Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izašao Slackware 12

[es] :: Linux :: Izašao Slackware 12

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32529 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon139614

Član broj: 139614
Poruke: 283
*.33.eunet.yu.



Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 06:11 - pre 204 meseci
Pa slusaj verovatno da ne radi, bar je to kod mene slucaj bio(morao sam rucno da podesim). Ali svako ko je ikada probao Slackware zna da
je to distribucija koja zahteva dosta muke i podesavanja.
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
213.191.156.*



+1 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 07:52 - pre 204 meseci
Testirao sam i ja malo. Nije mi se dalo petljati sa particijama na X2 mašini pa sam ga stavio na Sempron 2500 konfiguraciju. Sistem je brz, osobito pod XFCe-om, meni samo kretanje kroz desktop djeluje brže nego kod 64-bitnog Debiana na 2.8Ghz X2 sa 4Gb rama i custom kernelom. Praktički zadnje verzije svega. Probao sam malo i slapt-get (kao repozitorij sam dodao i linuxpackages.net) i to radi. Doduše, nema milijun paketa kao kod Debiana. Inače svaki put kad izađe novi Slack obavezno instaliram i nadam se da će me držati kao nekad 8.1 ili 9.1 ... i drugi dan ga obično pregazim Debianom ;).
 
Odgovor na temu

ljubak
Ljubomir Kurij
Beograd

Član broj: 116028
Poruke: 21
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 09:12 - pre 204 meseci
Citat:
HOKUM: sve je to super,nego reci ti nama radi li scroll na misa odmah,ili ne...ako ne radi onda me ne interesuje nista :D


Hajde ti nama reci lepo koje su uopšte tvoje pobude da koristiš Slack? Mislim pošto ti je jako bitno da li ti OS prepoznaje ili ne prepoznaje scroll miša out of box. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali za takve poput tebe postoji gomila drugih distribucija, jednostavnijih (Ubuntu, Kubuntu, PCLOS).
Shut down the computer and when I wake up
tomorrow this Windows piece of junk will be replaced
by an Linux box that doesn't need to be re-booted
every two hours!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 10:43 - pre 204 meseci
nemoj da me ko pogresno razumije ali mislim da je to sa scroolom bas debilno... Mislim ljudi 21 vijek je odavno poceo... Ko jos ima zivaca da iz verzije u verziju radi iste stvari...

Ja sam ga juce instalisao (DVD izdanje) i to je i dalje Slack kakav je bio. Noviji paketi i sta ja znam. Instalacija identicna, ovo ono.. Napredak je 0 bambija.

Inace mislim da slack ostaje samo dobra platforma za neke nove distribucije i da polagano gubi korak sa ostalim debian i rh based distribucijama. I sama Slack zajednica je sve manja.. Evo i slackware.co.yu nije godinama osvjezen (najnovija verzija 10.0)

Ono sto mene izbija kod novijih linuksa je sto nema terminal ikonice na dekstopu... Pa nije Vista majku mu...


Inace vrijedi razmisliti o migraciji na Centos recimo. Sve pohvale za novi 5.0


 
Odgovor na temu

ljubak
Ljubomir Kurij
Beograd

Član broj: 116028
Poruke: 21
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 11:50 - pre 204 meseci
Citat:
tarla: nemoj da me ko pogresno razumije ali mislim da je to sa scroolom bas debilno... Mislim ljudi 21 vijek je odavno poceo...


Pa ako bolje razmisliš i nije debilno. Ako se vratimo na ono da je Slackware veoma fleksibilan (može da se podesi i kao server - web, mail itd. i kao desktop i ko zna šta još) sistem za entuzijaste (podesiš sve sam - kao kad kupiš DFI ploču), stvari postaju jasnije.

Recimo da ti Slackware na nekoj mašini radi kao fajl server. Zar ima potrebe da koristiš skrol na mišu?


Citat:
tarla:Ko jos ima zivaca da iz verzije u verziju radi iste stvari...


Recimo napraviš skriptu koja ti završi posao.

Ono što mene čudi u svemu ovome je da svi znaju sa kakvom filozofijom Slackware dolazi i da ako im ista ne odgovara slobodno mogu u moru distribucija da izaberu onu koja im odgovara. Ipak mnogi bi voleli da imaju Slackware ali da to ne bude baš Slackware.

Poruka je jednostavna ko hoće Slackware na svom sistemu neka prihvati pravila igre sa kojima isti dolazi i tu je kraj.
Shut down the computer and when I wake up
tomorrow this Windows piece of junk will be replaced
by an Linux box that doesn't need to be re-booted
every two hours!
 
Odgovor na temu

HOKUM
Milun Rajkovic
Budva

Član broj: 12879
Poruke: 68
*.crnagora.net.

ICQ: 322333684


+1 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 13:41 - pre 204 meseci
ajde ljubak ti meni odgovori koja je svrha toga da cika patrick GODINAMA nece da napravi ebeni scroll da radi odmah...reci mi jedan jedini razlog zbog kojeg scroll na ps2 misa ne bi trebalo da radi out of the box,nego bi ti trebalo da editujes txt fajlove da bi to proradilo?gdje je tu zdrav razum?da ne ugrozava slucajno stabilnost ili bezbjednost taj scroll?to sto kazes kako je slack takav,pa trebas da ga podesavas,itd...to je glupava prica,da ti servirano i zapakovano kernel,programcice,graficka okruzenja,package manager,i svasta nesto,a indijanac nije u stanju da napravi scroll da odmah radi,ali mu radi svasta drugo odmah...tvoja prica da je slack takav da bi ga svako podesavao kako hoce ne stoji,da je tako milion drugih stvari bi podesavao,prije nego taj scroll...nego je to bezobrazluk njegov,ja evo 6 godina koristim linux,i svih tih 6 godina me nervira sto nece scroll da napravi,a koristio sam slackware 3-4,i ne pada mi na pamet da ga koristim vise,pored svih ostalih sjajnih distribucija koje postoje,i na kojima scroll radi fino...detalji su sada to sto odvaja jednu distribuciju od druge,a slack je samo sa tim scrollom zasluzio minus koliko ekvator dug...uostalom jel iko poznaje nekog ko ima mis sa scrollom,ali mu smeta taj scroll,pa je na svom OS-u iskljucio scroll,ili je uzeo slackware BAS ZATO STO TAMO NE RADI SCROLL? :rolleyes:
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
213.137.127.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 13:53 - pre 204 meseci
Jednog lepog suncanog dana cika Patrik je citao neki PDF citav dan i SKROLAO
do iznemoglosti, posto je taj PDF bio verovatno neki Gospodar prstenova ili nesto slicno. Dakle zacitao
se covek i kada je posle 29 sati primetio da ga boli prst od SKROLOVANJA. A bas je tih dana pisao modul
za ps2 miseve, i odlucio da njega srednjak vise nikada ne boli. Tako smo dobili jednu od najboljih distribucija
linuksa, verzija 12 (dvanaest) u kojoj imas problema sa mozda najkomplikovanijim
i najsofisticiranijem ulaznim uredjajem koji se zove mish i za koji verujem da bih posle
3 sata citanja nekog prirucnika mogao sam napisati drajver. Mozda na kraju to i uradim.

HAPPY /ETC/*.* EDITING! :)
 
Odgovor na temu

ljubak
Ljubomir Kurij
Beograd

Član broj: 116028
Poruke: 21
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 16:17 - pre 204 meseci
Citat:
HOKUM: ajde ljubak ti meni odgovori koja je svrha toga da cika patrick GODINAMA nece da napravi ebeni scroll da radi odmah...reci mi jedan jedini razlog zbog kojeg scroll na ps2 misa ne bi trebalo da radi out of the box,nego bi ti trebalo da editujes txt fajlove da bi to proradilo?gdje je tu zdrav razum?da ne ugrozava slucajno stabilnost ili bezbjednost taj scroll?to sto kazes kako je slack takav,pa trebas da ga podesavas,itd...to je glupava prica,da ti servirano i zapakovano kernel,programcice,graficka okruzenja,package manager,i svasta nesto,a indijanac nije u stanju da napravi scroll da odmah radi,ali mu radi svasta drugo odmah...


Da si lepo prošitao ono što sam napisao ne bi trošio prste na ovakav odgovor. Hajde razmisli malo bolje, a što bi morao da omogući da skrol radi odmah? Prosto Pat nema nikakvu obavezu da ovo uradi, niti je ikad obećavao da će ovo uraditi kao i gomilu drugih stvari koje se danas smatraju za standard. Prosto Slackware je njegov projekat. Uzmi ili ostavi. Niko te ne tera da koristiš Slackware. To je poenta ove priče. Ljudi se žale kako Slackware ima zastareo paket menadžer, skrol ne radi out of box itd. Ali i dalje ih niko ne tera da ga koriste i koliko vidim malo nas ga uopšte koristi. Tako da ne vidim razlog za prigovore, ako ne koristiš slek šta te onda briga što su stvari postavljene kako jesu?


Citat:
HOKUM: tvoja prica da je slack takav da bi ga svako podesavao kako hoce ne stoji,da je tako milion drugih stvari bi podesavao,prije nego taj scroll


Evo primera da nisi dobro pročitao šta sam napisao. Nisam napisao da ga podešava svako jer Slackware nije za svakoga, nego sam napisao "podesiš sve sam" što znači da Pat nije pravio nikakve pretpostavke šta će krajnjem korisniku odgovarati pa mu je ostavio da taj posao odradi sam, ako zna. Ako ne zna ima Ubuntu, Kubuntu, PCLOS itd.


Citat:
HOKUM: nego je to bezobrazluk njegov,ja evo 6 godina koristim linux,i svih tih 6 godina me nervira sto nece scroll da napravi,a koristio sam slackware 3-4,i ne pada mi na pamet da ga koristim vise,pored svih ostalih sjajnih distribucija koje postoje,i na kojima scroll radi fino...detalji su sada to sto odvaja jednu distribuciju od druge,a slack je samo sa tim scrollom zasluzio minus koliko ekvator dug...uostalom jel iko poznaje nekog ko ima mis sa scrollom,ali mu smeta taj scroll,pa je na svom OS-u iskljucio scroll,ili je uzeo slackware BAS ZATO STO TAMO NE RADI SCROLL? :rolleyes:


Ne nije njegov bezobrazluk, njegov je projekat tako da sa istim može da radi šta mu je volja. Ako ti se sviđa super, ako ne traži dalje.

Ponoviću još jednom. Ljudi niko vas ne tera da koristite Slackware i uglavnom ga i ne koristite sem nekolicine. Onda stvarno ne vidim razlog da se žalite što nešto ne radi out of box. Uostalom ako vam je ovo jako bitno onda imate Windows tamo sve radi out of box.

[Ovu poruku je menjao ljubak dana 06.07.2007. u 18:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ljubak dana 06.07.2007. u 18:17 GMT+1]
Shut down the computer and when I wake up
tomorrow this Windows piece of junk will be replaced
by an Linux box that doesn't need to be re-booted
every two hours!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 16:36 - pre 204 meseci
Ako vam se ne svidja slackware,onda probajte slack/390 http://www.slack390.org/ ,mozda na njemu radi scroll,pa ce onda da vam padne veliki teret sa nebesa jer imate slack based distro,a i scroll radi out of the box...Jeej nema vishe mucenja u xorgu i dodavanja ZAxis mapping... ili kako vec ide ta cuvena linija.Slackware je takav,njemu je installer na nivou distro-a iz 2000-e godine,njenu ne radi sve out of the box,uz njega nije dosadno jer nece sve uvek da proradi iz prve.Mislim, pogledajte samo installer koji koristi ncurses ,a vi pricate o glupom mishu.Jednostavno,da je njima do toga ,to bi uradili,mozda to namerno ostavljaju da podstaknu koristnike da googlaju,da pitaju ,da steknu naviku da malo koriste taj svoj linux i u konzoli...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

minikola
Bgd

Član broj: 64010
Poruke: 109
*.eunet.yu.

Jabber: nikolam


+1 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 17:01 - pre 204 meseci
Hm (u vezi rada klice na misu, tj skrol tockica itd.) Da li se neko

mozda zapitao da to da li skrol na misu nije problem distribucije nego

paketa od kojih se distribucija sastoji. A slackware se upravo cvrsto

drzi toga da uglavnom u sebi sadrzi ciste pakete kakve isporucuju

razvojni timovi. Dakle, mis ko mis, to bi trebalo da je stvar X-windows

sistema, u ovom slucaju X.org, pa zasto onda ne predloziti njima da "mis

odmah proradi kako treba na svim masinama na kojima radi X". Dakle, i na

PPC i na HP RISC masinama i na SPARC masinama i na x86/x86-64 masinama.

Da ne bude zabune, ja isto mislim da je glupo da misonja ne radi odmah i

to sto X podesavanja to ne odrade odmah sama ali to ,kad se gleda iz

Slackware ugla, nije ploblem slacka. :)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 20:02 - pre 204 meseci
@minikola
Pa i FC , ubuntu itd koriste xorg pa jel imaju taj problem?

Citat:

takav,njemu je installer na nivou distro-a iz 2000-e godine,

Pre bih rekao 1990 god :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1206.07.2007. u 23:29 - pre 204 meseci
... i šta mu fali? Jedan od najboljih i najjednostavnijih linux installera, da ne kažem najbolji. Uostalom, ne bi tolike godine ostao takav da ne valja.

Konfiguracijski fajl X-a na svakoj distri po defoltu drugačije izgleda tako da svi nešto petljaju po njemu, kao uostalom i po svemu drugome. Patrick ne dira stvari ukoliko ih zaista ne treba dirati i vjerujem da je defoltna konfiguracija X-a takva kakvu je Xorg projekt zamislio. Kao što je već netko rekao, kome je teško dodati jednu liniju u xorg.conf ... ili uopće očekuje od linuxa da mu sve bude servirano, bolje da ga ne koristi. Sa svakom distribucijom ima posla i čačkanja po konzoli i konfiguracijskim datotekama, nije Slack nikakav izuzetak. A malo koji GUI alat odradi posao na zadovoljavajući način, osobito kad je konfiguracija X-a u pitanju. Zato imaš hrpu dječurlije po forumima koji pitaju kako na Ubuntu promijeniti rezoluciju ili im ne radi refresh ekrana na željenoj frekvenciji isl.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.ptt.yu.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 05:10 - pre 204 meseci
Rad u grafickom sistemu se zasniva na koriscenju misa. Onda nisu trebali ni X da stave u distro ako ne misle
da obezbede ono najosnovnije. I nemojte se samo drzati skrola. Ja sam probao da istaliram Slack 11
i sa testing i sa huge26s kernelom, ni posle jednog nije radio mis u X-u po defoultu. Znaci ne samo skrol,
nego mis uopste. Bez obzira koji bih izabrao sa liste ponudjenih. Dakle, Slackware jeste odlican i ima
svoju svrhu, ali nemojte ici u drugu krajnost i braniti ga argumentima koji nikako nisu na mestu.
Da li bi ga branili i da kojim slucajem moras da unosis u neki konf. fajl i svaki taster na tastaturi, posto
su posle instalacije oni pobrkani? Znaci zapitajte se gde je zapravo granica vaseg mazohizma koja nema mnogo
veze sa zdravim razumom.
Neko rece da je to stvar X-Orga a ne Slacka kao distribucije. To bi mozda bilo istina da se na dobar operativni
sistem gleda kao na gomilu elemenata nabacanih zajedno na jedan DVD. Medjutim, ti elementi trebaju biti dobro
povezani i u skladu jedan sa drugim, da bi to licilo na nekakav OS. Ova opaska nema veze sa misem nego samo
na to gledanje na Slack gde "je sve neizmenjeno i ostavljeno tako kako je zamisljeno". Jednostavno ako
sklapas neki sistem stvari se prosto ne nabacavaju.
Da ne bude pogresno shvaceno, Slack je verovatno odlican sistem koji otvara velike mogucnosti da se
podesi po ukusu korisnika koji to zna da uradi. Samo, ovu banalnost sa misem ne treba tu ukljuciti, to je bila citava
poenta pominjanja misa uopste.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 07.07.2007. u 07:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 07:21 - pre 204 meseci

očito onda nisi instalirao module s tim kernelom
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 08:13 - pre 204 meseci
SLack je samo za geekove i one koje bas bas imaju vreme da izgube na njemu.
Kada sam bio mlad i zelen takodje sam obozavao slack (moj prvi distro sa kojim sa
ozbiljnije imao posla) i nikada mi nije bilo tesko da rucno namestim sve. Obozvao
sam taj geek-console style slacka. Ali danas prosto nema se vremena za tako nesto.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
89.216.42.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 08:26 - pre 204 meseci
imao sam i ja taj problem i rešenje je bilo da u module.confu samo komentarisan modul za ps2 miš dekomentarišeš i restartuješ sistem i voula.
I bez obzira na sve to i ja smatram da je Slack malo prešao u zonu mazohizma, ne zbog toga što treba da nameštaš i konfigurišeš ručno, nego zato što BAŠ SVE moraš da nameštaš i konfigurišeš ručno. Ipak mislim da nije opravdanje tipa znao si i sam šta uzimaš. Sve je više programa u svakoj distribuciji, sve je više potreba za dodatnim konfiguracijama, pre ili kasnije ako se ne modernizuje u tom smislu da ipak neke stvari koje su normalne budu odmah iskonfigurisane automatski posle instalacije, ostaće bez ljudi...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 09:51 - pre 204 meseci
Niko ne tera ljude da ga koriste,tako da ne znam zasto se zalite,ako vam je zapelo za scroll i to sto vam odmah ne dize X po defaultu,ili sto da bi se masina sama gasila moras odkomnetarisati apm u /etc/rc.d/rc.modules itd itd onda koristite Ubuntu ili tako neki lepi distro na kome sve radi,sve je lepo,i onda dodjite i pitajte kako se kompajliraju programi iz source-a, ili kako da "instaliram modem".To navodim jer je o tome pisano x puta i previse dobro objasnjeno, i uglavnom korisnici koji imaju taj distro to i pitaju,jednostavno su previse lenji da bace 2 min na pretragu ili da probaju da sami urade nesto,ne daj boze da uzmu da procaitaju INSTALL fajl sto im dolazi uz taj paket sto ne mogu kompajlirati...Mozda jeste u neku ruku mazohizam vama sto ste navikli na gui,ali se nivo znanja znatno poveca uz koriscenje slack-a.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
89.216.42.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 11:12 - pre 204 meseci
Ivane ne generalizuj stvari. Dakle ja mogu da ti kažem i kako se kompajlira i kako se svuče i RUČNO podešava source za kernel pa se potom instalira i gu GRUBU namesti kao defaultni kernel za dizanje. Slack sam u predhodnoj firmi držao kao servere 3 godine, kod kuće 2 godine, posle toga sam kuči koristio Gentoo i moja izjava uopšte ne odražava moje znanje.
Kada kažem da je pomalo mazohistički, nekada je Slack dolazio na 1 CDu, sada na 1 DVDu, uskoro ko zna na čemu sa koliko programa. Ako baš sve ostaviš da krajnji korisnik konfiguriše, onda nikada nećeš navući kritičnu masu korisnika koji bi ti pomogli da koliko toliko razvijaš tu distribuciju jer jednostavno većina korisnika nije dovoljno IT obrazovano da radi takve stvari i neinteresuje ih. Ako želiš da sam nešto radiš niko ti to ne brani, ali isto tako moraš da pratiš tržište jer će te vreme pregaziti i više nikome nećeš biti zanimljiv!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 11:56 - pre 204 meseci
popularnost i masovna upotreba nikad nisu bili cilj slackware-a. ja sam ga koristio zato sto je bio distro of choice na mom faxu, i hvala im na tome ;)
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Izašao Slackware 1207.07.2007. u 12:09 - pre 204 meseci
Velika vecina Slackware korisnika su oni sto ga trose godinama, da povucem paralelu s tim vasim misevima; mis se podesavao 199neke i nikad vise za 80-90% Slackera, tj. ako se, jer opet barem pola tih korisnika su oni sto imaju server/e ili kompletne farme.

Zasto danas scroll ne radi? Podrazumjevani Slackware runlevel je 3, zar to ne govori sve.


fade Slack390? Da imam nekakav mainframe scroll bi mi bio zadnji na pameti :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Z/Linux



You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Izašao Slackware 12

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32529 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.