Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?

[es] :: Hosting :: Domeni :: Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?

[ Pregleda: 5263 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?05.07.2007. u 16:39 - pre 204 meseci
Pozdrav,

nadam se da sam potrefio gde treba da stoji ova tema, problem je sledeci. Treba kao pravno lice da kupim sajt od pravnog lica (hosting i domen su kod Verata). U Veratu ne znaju kako treba ugovor da glasi?! Uzas, ko ce da zna ako nece oni, nije mi jasno da nikad do sad nije neki sajt promenio vlasnika, uglavnom, da li neko moze da mi kaze kako treba da izgleda taj ugovor i uopste koja je procedura za tako nesto.

Unapred zahvalan,
Darko Pipic
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
87.116.128.*

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?05.07.2007. u 21:18 - pre 204 meseci
Po meni (ne tvrdim da je ispravan način ali mislim da je logičan):

Napravite kupoprodajni ugovor. U njemu precizirajte sve do detalja, prenos domena (domaći domeni ne mogu da se prenose), skripte, oglašavače... hosting je najmanja briga jer može da se promeni u svako doba. Izvršite novčanu transakciju i sa ugovorom odite u Verat da promene vlasništvo nad hostingom i domenom (ako su ga oni registrovali)... mislim da se prave ludi ako kažu da ne znaju kako se to radi... ili ste naišli na osobu koja nema pojma (verovatno je to u pitanju)... naravno ne zaboravite da platite PDV
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?05.07.2007. u 21:20 - pre 204 meseci
A sta znaci ovo da domaci domeni ne mogu da se prenose ??
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?05.07.2007. u 21:46 - pre 204 meseci
ne mogu se prodati - preneti na drugog vlasnika ... uvek ostaje isti vlasnik domena onaj koji ga je registrovao ( pravno lice )
resenje ti je da oni izbrisu domen , a ti onda ponovo da ga registrujes na svoju firmu
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Ugovor o kupovini sajta (pravno lice kupuje od pravnog lica), kako ?

[ Pregleda: 5263 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.