Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?

[es] :: ISP :: ADSL :: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13390 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dial.scnet.yu.



+19 Profil

icon Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?26.06.2007. u 15:11 - pre 204 meseci
Ako je neko probao i SBB kablovski i Telekomov ADSL internet - bio bih veoma zahvalan za savet...

Naime do sada sam koristio HOME 256 pakete SBB ali pomisljam da predjem na ADSL sa nadom da bi mozda imao brzi internet.
Ili gresim?

Bitno mi je da se sajtovi brze otvaraju, da je download brz i da E-mule radi dobro...

Ovo su cene opcija koje me zanimaju, a podaci skinuti sa sajtova provajdera:

Hvala unapred!

Lazar

1) SBB FLAT HOME
ka internetu 384/192 kb/s
u lokalu 768/384 kb/s
cena sa PDV1.950

ili

2) TELEKOM JUBILEJ AKCIJA (prva 3 meseca kostaju ukupno 1999 din bez PDV , pa onda mesecno po 1881 din+PDv na minimum 1 godinu. Dzabe oprema, prikljucenje i dve kartice za telefoniranje)
ADSL 512:
512/128 kb/s
dinamicka ip adresa

[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 26.06.2007. u 19:21 GMT+1]
freedom is not free
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?26.06.2007. u 18:04 - pre 204 meseci
Ja koristim SBB 512 Home i Sezam ADSL 256 (par meseci sam trošio i 512). Prednost SBB-a je odnos 2:1 i to mnogo znači za emulca. Za kombinacije sa sličnom cenom i brzinom bih uzeo SBB ali ako se za iste pare dobije brži ADSL, razmislio bih.
Ako sam dobro shvatio Telekom akciju, nije baš ovako nego za prva tri meseca platiš 1999+pdv a posle toga redovnu cenu koja je 1811+pdv sa ugovorom na godinu dana.
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dial.scnet.yu.



+19 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?26.06.2007. u 18:25 - pre 204 meseci
Hvala ti calexx, u pravu si!

Vec sam uneo tvoju ispravku.

Inace, vaznija mi je brzina surfovanja i otvaranja sajtova od performanse E-mulea, jer ga koristim retko.

Mnogo cesce dowloadujem razne velike fotografije sa sajtova.

Znaci u segmentu brzine otvaranja sajtova je ADSL brzi po tvom iskustvu?
freedom is not free
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?26.06.2007. u 19:06 - pre 204 meseci
Ne bi trebalo da za obično surfovanje bude problema ni sa jednim od ova dva. Jedino ako u pozadini bude neki p2p download, onda se SBB bolje snađe dok ADSL ume da uspori ako emulac vuče maksimalnom brzinom.
 
Odgovor na temu

markomix

Član broj: 62809
Poruke: 264
*.smin.itsisp.net.



+24 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 06:32 - pre 204 meseci
Ma na sbb imas lokal, sto je ogromna prednost
A sta je to ADSL???????????????????
 
Odgovor na temu

tetreb5
Kragujevac

Član broj: 144343
Poruke: 48
77.46.232.*

Sajt: www.crnaberza.com


Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 11:39 - pre 204 meseci
Telekom definitivno...jedino ako neces da se smaras sa diletantima iz SBB za svaku mogucu sitnicu .
 
Odgovor na temu

Zeusplus
Zeus

SuperModerator
Član broj: 8301
Poruke: 4670
77.46.253.*



+17 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 11:55 - pre 204 meseci
Ne znam kakva je situacija u Bg sto se tice SBB-a, ali u Krusevcu bio sam jedan mesec i to je katastrofa, naprimer platis 512k nikad vise od 100k nije bilo i kad ih zoves i zalis se samo kazu strpi se i jos ti kazu zasto si uplatio 512 to ne mozes da imas. Ne kazem da je svugdje isto znam da je u NS sve u redu ali jednostavno ADSL je stabilan i dobar upravo za ono sto tebi treba.
 
Odgovor na temu

SindzaBG
SindzaBG
Beograd

Član broj: 68931
Poruke: 677
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 14:40 - pre 204 meseci
Prvo otidji ti lepo da njihov forum http://forum.sbb.co.yu/ i pogledaj ''Problemi u radu''. Ljudi su mnogo poludeli kako na njihove brzine tako i na njihovu tehnicku podrsku...

Imam ortake koji su koristili njihov net (Bgd) i nakon nekokoliko dana su ODMAH raskinuli ugovor jer je veza ocajna tj. platis jedno a dobijes drugo...

Moja ti je preporuka Adsl...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.249.eunet.yu.



+19 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 18:15 - pre 204 meseci
Hvala svima!

Za sada je ADSL dobio vise glasova,sacekacu jos nekoliko dana za slucaj da bude jos komentara, pa cu da odlucim...

pozdrav za sve :)

freedom is not free
 
Odgovor na temu

super_silja

Član broj: 8264
Poruke: 111
77.46.183.*



Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 19:46 - pre 204 meseci
Do nedavno sam bio korisnik SBB-a. Da su popravili svoj link ili šta već nije bilo ispravno nedelju dana ranije ne bih ni prelazio na ADSL. Što se tiče surfa nema razlike, download nema razlike, upload je SBB bolji, P2P programi nema razlike ako ne koristiš local. SBB ima lokalnih HUB-ova i onda su brzine veće. Što se tiče korisničkog servisa - hvala bogu nisam koristio ni Telekom ADSL ni SBB. SBB je radio jedno vreme odlično onda ništa, 40 dana radi samo u slučaju krajnje nužde. SBB daje neka objašnjenja koja se iz dana u dan razlikuju, pojavio se ADSL i to je to. Imo sam prilike da koristim paralelno (telekom ADSL i popravljeni SBB koji funkcioniše 100%) da nisam ugovorom vezan za Telekom, ne znam, možda bih razmišljao o SBB-u.
Eto i moje mišljenje, pa ti vidi.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 20:24 - pre 204 meseci
Koliko sam imao prilike da vidim i jedno i drugo ume da funkcioniše ok, ali i jedno i drugo ume da zaštuca, da li to zavisi od lokacije ili ima još nekih faktora, zaista ne znam. Ja sam se prijavio i za jedno i za drugo, još u Decembru, dok je trajala Telekomova akcija besplatnog priključenja, pa sam u isto vreme ostavio podatke i SBB-u, jer sam već imao KATV, pa reko šta stigne prvo. Pošto sam i jedne i druge zvao po nekoliko puta, i dobijao iste odgovore o "nemanju tehničkih mogućnosti", na kraju je prevagnulo to što sam kod SBB-a uspeo da iskukam nekako net pre 4 meseca, a iz Telekoma mi se nisu javili do dana današnjeg. U svakom slučaju nisam se pokajao, brzina je stabilna i sve radi ok, a prekida gotovo da nije bilo ako izuzmemo period od par sati onda kada je bila ona olujčina, mada to verovatno nije bilo do njih, već do nestanka struje negde na relaciji ja-oni. Velika prednost SBB-a je duplo brži upload u istom paketu, pa ako često šalješ nešto ili kačiš na net, razlika u ceni može biti opravdana, a tu je i lokal dvostruko veće brzine. Najviše sam se pribojavao njihove tehničke podrške, jer sam se svačega naslušao o tome, međutim ja zaista nisam imao problema, naprotiv, jednom prilikom sam čak zaboravio da uplatim paket na vreme, i kada sam uplatio, pitao sam ih za koliko će vremena biti pušten net i rekli su mi za dva dana, a na moje opšte iznenađenje, net sam dobio isto popodne. Mada, to ne znači ništa i ne sumnjam da su drugi ljudi imali problema. Zašto je to, ne znam, možda zato što sam uvek kulturan i uljudan i zahvalim se na vremenu čak i kada dobijem odgovor koji mi se ne svidi, dok ima korisnika koji grme i urlaju na telefon čim im nestane net na pola sata, a možda i nema veze sa tim, ko će ga znati. U svakom slučaju, da je ADSL 512 uvek ADSL 512, a SBB 512 uvek SBB 512 bilo bi lakše odlučiti se, ali pošto je ovo Srbija, i sasvim je normalno da na jednoj lokaciji bolje radi ADSL, a na drugoj SBB, to malo otežava stvari. Najbolje je ako imaš mogućnosti da probaš i jedno i drugo, i vidiš šta bolje radi tamo gde si ti.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.198.*



+130 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 20:56 - pre 204 meseci
Citat:
lazar markovic: Hvala svima!

Za sada je ADSL dobio vise glasova,sacekacu jos nekoliko dana za slucaj da bude jos komentara, pa cu da odlucim...

pozdrav za sve :)

Pogledaj malo SBB forum i kakve imaju probleme... mozda ti se razbistri... http://forum.sbb.co.yu/viewfor...8d6e5ce68f47d3799dcffdbda027bd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?27.06.2007. u 21:47 - pre 204 meseci
Meni je taj forum toliko mučan da sam odavno prestao da ga pratim. Otprilike 0,1% korisnika SBB-a piše 99% poruka i oseća se kao da predstavlja 99% korisnika a mogao bih da se kladim da je većina iz neznanja ili tek onako. Ne kažem da svuda radi kako bi trebalo ali svi koje znam imaju dobro iskustvo pa samo na osnovu toga i pišem ovo.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 14:22 - pre 204 meseci
Upravo. Ja sam taj forum pogledao jednom i već mi je sve jasno. Većina ljudi umesto da prvo pozove tehničku podršku i izloži problem, ode direktno na forum i postuje isti, često na veoma nekulturan način. Iskreno, ni ja na to ne bih odgovarao da sam u SBB-u. Sa druge strane, kad se nekome reši problem, retko ko od njih se seti da postuje da mu je problem rešen... i onda SBB izgleda gori nego što jeste. Takođe dobar deo problema proizilazi iz neznanja korisnika koji ne žele da se iscimaju i pročitaju uputstva za podešavanje p2p klijenata, pa onda ispada kako nisu dobili full brzinu i šta ja znam. Hoće ljudi da im skidanje torenata radi out of the box. Pa najbolje da naprave paket "Pirate ready", gde je sve unapred iskonfigurisano za p2p. Dalje, dešava se recimo da se zaglupi modem, ili puknu drajveri, zbog recimo loše održavanog sistema ili čak lošeg hardvera, kada je dovoljno samo da se modem restartuje (izvadiš i vratiš napajanje) ili reinstaliraju drajveri. Takav korisnik obično i ne pokuša to, nego odma na forum i psuj, pljuj, vređaj... Takođe se dešava da iz nekog razloga na koji SBB možda i ne može da utiče (recimo nestanak struje negde na čvorištu) nestane neta na neko vreme, kao recimo meni baš malopre, ali problem je rešen u roku od sat vremena, šta god da je bio, a nisam ih ni zvao. To se dešava prosečno jednom ili dva puta mesečno, što svakako mogu da podnesem. Naravno, bilo bi lepo da takve stvari nadoknade korisniku, možda jednim dodatnim danom neta za dž., ali kad se setim dana dajalapa kada se dešavalo da mi ponekad treba 2 sata samo da se ukonektujem, da nije bilo ništa neobično da skidaš fajl od 20-30MB par sati i onda jednostavno pred kraj pukne veza, pa aj ispočetka, da mi je račun samo za telefon iznosio u proseku 4.000-5.000 dinara, da je skidanje fotografija visoke rezolucije koje mi trebaju za posao bila misaona imenica, da je čak i surfovanje u dosta slučajeva bilo mučenje, pogotovo kad naletiš na sajt rađen u flashu... mogu da živim sa činjenicom da imam net 29 i po dana mesečno, a platio sam 30. Opet, ne kažem da ljudi zaista nemaju problema, niti da je SBB najprofesionalnija kompanija na svetu, niti da sve to ne može bolje, ali koliko sam imao prilike da vidim, u najmanju ruku, usluga je korektna. Hebi ga, kad budemo na nivou jedne Švedske, pa da na tržištu ima preko 10 kablovskih operatera, onda možemo da očekujemo pakete koji uključuju besplatnih 100 kanala uz internet od 10Mbit za 20 evra mesečno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.198.*



+130 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 14:41 - pre 204 meseci
Ipak, sumirajuci zalbe i kukanja po forumima, cini mi se da ljudi manje kukaju na ADSL nego na SBB.
 
Odgovor na temu

Scorpio_(DDMF)!
Belgrade, the filthy city

Član broj: 57256
Poruke: 12
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 15:07 - pre 204 meseci
Cisto radi informacije, SBB po svoj prilici u zadnjih nedelju-dve ogranicava p2p na nekih 50-ak % preko dana, da bi tek par sati preko noci radio normalno.

Naravno, ne postoji nikakvo zvanicno obaveshtenje/objashnjenje o ovom fenomenu, dok teh. podrshka tvrdi da je sve u redu.

Surf i download rade sasvim OK.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

super_silja

Član broj: 8264
Poruke: 111
77.46.176.*



Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 20:15 - pre 204 meseci
Setio sam se nečeg interesantnog. Telekom ADSL ima prednost ako downloaduješ sa rapidshare-a. Kad završiš jedan fajl prekineš vezu, uključiš ponovo, dobiješ drugu IP adresu i nastaviš download. Kod SBB-a ti je adresa uvek ista (bar meni).
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 21:01 - pre 204 meseci
Ja nisam primetio bilo koje ograničenje, a nije da nisam merodavan da pišem o P2P saobraćaju i na SBB i na ADSL-u. ;) Ovo sa adresama jeste nekakva prednost ADSL-a pošto se i kod mene SBB adresa skoro uopšte ne menja ali rapidshare baš malo koristim a i nije mi problem da to uradim preko ADSL-a. :)
 
Odgovor na temu

super_silja

Član broj: 8264
Poruke: 111
77.46.176.*



Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 21:39 - pre 204 meseci
Setio sam se još nešto!
Telekom ADSL plaćaš svaki mesec minimum oko 1300 din. + PDV i to je najjeftinije. Ako jednog meseca znaš unapred da baš nešto i nećeš korisiti internet i dalje plaćaš isto. Kod SBB-a možeš i da ne platiš jedan mesec (ako taj mesec ne koristiš internet) i ima minimalnu uplatu, čini mi se, od 500 din. (možda i manje, ne znam tačno) ako ti baš i nešto ne treba internet u određenom vremenskom periodu.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?28.06.2007. u 22:05 - pre 204 meseci
Ako ti je vazan gamming, na SBB-u ces imati mnogo manji ping (lag) nego na ADSL-u.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Sta odabrati: SBB kablovski ili Telekomov ADSL?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13390 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.