Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru

[es] :: ISP :: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru

[ Pregleda: 7242 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mzm
Trstenik

Član broj: 93084
Poruke: 100
217.24.27.*



Profil

icon SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru09.11.2006. u 22:21 - pre 212 meseci
Konacno su i kod nas,posle godinu dana obecavanja, poceli da uvode kablovski internet(SBB) pa sam resio da se prijavim i da cekam.Sutra dan mi je stigla i ponuda od PTT-a za ADSL pa sad razmisljam za koji da se odlucim.
KDS flat light 256/128=1210+1500(setup)
ADSL flat 512/128=1539(do 1.12. bez setup-a)
Koristio bih najvise za download i online igranje.
Kakva su vasa iskustva ova dva provajdera i sta bi vi uzeli?
Hvala svima koji su odvojili vreme da odgovore
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru09.11.2006. u 23:17 - pre 212 meseci
PTT ili Telekom? Priznajem, i ja sam to dugo mesao, jer od kad znam za sebe PTT je znacilo "posta, telefon i telegraf" tako da sada ni ne znam sta im znace ona 3 slova, ako su telefoni pod Telekomom.

Dakle - PTT = http://www3.ptt.yu/usluge/index.php?id=adsl , Telekom = http://www.telekom.nadlanu.com/ADSL/ADSL.aspx?ac=solo&br=1

O SBB ima i pozitivnih i negativnih misljenja, ali je slicno i o ADSL-u. Tesko je tu savetovati bilo sta. ADSL je, bar do sada, bilo teze dobiti, zbog neophodne opreme u centrali, koja se odnosi direktno na tebe. SBB ima veci upload, sto je mozda dobro za igrice on line, nemam iskustava s tim. Uzmi prvo sto dobijes, pa probaj. Kasnije mozes 1 mesec imati i oba, pa uporediti za licno tvoju lokaciju, centralu, racunar.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

radojko

Član broj: 6022
Poruke: 241
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru09.11.2006. u 23:42 - pre 212 meseci
Moj ti je savet ADSL definitivno, ako ti nesto nevalja to je uglavnom do provajdera. Sve koje znam sa njime nemaju problema, tu ti je veca konkurencija i niza cena.

SBB je neprofesionalna firma, ja sam kod njih i mogu ti reci da se osecam prevarenim. Placam vec duze vreme(godinu dana) a nedobijam ono sto sam platio. Korisnicki servis im neradi, stalo pricaju da ce resiti probleme a nista nerade, ceka se po nekoliko nedelja da nesto urade i kad urade to radi par dana i onda po starom. Administrator mi nije odgovorio na tri email-a u vezi problema kao da ih boli uvo, a verovatno i ih boli. Meni neradi ni jedan P2P program kao npr. emule ili torent jer su mi blokirali portove, protok je 0b/s jer su totalno blokirali. Ovo je slucaj u vise delova Beograda. Ako ti nesto neradi mozes da se pomiris jer si osudjen da nikad vise nece ni raditi.

U zgradi mi je centrala ali sa MUX-om tako da trenutno nepostoji mogucnost za ADSL ali se nadam da ce to da srede posto Telekom krece u akciju.Jedva cekam dan kada cu dobiti ADSL.

Posle godinu dana kod SBB-a, isicu mi zadnja 3 dana koliko mi je ostalo od zadnje uplate i onda kraj-nikad vise. Trenutno prelazim na wireless.

Za kraj sledi svecano spaljivanje sbbovog modema sa 220V.
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
212.200.240.*



Profil

icon Re: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru10.11.2006. u 00:28 - pre 212 meseci
Na flat light kod SBB-a zaboravi. To ti je osakacen paket na kome mozes samo da surfujes i chatujes i ne vredi tih para. Neki od home paketa...to je vec druga prica.

Ja sam trenutno kod Telekoma, ranije sam bio na SBB-u. Zadovoljan sam uslugom i jednog i drugog provajdera s tim sto sam na SBB-u izvlacio vise. Bolji ping, veci download/upload, lokalni saobracaj. Obzirom da si u Trsteniku ne znam da li ces biti povezan u lokalu sa nekim drugim gradom tako da ti onda SBB i nece imati neke narocite prednosti u odnosu na ADSL. A i tih 512k kod Telekoma su 1500 dinara samo prva tri meseca. Posle ces placati 2134 din.

Sve u svemu sta god da uzmes ima da se preporodis posle dial up-a.
 
Odgovor na temu

mzm
Trstenik

Član broj: 93084
Poruke: 100
217.24.27.*



Profil

icon Re: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru10.11.2006. u 19:15 - pre 212 meseci
SBB obecava internet vec godinu dana,a posto je on jedini provajder kablovske kod nas,ta pusta obecanja mogu trajati veoma dugo i jos svaka 3 meseca poskupljuje pretplatu za TV.Kad padne sneg 50% kanala se ili pokvari ili izgubi pa mislim da ce biti isto i sa net-om.
Telekom obecava da ce zahteve poslate do 1.12. realizovati do 1. februara
Znam da su lopovi i jedni i drugi ali ne mogu vise dial-up.
Moram da odlucim do decembra.Ipak 5000 din. nije malo na ovu skupocu
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru10.11.2006. u 20:01 - pre 212 meseci
Citat:
Salko Dinamitas: A i tih 512k kod Telekoma su 1500 dinara samo prva tri meseca. Posle ces placati 2134 din.
Ni sada neće da plaća 1500 nego to i plus PDV. Posle će da plaća kako si napisao.
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
212.200.240.*



Profil

icon Re: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru10.11.2006. u 21:40 - pre 212 meseci
I to sto kazes...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB KDS ili PTT ADSL.Pomoc u izboru

[ Pregleda: 7242 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.