Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?

[es] :: Video karte i monitori :: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?

[ Pregleda: 14105 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladex
Mladen Stjepanovic
RS TE

Član broj: 22551
Poruke: 59
*.teol.net.

Sajt: www.pijaca.info


Profil

icon GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?15.06.2007. u 18:09 - pre 205 meseci
Moze li mi neko objasniti kako da podesim na kartici GeoVision GV-250 da mogu sa drugog racunara pristupiti kameri i da pratim sta snima? Instalirao sam program za nju ali ne znam dalje kako da ga podesim da se moze pristupiti sa drugog racunara? Na racunaru na kojem je kamera imam ADSL 384/64 a drugi sa kojeg bih se spajao ima Wireless 256/65kb/s dali je to tovoljna brzina za to sto zelimda uradim?
 
Odgovor na temu

WindRaider
Beograd

Član broj: 120482
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?12.08.2007. u 14:42 - pre 203 meseci
Dragi Mladex,

prvo, nije mi jasno da imaš GeoVision karticu a ne znaš kako da pristupaš daljinski (bilo iz LAN-a ili WAN-a). Ukoliko imaš originalni, instalacioni CD, vidi da nađeš "MultiCam RemoteView" program. Instaliraj ga i podesi... (ukoliko imaš problema, moraš da pitaš nekog 'mrežaša')

... što se tiče protoka kroz WAN imam jedno pitanje za tebe: Da li znaš koji je protok video signala od IP kamere? (najmanje 256kpbs)
Dakle, eto ti odgovora> Tvoj ADSL (a nije mi jasno koji ti je to paket i preko kog provajdera) ne može da protera ni jedan signal od jedne kamere jer u 'upload'-u na ADSL-u imaš 64kbps. Download na wireless-u bi trebalo da bude dovoljan ali u pricipu, u mrežnom protoku moraš ostaviti 'lufta' i neće u praksi da radi 1:1. Odnosno ukoliko primaš/šalješ nešto što je 256kbps u stream-u, trebalo bi imati barem faktor 2 u garantovanom protoku...

Ne znam da li sam bio od koristi ali ima tu još par faktora koji tebi očigledno fale. Pogledaj malo o DDNS-u, port-forwarding-u itd...

Pozdrav

P.S. i nije mi jasan taj tvoj wireless, sa obzirom da wireless-e za koje ja znam (i koristim) su SIMETRIČNI (dakle upload=download) i ODLIČNI su za daljinski wiveo nadzor, sa obzirom da ADSL u praksi NE MOŽE to da protera...
Answers to even the biggest of problems are very simple. It is just 'sometimes' difficult to reach these answers.
 
Odgovor na temu

rex1825

Član broj: 90043
Poruke: 115
*.veze.net.



+1 Profil

icon Re: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?21.08.2007. u 09:13 - pre 203 meseci
@ WindRaider, upravo to! I za WireLess i za GeoVision program...

Ja koristim I WireLess 128/128 i ADSL 768/192 na GeoVision kartici i remote PC-u i sve radi odlicno, jedino sam morao da podesim u programcicu (koji se nalazi na GeoVision install CD-u), da mi ne salje full-motion sliku, ili ti video zapis u realnom vremenu, nego samo sliku kad se nesto desi na remote kameri!

I sve radi normalno, cak sam to probao i na Linuxu, tako da mozes da zaboravis i na viruse!

Cheers
...King of the Road is back...
( custom made BMW 760i E38 08' )

GT4 Fully Playable on PC, with pcsx2, check my game:
http://www.youtube.com/watch?v=eqj7zM_d8NI
http://www.youtube.com/watch?v=PgAEvBEPHbE
http://www.youtube.com/watch?v=WDxSfLajfAQ
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?21.08.2007. u 19:19 - pre 203 meseci
64 kbps je užasno sporo, slika će bit katastrofa, ako je uopće bude. 1 frame svakih 10 sekundi u 320x240 budi sretan da ode :)
ja sam nedavno radio videokonferenciju sa kolegom preko aim-a, i kod mene to nije išlo glatko, zapinjalo je, iako obojica imamo 256 kbps u uplinku i 1 mbit u downlinku. ali slika je bila dosta dobra bez nekih većih tragova kompresije, samo je zapinjala. mislim da bi 384 kbps u uplinku bilo idealno.
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?01.09.2007. u 11:06 - pre 202 meseci
U softveru GV uključi opcije TCP/IP ,Multicast i webcam
Sa drugog računara možeš da pristupiš na dva načina
--Instaliraš remote view koji si dobio uz ostali softver
Podesiš parametre (IP adresa,user name,pass...)
(obavezno u geo softveru napravi novog korisnika jer nećeš moći da pristupiš sa istim userom pod kojim je trenutno logovan geovision
--drugi način je da pristupiš putem Internet explorera
Najpre treba podesiti sve activx kontrole (tools-internet options-security-custom level i uključiš sve vezano za activx kao i prve dve opcije ispod activx podešavanja a odnose se na download)
u address baru ukucaj IP adresu udaljenog računara a dalje ćeš se nadam se snaći
Ukoliko ne možeš da čekiraš opciju dsl/cable/t1 to znači da nisi uključio activx opcije
Prednost pristupa preko IE je to što može više korisnika istovremeno (može i sa istim userom samo ne može (koliko se sećam) da se koristi user pod kojim je logovan sam Geovision
--
to je sve vezano za daljinski pristup a ukoliko imaš ruter moraš da forwarduješ portove: 80 - 3550 - 4550 - 5550 - 6550

Što se tiče protoka tebi je upload 64, nemoj puno da očekuješ a ja mislim da će ti značiti i to što dobiješ


 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?01.09.2007. u 11:08 - pre 202 meseci
[quote]WindRaider
... što se tiče protoka kroz WAN imam jedno pitanje za tebe: Da li znaš koji je protok video signala od IP kamere? (najmanje 256kpbs)
quote]

-offtopic-
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: GeoVision GV-250 video nadzor preko neta?

[ Pregleda: 14105 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.