Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP i Vista na dvije particije

[es] :: Windows desktop :: Windows XP i Vista na dvije particije

[ Pregleda: 4266 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 15:22 - pre 204 meseci
Mogu li na dvije particije instalirati Windows XP (32 bita) i Vistu (64 bita) i ima li kakvih problema u radu (da li se kolju i slicno). Koji su moguci rizici i problemi i da li je dobra kombinbacija XP na C particiji, Vista na D particiji i dokumenti na E particiji?
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 16:52 - pre 204 meseci
Koliko se moja malemnkost razume 32 bita i 64 bita imaces problema a tacno kakvih i da li ces uopste moci da instliras a jos i da radi to ne znam nemam Vistu :)
Imao sam do skoro na svakoj particiji po jedan Pendjer onako iz zezanja od 3.11 do XP-a
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 18:41 - pre 204 meseci
Onda da postavim drugacije pitanje: kako da instaliram oba operativna sistema na jednom racunaru, koje verzije kojeg OS i kojim redoslijedom i na koju particiju? Kako da postignem da oba OS rade stabilno i sa maksimumom potencijala. Racunar mi je nov, DualCore E6320 na Asus P5B sa 2GB DDR2/800.
Molim one koji imaju iskustva sa ovim problemom da mi odgovore
Unaprijed sa zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ikomline.net.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 19:26 - pre 204 meseci
Moja preporuka je da iskoristis C particiju za podizanje WinXP-a(Professional), sa SP2 naravno, pa onda podignes Vistu na, recimo, D particiji. Sve vaznije podatke skladisti na E particiji(tako je barem kod mene, sto se pokazalo kao jako dobra praksa jer su podaci odvojeni od sistema). Ne vidim razlog zasto bi imao nekih vecih problema ukoliko podignes 64 Vistu a 32-bitni XP, oni rade nezavisno. Jedino mozes da imas problema sa pojedinim komponentama kada je rec o drajverima(kod 64-bitnih verzija). Na takvoj masini neces imati problema sa performansama, ne brini za to(cak i bez ikakvih podesavanja i tuning-a imaces brzinskog sampiona pod haubom ;-) )
 
Odgovor na temu

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 19:38 - pre 204 meseci
Hvala na brzom odgovoru!
Ja ustvari i zelim zadrzati XP jer jos uvijek nema dovoljno softvera koji radi pod Vistom ili ga ja jos nisam nabavio (imam Corel 12 ne znam da li on radi na Visti, zatim Photosop CS2, SoundForge 7, Finale 2005, Nero7, FrontPage 2003, Dreamveaver MX, Flash MX, IncrediMail i jos mnogo malih programa). Onda kad izađe dovoljno programa ili zakrpa za njih da mogu da posve pređem na Vistu vrlo rado cu ukloniti XP.
Na sta konkretno mislis kad kazes da cu imati problema sa driverima? Da li ja mogu instalirati drivere na oba OS?
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 22:47 - pre 204 meseci
Mislio je na poteškoće pri nalaženju odgovarajućih drajvera. Naravno da možeš, i moraš instalirati drajvere na oba OS-a. Većina programa ili radi pod Vistom ili su do sada izbačene posebne verzije za Vistu.
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije03.07.2007. u 23:59 - pre 204 meseci
Procitaj dobro ! ! !
Pomocu Hiren"boot CD iliti pomocu butabilnih disketa pokreni Pertition Magic 8. formatiraj HDD sledecim redosledom:
-prva particija za XP nek ti bude oko 20Gb, primarna (zavisi koliko softvera ces instalirati) i podesi da bude aktivna;
-druga particija za Vistu 20Gb, takodje primarna(takodje zavisi koliko softvera ces instalirati)i podesi je da bude hiden (skrivena);
-ostatak HDD formatiraj kao logicku particiju;
Posto ti je particija za XP trenutno primarna instaliraj XP sa svim potrebnim drajverima i programima plus OBAVEZNO Partituion Magic 8.Kad zavrisis instalaciju XP i podesavanja, pokreni iz start menija u poglavlju Partition Magic 8 stavku PQBoot for Windows, cime zadajes da ti primarna particija sad bude particija za Vistu, restart instaliraj Vistu sa svim potrebnim drajverima (ako ih budes nasao stabilne) i programima i OBAVEZNO program Partition Magic 8 pod compatibility modom (desni taster na exe fajl i izaberes compatibility mod za XP).
Kad ti bude zatrebao XP pokrenes PQBoot for Windows iz start menija Partition Magica 8 i namestis da ti aktivna particija bude particija za XP, restart i vec si u XP-u.
Normalno uvaek ces imati samo dve vidljive particije (C i D) posto ti je uvek jedna skrivena.
Naglasavam, OBAVEZNO formatirati prve dve particije kao primarne i odmah namestiti da ti druga bude skrivena (hiden).
Na ovaj nacin imas dva potpuno nezavisna sistema i pritom koristis logicku particiju za skaldistenje podataka, nikako za instalaciju programa, jer recimo Vista ce "poludeti" ako na logickoj particiji (D) instaliras neki program iz XP-a i hoces isti koristiti pod Vistom.Nebitno je u ovom slucaju da li instaliras Vistu 64 iliti 32.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije04.07.2007. u 07:53 - pre 204 meseci
Zašto bi se cimao tako bez potrebe? XP već ima, nema potrebe da ga ponovo instalira. Dovoljno je da doda (ili već ima spremljenu) particiju za Vistu i instalira je.
 
Odgovor na temu

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije05.07.2007. u 02:04 - pre 204 meseci
I to je sve? ne moram da se akam sa Partition Magic i slicnim stvarima?
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Windows XP i Vista na dvije particije05.07.2007. u 08:23 - pre 204 meseci
Da, to je sve
Imaš ovde uputstvo kako da instaliraš Vistu pa ako negde zapneš ti slobodno pitaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows XP i Vista na dvije particije

[ Pregleda: 4266 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.