Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xara Xtreme ili Adobe Illustrator

[es] :: Grafički dizajn :: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator

[ Pregleda: 3411 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Xara Xtreme ili Adobe Illustrator19.06.2007. u 18:32 - pre 205 meseci
Zanima me misljenje onih koji su isprobali oba programa....KOJI JE BOLJI?
Recimo da od grafickih programa vladam jedino Photoshopom, ali sad mi je potreban program za ilustracije i koji biste mi preporucili da kupim Xaru ili Adobe?
Sta vise, posto nameravam da se razvijam u pravcu grafickog dizajna, a mozda i web, razmisljala sam da uzmem i jedan od paketa koje nudi Xara:

Xara Xtreme - Webstyle 4 - 3D6 koji kosta 165 eura

ili

Xara Xtreme PRO - Webstyle 4 - 3D6 koji kosta 270 eura

Vredi li?
 
Odgovor na temu

goran.sm
Goran Smiljanić
Novi Sad

Član broj: 88760
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator19.06.2007. u 21:23 - pre 205 meseci
Citat:
etro: Zanima me misljenje onih koji su isprobali oba programa....KOJI JE BOLJI?
Recimo da od grafickih programa vladam jedino Photoshopom, ali sad mi je potreban program za ilustracije i koji biste mi preporucili da kupim Xaru ili Adobe?
Sta vise, posto nameravam da se razvijam u pravcu grafickog dizajna, a mozda i web, razmisljala sam da uzmem i jedan od paketa koje nudi Xara:

Xara Xtreme - Webstyle 4 - 3D6 koji kosta 165 eura

ili

Xara Xtreme PRO - Webstyle 4 - 3D6 koji kosta 270 eura

Vredi li?



Ako se ništa nije promenilo u novoj verziji Xara radi samo u RGB modu tako da je to odmah diskvalifikuje po pitanju profesionalne upotrebe u grafičkom dizajnu. Sa druge strane brz, intuitivan program, lako se uči i korisan u domenu RGB-a.

Webstyle ima desetine predefinisanih grafičkih elemenata za izradu web sajtova i korisno je ako bi se tu i zaustavio. Znači, ništa tu nema kreativno osim menjanja boja ili nekih sitnih detalja. Vredi ako si početnik i na tome hoćeš da naučiš.
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator19.06.2007. u 22:14 - pre 205 meseci
E pa iskreno ne znam da li radi samo u RGB modu, meni je CMYK sada potrebniji jer radim pripremu za stampu, ali pretpostavljam da se neophodne dorade mogu finalizirati u Photoshopu, ili gresim?

Imaju neku novu poboljsanu verziju Xtreme Pro pa cu se raspitati oko detalja.

A Adobe Illustrator, koje su mu prednosti ili mane u odnosu na Xaru i koji bi meni kao pocetniku vise koristio?
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
87.116.128.*

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator19.06.2007. u 23:07 - pre 205 meseci
Citat:
etro: E pa iskreno ne znam da li radi samo u RGB modu, meni je CMYK sada potrebniji jer radim pripremu za stampu, ali pretpostavljam da se neophodne dorade mogu finalizirati u Photoshopu, ili gresim?

Imaju neku novu poboljsanu verziju Xtreme Pro pa cu se raspitati oko detalja.

A Adobe Illustrator, koje su mu prednosti ili mane u odnosu na Xaru i koji bi meni kao pocetniku vise koristio?



Cekaj, stani, vidi, pazi... Ilustrator je program za rad sa vektorskom grafikom, a Photoshop za bitmape... znaci ono sto uradis u ilustratoru ne mozes da doradis u PS a da ga pre toga ne pretvoris u bitmapu. Sto ce reci da sve to isto mozes da uradis i u PS i da ti vektor nije potreban. Sto opet nije tacno jer ako zelis da se profesionalno bavis pripremom za stampu onda definitivno ne dolazi u obzir Xara. Ilustrator je tu zakon jer mozes da koristis i PSove filtere i neke pluginove na vektorima. Eventualno u obzir dolazi i Corel Draw (aktuelna verzija X3).

Moja preporuka Ilustrator. Malo je tezi za ucenje ali zato 100x mocniji. Sto se tice ucenja web dizajna imas PS i on ti je sasvim dovoljan veruj mi. Za web je potrebno vise znanja HTML, XHTML, CSS...

Toliko od mene nadam se da sam pomogao ;)
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator20.06.2007. u 12:38 - pre 205 meseci
Citat:
Cekaj, stani, vidi, pazi... Ilustrator je program za rad sa vektorskom grafikom, a Photoshop za bitmape... znaci ono sto uradis u ilustratoru ne mozes da doradis u PS a da ga pre toga ne pretvoris u bitmapu. Sto ce reci da sve to isto mozes da uradis i u PS i da ti vektor nije potreban. Sto opet nije tacno jer ako zelis da se profesionalno bavis pripremom za stampu onda definitivno ne dolazi u obzir Xara. Ilustrator je tu zakon jer mozes da koristis i PSove filtere i neke pluginove na vektorima. Eventualno u obzir dolazi i Corel Draw (aktuelna verzija X3).

Moja preporuka Ilustrator. Malo je tezi za ucenje ali zato 100x mocniji. Sto se tice ucenja web dizajna imas PS i on ti je sasvim dovoljan veruj mi. Za web je potrebno vise znanja HTML, XHTML, CSS...

Toliko od mene nadam se da sam pomogao ;)


Pa da sam te potpuno razumela sigurno bi mi pomogao :).
Znaci mozda cu se jednog dana profesionalno ali u pravom smislu te reci baviti grafikom i webom, volela bih, ali trenutno sam daleko od toga iako vec radim grafiku u PS. Ja sam PS ucila stopostotno samostalno, znaci jednog dana sam sela za kompjuter, otvorila program i rekla ajmo polako,,,,danas znam dosta toga, ali po mojoj slobodnoj proceni ne koristim ni 25% mogucnosti samog programa, ali i to sto znam za sad radi svoj posao, a i sa tih 25% sam u ocima svog radnog okruzenja i sefa pravi expert :))))).
S tim u vezi ako se ja odmah bacim na neki komplikovan program, a da pritom nemam strucnjaka pored sebe od koga bi ucila da radim u tom programu i videla sta sve mogu da uradim u njemu, onda bih ga koristila kao sto npr. sekretarice koriste Word..kucaju, kucaju i samo kucaju :).

Meni je za pocetak potreban program koji cu mocu lako da savladam sama uz neki klasican tutorijal, pa kad to usavrsim posle mogu da predjem i na komplikovaniju varijantu ako je bolja.

Ako postoji neki treci program koji je mozda idealniji za mene (a da nije Paint :))) ) slobodno mi preporucite.
 
Odgovor na temu

Its no good
Prepress
Pancevo-Beograd

Član broj: 129272
Poruke: 21
*.publicis.co.yu.



Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator21.06.2007. u 08:26 - pre 205 meseci
Poslusaj coveka sta ti kaze. Uci Ilustrator, kompatibilan je sa PS-om, ima veoma slican iinterfejs i lako se uci. To sto ces da ucis jedan program pa da predjes na drugi stim nista ne postizes, to je samo gubljenje vremena.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator21.06.2007. u 09:00 - pre 205 meseci
Ok. Svi vasi argumenti zvuce razumno pa ste me sad zainteresovali za Illustrator.
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator21.06.2007. u 11:00 - pre 205 meseci
Naravno Illustrator a video sam da je spomenut Photoshop.Adobe kompanija je ipak Adobe znaju sta rade bar za sada. A i medjusobno su kompatibilni tako da je tu jos jedna pogodnost i podrzavaju 101% PS
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Xara Xtreme ili Adobe Illustrator

[ Pregleda: 3411 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.