjusobno uskladjivati cene, kao Karici i drzava nekad. A tih 490 kuna koje dobijes kroz dve godine, verovatno su uslovljeni dopunom kredita, ili nisu?


 
Odgovor na temu

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 08:00 - pre 204 meseci
Za sada Vip ima samo jednu dobru stranu stvarno jeftin razgovor ka svim mrezhama.

Ostalo je ili isto ili skuplje od konkurencije, stvarno ne kontam kako posle ovih 1000 i narednih 2000din kredita planiraju da vezhu korisnike ako zadrzhe ovu politiku cena.
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 09:10 - pre 204 meseci
Pa ja pretpostavljam da ce izbaciti nove tarifne pakete (recimo 0.5din/sms, i 5din ka svim mrezama) ili tako nesto... Sacekajte malo ljudi, vidite da su u velikom problemu sad... Dajmo im nedelju dve da se presaberu i oduzmu. Da krenu i sa postpaid uslugama...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 09:53 - pre 204 meseci
Imali su oni 7 meseci da se sabiraju i oduzimaju....i na kraju ..........no comment.
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

fisherman
Milan Jankovic
Beograd

Član broj: 23122
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 13:12 - pre 204 meseci
Dati vremena nekoj firmi koja pokrivaveci deo evrope da se sabere zvuci jako glupo. Odavno su oni trebali da se organizuju. Ali nisu ni oni krivi. Dokle god je monopolista ovde u ovakvoj Srbiji, bice i ovakvih teskoca da bilo koja strana kompanija udje kod nas.
Ja nemam reci i komentara za telekom, a za VIO i mogu da imam razumevanja jos uvek, mada jos nisam poceo da ih koristim.
Nije mi samo jasno zasto nisu krenulisa izgradnjeom svoje mreze ranije, nego sada iznajmljuju MT:S-ovu.

A da su nesto extra povoljni i nisu. Neko je vec rekao, to je samo deo kampanje, a sto se cena tice, ovde je uvek postojala jednakost cena, samo su se paketi razlikovali.

Mislim pogledajte samo kakve usluge i mogucnosti imaju ljudi izvan granica nase zemlje, mi smo jos uvek jako daleko.
Bolje da prekinem sada, jer pocinjem da se nerviram.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 14:02 - pre 204 meseci
Pa ko kaze da nisu pokrenuli razvoj svoje mreze, ja sam video par identicnih stubova na putu Pirot - Nis, nisu ih valjda vanzemaljci tu ostavili?

A ti stubovi bas lice na bazne stanice za mobilnu telefoniju. A ima ih i pored mt:s i pored telenor ovih baznih stanica. Nisu valjda ludi ovi iz mt:s-a i telenor-a da postavljaju po 2 bazne stanice na istom mestu (kada je u pitanju putni pravac)?!
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 14:07 - pre 204 meseci
Dobro su se setili da neshto postave. Meni stvarno ne ide u glavu da su oni za 7 meseci postavili mozhda 5-10 bst-ova. Mislim shta su oni dovraga radili? A ludi telekom je za nepuna 3 meseca pokrio >70% CG.
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
89.216.213.*



+10 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 14:28 - pre 204 meseci
Citat:
zoxy: Imali su oni 7 meseci da se sabiraju i oduzimaju....i na kraju ..........no comment.


Dajte ljudi, aj da budemo malo realni....pa koliko samo treba da se zaposli 300 ljudi koji mogu da odgovore zahtevima, a da ne govorim o tehnickim stvarim. Mislim, realno je to grdan posao i kako su to skarabudzili za 7 meseci stvarno je podvig, barem meni tako izgleda. Mislim da ce sad brzo da se normalizuje mreza a cene manje vise nisu lose, obzirom na to da ne moras da racunas u glavi koji te poziv koliko kosta i tako to.
 
Odgovor na temu

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 14:30 - pre 204 meseci
Ha Ha HA :)
Oni su ljude za to vecj imali...neko je postavljao njihove <mobilkom> mrezhe i u inostranstvu.

Kako se mts snashao?
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 14:44 - pre 204 meseci
Citat:
4.9 dinara za jedan minut razgovora. Pri uspostavi veze korisniku se naplaćuje fiksna naknada od 1.5 dinara. Prvi minut razgovora se tarifira kao ceo minut, nakon čega se poziv tarifira po sekundi.

Zapravo, svodi se na to da ti prvi minut uvek košta 1.5+4.9 = 6.4 + pdv izađe na 7.6. Dakle i za "Zdravo, stigao sam" plaćaš 7.6 din.
Samo, lopovi ne kažu koliko to košta nego zamotaju, zakukulje da čovek ne može da se snađe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

baneco
Okolina Palica

Član broj: 21031
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 18:33 - pre 204 meseci
Citat:
zoxy: Dobro su se setili da neshto postave. Meni stvarno ne ide u glavu da su oni za 7 meseci postavili mozhda 5-10 bst-ova. Mislim shta su oni dovraga radili? A ludi telekom je za nepuna 3 meseca pokrio >70R0CG.
Velika Crna Gora pa tesko pokriti 70% teritorije
 
Odgovor na temu

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
195.252.78.*



+83 Profil

icon Re: Vip mobile počeo sa radom!11.07.2007. u 18:51 - pre 204 meseci
Citat:
baneco: Velika Crna Gora pa tesko pokriti 70% teritorije

Cini mi se da su pokrili 70% stanovnistva i 30 % teritorije...
:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip mobile počeo sa radom!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 44058 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.