Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradjevina, auto cad, archi cad,..?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?

[ Pregleda: 6220 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpasojeGredic
SpasojeGredic
Niksic

Član broj: 66987
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Gradjevina, auto cad, archi cad,..?18.06.2007. u 17:55 - pre 204 meseci
Postovani,

U ukupnoj prici sam totalni pocetnik. Da skratim malo... ono sto bih ja trebao da naucim je da kad dobijem projekat, umijem da odstampam, promjenim razmjere kod stampanja, uzmem sa njega sta mi treba, prepoznam sta je sta... Znaci ne ja da projektujem:), vec da iskoristim ono sto je meni zanimljivo. Koliko sam zakljucio, ti projekti u auto cadu, i archi cadu se radi po lejerima, jer uvijek kad sam gledao neki, tu je u stvari samo bilo ono sto mene zanima( onaj ko mi je poslao je znao sta me zanima ). Zelio bih takodje da znam da nacrtam nesto, bez obzira da li ima veze sa gradjevinom, masinstvom, necim trecim... Moje pitanje je, da li ja moram da za ove stvari imam neko predznanje iz gradjevine, ili mogu polako da uzmem knjigu( na primjer autocad ), ucim redom, i polako shvatam sta je sta?


Ja nosim kicmu - celicnu sinu
ne volim kada glava mi pada
s' njom spajam zemlju i visinu
i kad se leti i kad se strada.
 
Odgovor na temu

shkomishkomi
Zatvor

Član broj: 103729
Poruke: 91
*.eunet.yu.



+21 Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?19.06.2007. u 00:07 - pre 204 meseci
Ne polazi mi za rukom da shvatim sta je pitanje. Da bi prepravio i koristio fajl uradjen u autocadu, potrebno ti je poaznavanje rada u autocadu, isto to vazi i archicad, to ti je samo alat, i u zavisnoti od toga sta zelis da radis, potrebno ti je da znas da koristis alat.

E sad sta ce da crtas i prepravljas. autocad ti je svastara, u njemu ko na papiru, mozes svaki tehnicki crtez da napravis, archicad je uze specijalizovan. E sad, ako ces nesto da crtasi prepravljas, ti moras da imas, pored poznavanja alata i neko znanje, da to sto nacrtas bude upotrebljivo u praksi, da ne bude samo mrtvo slovo na papiru.

Ali i dalje ne shvatam sta je bilo pitanje.
 
Odgovor na temu

SpasojeGredic
SpasojeGredic
Niksic

Član broj: 66987
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?19.06.2007. u 03:00 - pre 204 meseci
Pa ako na primjer dobijem projekat zgrade, a ocu da uzmem samo dimenzije stolarije na primjer, i podatke vezane za stolariju, da li moram da imam neko posebno znanje kad je gradjevina u pitanju? Ili je to sve fino vec razdvojeno, i dovoljno je da ja prepoznam sta je prozor, a sta zid, a ostalo je stvar auto cad-a... ?

PS: moze neka preporuka za dobru knjigu autocad-a, na nasem jeziku? Da li da ucim zadnju verziju programa?( Pitam jer vecina projekata koje dobijam je radjena u 2004 verziji )
Ja nosim kicmu - celicnu sinu
ne volim kada glava mi pada
s' njom spajam zemlju i visinu
i kad se leti i kad se strada.
 
Odgovor na temu

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
81.93.87.*

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?19.06.2007. u 07:04 - pre 204 meseci
Citat:
PS: moze neka preporuka za dobru knjigu autocad-a, na nasem jeziku? Da li da ucim zadnju verziju programa?( Pitam jer vecina projekata koje dobijam je radjena u 2004 verziji )


Moja preporuka ti je da učiš preko multimedijalnog kursa koji je izdala još odavno ANIMA na CD-u.
Ako se odlučiš da učiš preko knjige, ostarićeš dok naučiš!

A što se tiče koju verziju ćeš da učiš, sasvim je svejedno. Glavne funkcije ostaju u suštini iste!
Gordan
 
Odgovor na temu

shkomishkomi
Zatvor

Član broj: 103729
Poruke: 91
*.eunet.yu.



+21 Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?19.06.2007. u 09:35 - pre 204 meseci
Za to sto si naveo, ne treba ti skoro nikakvo znanje.

Moja preporuka ti je da pocnes se nekom od knjiga iz edicije autocad biblija, i krenes od prve strane, citas i paralelno radis na kompu sve sto ti kazu.
 
Odgovor na temu

SpasojeGredic
SpasojeGredic
Niksic

Član broj: 66987
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?19.06.2007. u 13:45 - pre 204 meseci
Hvala na odgovorima... Nabavicu i knjigu, a i taj cd disk. Ja licno volim knjige, jer obicno kad uzmem knjigu, dosta ozbiljno se druzim sa njom;)
Ja nosim kicmu - celicnu sinu
ne volim kada glava mi pada
s' njom spajam zemlju i visinu
i kad se leti i kad se strada.
 
Odgovor na temu

strucnjak
Srbija

Član broj: 9222
Poruke: 28
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?21.06.2007. u 01:33 - pre 204 meseci
Citat:
SpasojeGredic: Pa ako na primjer dobijem projekat zgrade, a ocu da uzmem samo dimenzije stolarije na primjer, i podatke vezane za stolariju, da li moram da imam neko posebno znanje kad je gradjevina u pitanju? Ili je to sve fino vec razdvojeno, i dovoljno je da ja prepoznam sta je prozor, a sta zid, a ostalo je stvar auto cad-a... ?


U ovom konkretnom primeru od znanja iz gradjevine ti je dovoljno da znas kako se na crtezu predstavlja prozor... Kada ga identifikujes na crtezu, ostaje ti samo da premeris dimenzije koji ti trebaju.
Uopsteno govoreci, svaki elektronski crtez je prakticno isti kao i crtez na papiru. Tj. ako znas da tumacis crtez na papiru, znaces i crtez na ekranu...
Pozdrav
Kao što reče Veli Van der Pakšu: "Trebaće prsti guzici svrbljivoj!"
 
Odgovor na temu

SpasojeGredic
SpasojeGredic
Niksic

Član broj: 66987
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?21.06.2007. u 17:54 - pre 204 meseci
Super, cim se zavrsi fax bacam se na cad... Vidim da biblija postoji za verziju 2005. uzecu nju, ili noviju ako izadje do trenutka kupovine..
Ja nosim kicmu - celicnu sinu
ne volim kada glava mi pada
s' njom spajam zemlju i visinu
i kad se leti i kad se strada.
 
Odgovor na temu

deskok79
Desko Krstovic

Član broj: 128500
Poruke: 46
109.93.140.*



Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?29.01.2010. u 23:06 - pre 173 meseci
ANIMA je totalni promašaj
 
Odgovor na temu

traja
Miodrag trajanovic

Član broj: 85956
Poruke: 10
89.216.89.*



Profil

icon Re: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?02.02.2010. u 19:27 - pre 172 meseci
mogu da vam dostavim na 2 ili 3 dvd-a video tutorijale za archicad
trajanovic
mob tel 0638566082
pozovite i necete se kajati. usvakom slucaju verujem da cemo de dogovoriti
trajanovic miodrag cicevac srbija tel posle 20 sati po gtm+1 tel +381-37-813-315
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Gradjevina, auto cad, archi cad,..?

[ Pregleda: 6220 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.