Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka

[es] :: ISP :: ADSL :: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka

[ Pregleda: 5567 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.180.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka17.06.2007. u 19:40 - pre 205 meseci
1. Nisam uspeo da nadjem odgovor u postojecim temama. Problem je sledeci: Cesto se selim iz Rume u Novi Sad i obrnuto (na vise dana ili meseci). Zanima me da li mogu da sklopim jedan ugovor sa nekim provajderom za telefonski prikljucak i u Rumi i u Novom Sadu. Na oba mesta postoje svi uslovi za uvodjenje ADSL-a. Zanima me kako bi to funkcionisalo sa telekomom i sa provajderom i da li je neko mozda tako nesto radio? Naravno, ovo bih radio da ne bi morao svakim preseljenjem da ponovo sklapam ugovor.

2. Da li postoji neka vidjiva razlika u povezivanju ADSL modema preko mrezne odnosno preko usb-a?

Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka17.06.2007. u 19:49 - pre 205 meseci
2. http://www.elitesecurity.org/t...RNET-ADSL-modem-od-USB-ADSL-mo

koristi malo pretragu.


a sto se tice pod 1 nazovi tehnicku podrsku pa pitaj.
mnogo si lenj;)
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.179.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka17.06.2007. u 20:11 - pre 205 meseci
Bas nesto i nije u toj temi ubjasnjeno ukoliko nemam mrezu nego 1 racunar i ne koristim linux. I dalje nema ni jedan konkretan argument za i protiv sem vrlo ubedljivog "koristi ethernet" ili slicno...

Sto se tice 1. poslao sam mail verat.net-u i nisu mi jos odgovorili (poslao preksinoc). Osoblje Telekoma kaze da je tehnicki moguce, ali naravno, moguce je da oni tako nesto nece da urade ili ne znaju ili slicno...
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka17.06.2007. u 20:41 - pre 205 meseci
Onako laicki.Da bi koristio provajder bi morao da pripremi dva porta kod telekoma.Realno sto bi to radio
za jednu pretplatu.Cuo sam od jednog novosadjanina da imate dobar varles i da to funkcionise suludo
po brzinama downloada koje mi je napomenuo.toliko malo od mene.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.180.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 13:07 - pre 205 meseci
Citat:
dekster2: Onako laicki.Da bi koristio provajder bi morao da pripremi dva porta kod telekoma.Realno sto bi to radio
za jednu pretplatu.Cuo sam od jednog novosadjanina da imate dobar varles i da to funkcionise suludo
po brzinama downloada koje mi je napomenuo.toliko malo od mene.


Da ali to ne resava moj problem. Ne mogu da selim stalno wireless opremu tamo-vamo. Zato i pitam za adsl. Da li su ti portovi neki tako vredan resurs?

Sta se desava kada se raskine ugovor sa providerom, jel tada u telekomu ti zatvaraju taj port. Jel ima neko da zna nesto u vezi sa ovim?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 15:08 - pre 204 meseci
Citat:
White: Da ali to ne resava moj problem. Ne mogu da selim stalno wireless opremu tamo-vamo. Zato i pitam za adsl. Da li su ti portovi neki tako vredan resurs?


Jedino sto stvarno iplacas to je port. Da bi na oba mesta mogao d akorsitis ADSL, morao bi da zumes na oba mesta poport, a uz prot dobijas i ADSL opremu, tako dai nemas sta da selis.

Inace, verujem da bi ti radilo da selis opremu. Ja sam probao da prenesem ADSL ruter od kuce u firmu (gde takdje imamo ADSL, i iz firme sam se bez problema zakacio sa svojim ruterom), cak i n emoras da selis opremu, mozes samo da u urdjaj ukucas user/pass i to ce da radi.

Medjutim, nema mnogo smisla petljati se sa tim, jer svakako moras platiti punu cenu da bi ti ADSL uopste mogao da radi.
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.180.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 19:36 - pre 204 meseci
Citat:
broker: Jedino sto stvarno iplacas to je port. Da bi na oba mesta mogao d akorsitis ADSL, morao bi da zumes na oba mesta poport, a uz prot dobijas i ADSL opremu, tako dai nemas sta da selis.

Inace, verujem da bi ti radilo da selis opremu. Ja sam probao da prenesem ADSL ruter od kuce u firmu (gde takdje imamo ADSL, i iz firme sam se bez problema zakacio sa svojim ruterom), cak i n emoras da selis opremu, mozes samo da u urdjaj ukucas user/pass i to ce da radi.

Medjutim, nema mnogo smisla petljati se sa tim, jer svakako moras platiti punu cenu da bi ti ADSL uopste mogao da radi.

U tome i jeste problem. Ja necu da placam dva adsl prikljucka jer mi ne trebaju. U sustini, treba mi jedan nalog, ali otvoreni portovi i u Rumi i u Novom Sadu tako da mogu da koristim taj nalog na obe lokacije!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 21:09 - pre 204 meseci
Da bi ti otvorio port, provajder mora da plaća mesečnu rentu Telekomu za njega. Ako hoćeš dva porta, toliko moraš i da platiš. Jedino što mi liči na rešenje je da otvoriš dva ADSL naloga, jedan flat ili šta ti već odgovara a drugi neki najminimalniji koji nudi isti provajder. Koliko se sećam, nema problema da koristiš jedan nalog na oba priključka, mada verovatno neće moći da radi istovremeno ali to sigurno nisi ni planirao.
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.180.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 21:21 - pre 204 meseci
Citat:
calexx: Da bi ti otvorio port, provajder mora da plaća mesečnu rentu Telekomu za njega. Ako hoćeš dva porta, toliko moraš i da platiš. Jedino što mi liči na rešenje je da otvoriš dva ADSL naloga, jedan flat ili šta ti već odgovara a drugi neki najminimalniji koji nudi isti provajder. Koliko se sećam, nema problema da koristiš jedan nalog na oba priključka, mada verovatno neće moći da radi istovremeno ali to sigurno nisi ni planirao.


Da li bi mogla sledeca kombinacija: Otvorim nalog kod providera i to za broj u Novom Sadu. Zatim kada dodje jul, kazem im da bih ga koristio sa onog broja iz Rume, a kada dodje oktobar, ponovo zatrazim od providera da koristim taj nalog u Novom Sadu.
Poenta je da sam iz Rume, a studiram u Novom Sadu. Tako da bi prema onome sto je rekao calexx, jedno seljenje godisnje sigurno bila prihvatljivija (jednostavnija) sema za providera.

Da li bi provider hteo da izadje u susret sa takvim mojim zahtevima. Koliko bi trajala procedura prebacivanja jednog naloga tako da on radi sa drugog broja?

Inace, poslao sam na nekoliko adresa (Neobee, EUnet, Verat.net, Telekom, SezamPro...) pitanja koja sam postavio u prvom postu ovog topica. Javicu sta su mi odgovorili (usput ce ovo i biti test koliko su im korisnicki centri aktivni).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 21:36 - pre 204 meseci
Ovo bi jedino Telekom (možda) mogao da uradi. Ostali bi ti svaki put naplatili otvaranje i setup pod uslovom da na toj centrali ima slobodnih portova. Ostaje ono rešenje koje sam napisao, za neaktivan port plaćaš neku minimalnu pretplatu ili ako postoji parkiranje naloga pa kad promeniš prebivalište platiš punu cenu a za prethodni neku malu. Računaj na desetak evra mesečnog troška za ADSL koji ne koristiš.
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.180.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka18.06.2007. u 22:57 - pre 204 meseci
Citat:
calexx: Ovo bi jedino Telekom (možda) mogao da uradi. Ostali bi ti svaki put naplatili otvaranje i setup pod uslovom da na toj centrali ima slobodnih portova. Ostaje ono rešenje koje sam napisao, za neaktivan port plaćaš neku minimalnu pretplatu ili ako postoji parkiranje naloga pa kad promeniš prebivalište platiš punu cenu a za prethodni neku malu. Računaj na desetak evra mesečnog troška za ADSL koji ne koristiš.


Da, bas tako mi je i EUnet za sada odgovorio (on je 1.):
Citat:

Postovani,

Za period kada zbog odsustva ili odlaska na odmor u toku meseca ne koristite EUnetADSL servis, za Vas smo omogućili povlašćene uslove za “parkiranje” servisa koji zavise od izabrane brzine EUnetADSL konekcije.


Sto se tice USB vs. Ethernet:
Citat:

Povezivanje ADSL modema putem USB prikljucka zahteva instalaciju modema,dok povezivanje ADSL rutera putem mrezne kartice zahteva podesavanje IP adresa na mreznoj kartici.Ukoliko se povezujete putem ADSL modema potrebno je uspostaviti konekciju na nacin identican uspostavljanju dial up konekcije,dok upotrebom rutera nije potrebno manuelno pokretanje konekcije.Takodje,upotreba ADSL rutera omogucava povezivanje vise racunara na Internet putem ADSL konekcije.Doplata za koriscenje rutera je 1770,00din jednokratno.ADSL modem dobijate besplatno na koriscenje kada sklopite ugovor.
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka19.06.2007. u 08:15 - pre 204 meseci
Nemoj uzalud da se trudis. Jedino sto mozes da uradis je da otvoris dva ADSLa a da za onaj koji ne koristis placas parkiranje za taj mesec kada nisi tu.
Jedino sto mozes tako da seljakas je obican modem.
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.180.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka19.06.2007. u 19:40 - pre 204 meseci
Stvari stoje ovako. Nazvao sam nekoliko providera. Svima sam postavio slicno pitanje: "Hteo bih da otvorim nalog kod vas, ali bi imao potrebu da povremeno (2 puta godisnje) promenim broj sa kojeg bih ga koristio (par meseci Ruma, par meseci Novi Sad). Da li je moguce i da li bi bila potrebna neka novcana nadoknada?" Odgovori su bili sledeci:

1. EUnet, SezamPro

-> Moze, nema nikakvih problema. Jedino je potrebno da na ova mesta postoje tehnicki uslovi i bilo bi dobro da nam javite nedelju-dve dana pre preseljenja kako ne bi imali pauzu u koriscenju dok mi zatrazimo port od telekoma na drugoj lokaciji. Inace, nema problema ili dodatnog placanja.

2. BeoTelNet

-> Nema problema, jedino sto bi vam napravili dva ugovora pri cemu bi jedan uvek bio neaktivan. Znaci, ne bi imali dva naloga vec samo jedan ali bi bilo potrebno da nas obavestite prilikom premestanja kako bi zatrazilo port na drugoj lokaciji. Nema dodatnog placanja.

2. NeoBee

-> Ne mogu vam dati preciznu informaciju, ali nazovite sutra ovaj broj i pitajte... (nebitno). Inace, to je moguce samo sto je potrebno da nam kazete kojim mesecima cete biti na kojoj lokaciji kako bi se dogovorili sa telekomom.

3. Verat.net

-> (Zvao sam njihov korisnicki centar 20-ak puta tokom sat vremene i nije bilo slobodnih operatera pa su mi prekidali vezu. Tako da sam od njih odustao).


4. Telekom

-> (rekao mi je jedan drug da mu je jedna gospodja rekla da nema problema kada se seli adsl sa jednog na drugi pretplatnicki broj)


Tako da sam dobio iz prve ruke potrebnu informaciju sto se tice problema pod 1.

Sto se tice Ethernet vs. USB na drugim forumima sam dobio sledece argumente za ethernet, a protiv usb-a:

- USB se cesto napaja preko USB porta cime opterecuje napajanje racunara.
- USB mora da ima drajvere sa kojima se lako dodje do problema. Inace setup ethernet varijante je mnogo jednostavniji i pod WIndowsom i pod Linuxom.
- ostali problemi su vec navedeni na ovom topiku ili na [ES] forumu.

Tako da sam resio i problem varijante.

Hvala puno na pomoci!
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.198.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka19.06.2007. u 20:55 - pre 204 meseci
A šta ćeš ako u NS nestane portova dok si ti u Rumi, dođeš u NS, nemaš ADSL, a odjavljen onaj u Rumi, kad se vratiš u Rumu i tamo ponestane portova.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka19.06.2007. u 22:57 - pre 204 meseci
@night-shift

Ovo sto si sada rezimiro je stvarno night-mora.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.179.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka20.06.2007. u 00:37 - pre 204 meseci
Citat:
night-shift: A šta ćeš ako u NS nestane portova dok si ti u Rumi, dođeš u NS, nemaš ADSL, a odjavljen onaj u Rumi, kad se vratiš u Rumu i tamo ponestane portova.

lol, je**ga onda cu se ubiti. Onda cu u NSu uzeti kablovski, a u Rumi sigurno nece zafaliti portova posto znam iz jako pouzdanih izvora da su kapaciteti adsl-a u Rumi i mnogo veci nego sto je potrebno.

Bas da sam toliko zavisan od adsl-a i nisam, da placam stalno u jednom gradu parking. I ne verujem da ce se ovo desiti jer se nadam da neko u tom telekomu razmislja makar mesec dana u napred i da nece dozvoliti da nestane portova bilo gde.

Ako bi se stvarno desio ovaj tvoj najcrnji scenario, vratio bih se na dial-up dok ne dodje 2030. kada se mozda vise nece razmisljati o nedostatku portova i necemo svi biti uslovljeni telekomovim monopolom...

Stvarno, kada bi se tako nesto dogodilo, uzeo bih wireless koga bi sigurno mogao da nosam tamo-vamo bez problema i resio problem tako.
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
212.200.179.*

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka20.06.2007. u 13:08 - pre 204 meseci
Ima jos jedan problem. Nacuo sam da ce poceti da se naplacuje taksa za uvodjenje od 1. jula. Medjutim, takvu informaciju daju samo Telekom i Verat, dok EUnet kaze da "za sada nema takve informacije". Taksa bi trebala da bude oko 3000din. Da li je neko cuo nesto? Da pozurim sa sklapanjem ugovora ako je istina...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Jedan ADSL nalog na dva telefonska prikljucka

[ Pregleda: 5567 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.