Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 37367 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-Aki-
Aleksandar Aćimović
Student, privatni profesor
Beograd

Član broj: 209658
Poruke: 10
95.180.35.*



Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva31.08.2009. u 10:52 - pre 177 meseci
Da ne bih otvarao novu temu, postavicu pitanje ovde.

Imam dilemu (trilemu) koje dslr telo valja kupiti?

Budzet mi dozvoljava da razmisljam izmedju d80 i d200.
Mada sve vise razmisaljam kako bi trebalo skupiti jos malo novca i odluciti se za d90 (ranije sam razmisljao o d5000, ali mi njegova geometrija ne odrovara).

U pocetaku planiram amaterski rad (dok udjem u stos), a kasnije je u planu slikanje proslava i sl.

Trenutno raspolazem objektivom:
Nikon Zoom-Nikkor DX 18-200 VR f/3.5-5,6G AF-S ED.

- Konkretno, kakvo je vase misljenje s obzirom na potrebe i optiku?
Dakle, da li je investicija u d90 isplatljiva, ili ne...i ako nije sta uzeti od prva dva (koliko vidim, to je isti aparat spakovan u bolje telo (d200), ili gresim??).


Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
93.86.133.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva31.08.2009. u 11:08 - pre 177 meseci
Citat:
-Aki-: Dakle, da li je investicija u d90 isplatljiva, ili ne...i ako nije sta uzeti od prva dva (koliko vidim, to je isti aparat spakovan u bolje telo (d200), ili gresim??).


isplatljiva je ako misliš na kvalitet fotke ;) d80 i d200 dele isti senzor i kvalitet slike, ali d200 je ipak generalno bolje telo... moj savet ti je da na nekom sajtu uporediš spisak mogućnosti, pa ako ti ne treba ono što d200 pruža onda uzmi d80 a za razliku u ceni nešto što će ti koristiti
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva31.08.2009. u 21:43 - pre 177 meseci
Nikon D90 je noviji aparat i kao takav prednjaci u svakom smislu u odnosu na D200 i D80, logicno.
Pozz.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.datalab.si.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva24.02.2010. u 14:19 - pre 171 meseci
Zdravo

Hteo sam da uletim u kupovinu D40x ili D60 pošto tek počinjem da se bavim fotografijom malo ozbiljnije.

Onda sam naletio na postove ovde i rešio da ipak kupim D80 jer razlika u
polovnjacima je od 100-200e, što mogu izdvojiti.

Plus, pročitao sam jako puno postova na temu D80 kako domaćih, kako ovih ovde tako i stranih
toliko da sam već oslepeo od čitanja :-)

Interesuje me još samo vaše mišljenje o kupovini istog takvog polovnog i na šta bi
trebalo obratiti pažnju prilikom kupovine plovnjaka (starost, broj okidanja, stanje...)

Na šta još?

Hvala svima
Srdjo


[Ovu poruku je menjao priki dana 24.02.2010. u 17:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva09.06.2010. u 22:51 - pre 168 meseci
Zašto u ovim nekim recenzijama od pre par godina nema fotografija? U čemu je fora? photo storage je zakazao ili šta? Mislim ne mogu da verujem da je tolko neozbiljno... Recenzija stoji - bez fotografija i bez ikakvih slika. Onda bolje obriši celu recenziju jer ovako je neozbiljno.

Ustvari treba izmeniti linkove iz co.yu u .rs. Ali to treba neko da uradi...
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
178.218.206.*



+1342 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva09.06.2010. u 22:59 - pre 168 meseci
U pravu si, to je zbog prelaska co.yu na .rs

Koliko sam čuo, programer je zamoljen da automatski rinejmuje sve slike na serveru (ali ili neće ili za sada ne ume), pa je webmaster obećao da će to uraditi ručno.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva21.07.2010. u 21:31 - pre 166 meseci
Ova tema je malo zalutala u TOP teme iz zone sumraka.

Naslov nema nikakve veze sa sadržajem.
A sadržaj je skup nejasnih tema skupljanih i editovanih tokom godina.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
178.218.196.*



+1342 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva21.07.2010. u 22:45 - pre 166 meseci
Ništa nije ni zalutalo, a ni editovano, a kamoli nejasno bilo kome ko zaista želi da vidi šta se u temi nalazi i zašto se tu nalazi.

Osim velikog uporednog testa tri DSLR aparata koji je u njenom naslovu, tema je objedinjeni zbir svih testova objektiva testiranih upravo na tim aparatima.

Dakle, testovi svih aparata i testovi svih objektiva testiranih na tim aparatima su u jednoj temi, kako je zbog srodnosti svih tih testova i najbolje da bude.

Razlog zbog koga tema počinje testom Sigme 10-20 je taj što kada su sve teme sa testovima objektiva objedinjene u ovu jednu temu - postovi su se sami složili hronološki onako kako su objavljivani, pri čemu je ta Sigma 10-20 i bila i ostala prvi test u toj velikoj grupi testiranih aparata i objektiva.

Posle nje je bilo još nekoliko testova objektiva koji su objavljeni pre velikog uporednog testa i zato se oni u temi nalaze pre njega jer su svi hronološki složeni onako kako su objavljeni (jer datum posta ostaje uvek isti).

Osim toga, apsolutno ništa nije ni editovano, nego je jedino prilikom promene naziva domena promenjen link sa co.yu na .rs.

I ne vidim nikakvu svrhu ovakvih totalno off-topic postova osim da unose zabunu na forum, jer je potpuno očigledno i šta je urađeno i zašto je urađeno, kao i da ništa nije "zalutalo", a kamoli "nejasno" ili "editovano".

Ako nekome nešto i nije jasno, to se lako može pitati na PP i momentalno saznati zašto je tako, a ne ubacivati ovakve neprimerene i totalno off-topic komentare sa screenshotovima koji navodno nešto "dokazuju", a u suštini samo kvare atmosferu na forumu.



edit: razjašnjenje



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 22.07.2010. u 00:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva22.07.2010. u 09:57 - pre 166 meseci
Screenshot ne dokazuje ništa ’’NAVODNO’’ već jasno ukazuje na činjenicu da naslov teme nema NIKAKVE veze sa sadžajem teme.

Na nju mi je ukazao drugar kojeg sam uputio da pročita ovu temu, (ni sam ne znajući da je tema off topic) jer ga zanima polovan d80 .
Post koji bi trebalo da je prvi i na vrhu jeste pod rednim brojem 17 i slovima SEDAMNAEST.

Stoga, moj komentar nije nimalo neprimeren a nije ni off topic jer ukazuje na off topic u toj temi.
Zaboga, tema nosi naziv Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D 80 vs. Canon 30 D vs. Nikon D 200 - veliki uporedni test ... u sadržaju se bavi testiranjem objektiva.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
178.218.196.*



+1342 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva22.07.2010. u 10:42 - pre 166 meseci
Post koji se odnosi na test aparata, takođe kao i svi drugi postovi u temi se ne mogu pomerati jer se vreme njihovog objavljivanja (koje određuje poziciju posta u okviru teme) ne može menjati.

Sve i da si zaista želeo da predložiš da se promeni naziv teme (prihvatiću to), to se ne radi ovako, nego se o tome kulturno popriča sa moderatorom na PP.

I sve ti to naravno veoma dobro znaš, ali i pored toga nastavljaš da neguješ svoj stil ponašanja koji se svodi na pravljenje drame ni iz čega i konstantno kvarenje atmosfere na forumu, što ti se više neće dozvoljavati.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva22.07.2010. u 10:49 - pre 166 meseci
Ja bih te zamolio da prekineš da mi se obraćaš tim tonom, ja nisam klinac od 12 godina, a i to je neprimereno čak i za njih.

Ovde nema nikakvog narušavanja foruma, već ti je ukazano da naslov iz teme nema veze sa sadržajem i da je kao takva još i topovana.


Prihvatanje greške i ispravljanje iste je sasvim dovoljno.
Zaboga, nisam ja topovao tu temu i nisam ja stavljao u nju off topic, već ti.
Za to nisam ja kriv, već ti.

I još jednom bih te zamolio da obratiš pažnju na način obraćanja.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva22.07.2010. u 10:56 - pre 166 meseci
meni samo nije jasno kome je uopste zanimljiv test o tri aparata koji se odavno vise i ne proizvode?

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
178.218.196.*



+1342 Profil

icon Re: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više objektiva23.07.2010. u 00:09 - pre 166 meseci
Iako se ta tri aparata trenutno ne proizvode, oni su i danas mnogima itekako aktuelni (svi vidimo da je jedan od najaktivnijih članova foruma pre neki dan kupio jedan od baš ta tri aparata i postavlja njegove kvalitetne slike na forum), a da i ne govorim o objektivima koji se nalaze u temi a za koje svi znamo da su praktično neprolazni.

I ovo je poslednji, ali zaista poslednji put da vama govorim: Bilo kakav offtopic, a naročito izvrtanja ili vređanja kakva smo imali prilike čak i pre neki dan da vidimo - se više neće tolerisati na forumu.

Dijapazon načina na koji vi degradirate forum je nepregledan, ovakva izvrtanja, na primer, su naročito ironična...
Citat:
Zoran Rodic:

nisam ja topovao tu temu i nisam ja stavljao u nju off topic, već ti.

...ali i vređaju inteligenciju čitalaca, jer svi vrlo dobro vidimo ko ovde jedini off-topicuje, izvrće, provocira i slično i toga naprosto na forumu više neće biti.

Ako imate neki predlog u vezi sa naslovima tema ili slično, treba da ga prenesete uredniku preko PP, jer ni takvim stvarima nije mesto u temama (naročito ne u TOP temama), a pogotovo ako su izrečene na ovako ili slično neprimeren način.

Takođe, i o svim ostalim stvarima, znači o raznoraznim skretanjima tema, "čuđenju" na potpuno očigledne pojave na forumu, tendencioznom dramatizovanju, provociranju, vređanju i izvrtanju čemu ste sve skloni - više neću da pričam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Troboj u srednjoj DSLR klasi: Nikon D80 vs. Canon 30D vs. Nikon D200 - veliki uporedni test sa više
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 37367 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.