Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...

[es] :: .NET :: Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...

[ Pregleda: 4629 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.131.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...02.07.2007. u 10:55 - pre 203 meseci
Ja vecinom radim u Delphi/Pascal i ucim C++ i trenutno sam dobio prorgam Turbo Delphi for .NET....

Pa bi volo da mi neko objasni sta je .Net platforma i za sta se koristi i koje su prednosti...

Evo moja predstava o tome(pa to je valda nesto.... sto pruza ostalim jezicima da rade web sajtove umesto standardnog HTML-a???)
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...02.07.2007. u 11:11 - pre 203 meseci
.NET platforma ti je nesto kao temelj, a gde postoji temelj tu moze da se gradi i kuca, znaci .NET omogucava platformsku nezavisnost za software tj. gde imas .NET mozes da koristis njegove aplikacije (win, linux, pda, mobilni...)
Druga vazna pogodnost .NET framworka su ugradjene klase, klase napisane od strane drugih programera cije metode i propertije mozes da menjas i prilagodjavas sebi cime se potvrdjure ono RDA(Rapid Development Application)
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.130.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...02.07.2007. u 12:00 - pre 203 meseci
Aha znaci to nema veze sa internetom...
ok jasno mi je ali to mi se nekako neslaze sa microsoftovom filozofijom???
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...02.07.2007. u 14:58 - pre 203 meseci
sta ima tu da se ne slaze, java je popularna bas zbog te hardwerske nezavisnosti, a sad oce i M$ da osvoji to trziste. I na kraju dobra je strategija imati windows programere koji ce pisati komercijalni software za linux :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Jer neko moze da mi objasni sta je .NET platforma...

[ Pregleda: 4629 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.