Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje u vezi antene

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: pitanje u vezi antene

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ELEKTROPIONIR
Profesionalni pivopija
SRB

Član broj: 132279
Poruke: 164



+8 Profil

icon pitanje u vezi antene21.06.2007. u 21:13 - pre 205 meseci
Pozdrav svima!
Jedan moj drugar je kupio radio skener koji pokriva opseg od 100Khz-1300Mhz u kontinuitetu i dobio je naravno pendrek antenu uz njega.E sad,ono sto mene zanima da li moze da uzme loga antenu za tv i usmeri je ka nebu da bude pod uglom od 90 stepeni u odnosu na horizont i da li sme na nju da stavi kabl od 50 oma (neki kvalitetniji rg-58),i da li bi mu bio bolji prijem nego da koristi pendrek antenu?Napominjem da mu treba oko 8-9 metara kabla do stuba za postavljanje ako je to bitno.Ako ne moze ovo sa logom molim da mi neko napise neko resnje izvodljivo ili neki nacrt za antenu da probamo sami da je napravimo.Hvala unapred za informacije.
Moze jos jedno.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene21.06.2007. u 21:55 - pre 205 meseci
Normalna stvar za taj tip uredjaja kruzna antena
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene21.06.2007. u 22:39 - pre 205 meseci
Citat:
..... kabl od 50 oma (neki kvalitetniji rg-58 )...

na 1300MHz ?
ako vec hoces kabel, stavi kvalitetniji od RG-58.
pozz.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene21.06.2007. u 23:06 - pre 205 meseci
Ne postoji jedna antena koja bi savrseno pokrivala opseg od 0,1 - 1300MHz! Najbliza tome u smislu: najbolji opsti kompromis - je "diskon" antena ali i tada ce trebati nekoliko razlicitih da bi se bas sve pokrilo. RG58 je kabel sa dosta losim osobinama pogotovo na visim frekvencama, te ne bi bilo pametno da ga koristis. Ta zamisao sa Logom nikako nije upotrebljiva.
 
Odgovor na temu

ELEKTROPIONIR
Profesionalni pivopija
SRB

Član broj: 132279
Poruke: 164



+8 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene21.06.2007. u 23:11 - pre 205 meseci
Nisam napomenuo da njega zanima opseg od 25-30Mhz,110-170Mhz,420-470Mhz ne mora da pokrije ceo opseg koji pokriva skener,znam da bi discone antena zavrsila posao ali taj moj drugar nema mnogo finansijskih sredstava(skupio je taman para koliko treba za taj skener),dajte neko resenje ili neki nacrt za antenu koja bi mu bila bolja nego fabricka pendrek.Ja licno imam AOR SA-7000 antenu i ona mi je ekstra.Ako nevalja taj rg-58 valja li rg-8?Dajte neku oznaku kvalitetnijeg kabla koji moze da se kupi kod nas(i ako neko ima adresu prodavnice u beogradu).Kako god,hvala na odgovorima.Pozdrav svima koji su dobre volje da odgovore.
Moze jos jedno.
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
82.208.210.*

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene21.06.2007. u 23:28 - pre 205 meseci
Koliko je meni poznato, toliki frekventni opseg nije moguće kvalitetno pokriti jednom antenom. Možda bi neka aperiodična antena pokrila sve to, ali nikako sa adekvatnim osobinama u celom opsegu. Minimum bi bio dve ili tri antene. Za duge, srednje i kratke talase bi verovatno bile dovoljne jedna ili dve žičane antene, a za viši deo opsega, jedino što ima potrebne osobine je diskon. (http://en.wikipedia.org/wiki/Discone_antenna).
Što se kabla tiče, možeš slobodno da upotrebiš onaj koji se koristi za povezivanje LNB satelitskih antena sa risiverom.
Ideja sa "logom" nije najsrećnije zamišljena. Zašto bi se usmeravala baš u nebo ? Ako je u pitanju prijem meteoroloških ili drugih satelita, tu postoje bolja rešenja...

p0z, Alek

Edit: Pisali smo trojica u isto vreme, a pošto su svi odgovori isti... zaključite sami :)
A sa dodatnim podacima rešenje se samo nameće - dakle, tri antene za tri željena opsega. Ne verujem da je baš neophodno išta bolje od prostog štapa za bilo koji od njih, tako da će to verovatno biti dosta. A mogu se sva tri napajati istim kablom.
-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

ELEKTROPIONIR
Profesionalni pivopija
SRB

Član broj: 132279
Poruke: 164



+8 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene21.06.2007. u 23:36 - pre 205 meseci
Onda nista,narucicu mu ja neku antenu iz inostranstva do 50 eura pa ce mu to biti moj poklon za rodjenadan.Ima za te pare da se uzme neka koja je sigurno bolja nego njegova pendrek antena sto je dobio uz uredjaj.Valjda ce mu ovako nesto biti ok.Pozdrav i hvala.

Moze jos jedno.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: pitanje u vezi antene25.11.2007. u 04:28 - pre 199 meseci
da i znas gde i po kojoj ceni je nabavio radio skener ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: pitanje u vezi antene

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.