Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Automatsko popunjavanje odredjenog polja

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Automatsko popunjavanje odredjenog polja

[ Pregleda: 2950 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

metalnight
Zeljko Nadj
Novi Sad

Član broj: 66660
Poruke: 5
91.150.84.*



Profil

icon [Excel] Automatsko popunjavanje odredjenog polja25.06.2007. u 15:20 - pre 204 meseci
Nadam se da ce mi neko pomoci...

Workbook se sastoji iz tri sheet-a. Prvi sluzi samo za popunjavanje podataka (ime,prezime,adresa,...) dok drugi sluzi kao baza u koju se automatski unose podaci sa prvog sheeta. Treci sheet sluzi samo kao "most" za kopiranje sadrzaja,posto nisam vest u Excel programiranju pa idem malo okolo-naokolo :)

Problem:

Na prvom Sheet-u se nalazi polje REGISTARSKI BROJ i u njemu se nalazi broj koji je karakteristican za svakog clana. Da li neko moze da mi napise komandu kojom ce se to polje automatski popunjavati pri kliku na npr. CommandButton pri cemu BROJ KOJI SE UNESE MORA BITI ZA 1 VECI OD PRETHODNOG REGISTARSKOG BROJA

Da pojasnim:
Dosao novi clan,uneo sam sve njegove podatke,klikno na CommandButton koji je uneo Registarski broj 148,snimio sve. Dolazi drugi clan,unosim njegove podatke,kliknem na CommandButton koji unosi Reg.br. 149,.... itd.

Da li je to moguce uciniti pomocu makroa? Da li je potrebno napraviti na npr. trecem Sheet listu registarskih brojeva koji ce se automatski kopirati

VAZNO mi je da kada na moje mesto za racunarom sedne neko drugi, da unese clana, ne razmislja o Registarskom broju vec da zna da ce klikom na odredjeni CommandButton biti unesen sledeci registarski broj.

Nadam se da sam podrobno objasnio.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-41.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Automatsko popunjavanje odredjenog polja25.06.2007. u 19:38 - pre 204 meseci
Evoti primera pa prilagodi kako ti odgovara .
Pozdrav
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

metalnight
Zeljko Nadj
Novi Sad

Član broj: 66660
Poruke: 5
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: [Excel] Automatsko popunjavanje odredjenog polja26.06.2007. u 22:57 - pre 203 meseci
Odlicno je. To je ono sto mi je trebalo. Prosto,efektivno i deluje!

Hvala ti,prijatelju.

PoZz
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Automatsko popunjavanje odredjenog polja

[ Pregleda: 2950 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.