Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isplati li se refil HP laserskog tonera?

[es] :: Ostali hardver :: Isplati li se refil HP laserskog tonera?

[ Pregleda: 3634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
80.71.148.*



Profil

icon Isplati li se refil HP laserskog tonera?14.06.2007. u 13:18 - pre 205 meseci
Refil dodje 30-35 eura, dok nov toner dodje cca 70 eur ili koji euro manje. Imao sam originalni toner koji je trajao 2 god, pa da li da riskiram sa punjenjem (ne znam da li ga napune do vrha ili svercaju sa prahom) ili da kupim nov toner. niti jedna solucija nije tako jeftina da bih riskirao.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

Dusan Nikolic
IT administrator
Beograd

Član broj: 69247
Poruke: 16
*.sam-son.co.yu.



Profil

icon Re: Isplati li se refil HP laserskog tonera?14.06.2007. u 15:15 - pre 205 meseci
Radim u firmi koja koristi samo HP laserske štampače i od prošle godine smo počeli da koristimo refilovane toner kasete. Iskustvo je pozitivno. Npr. HP 1010 sa refilovanim tonerom radi perfektno, izbacuje otprilike isti broj kopija kao i originalna kaseta, i možda ima vrlo male degradacije u kvalitetu otiska. Kod HP 2300 uz refilovanje ide i zamena čipa tako da je malo skuplje ali opet iznosi oko 45% od cene novog tonera. Otisak je super i toner je vrlo dugotrajan. Kod njega nisam gledao koliko otisaka refilovan odradi, ali vremenski otprilike traje isto kao i nov, tako da je tu negde. Kod ostalih modela je ista situacija. Pošto mi uzimamo dosta tonera od firme koja ih refiluje, imamo pravo na redovan servis i čišćenje svakog štampača na svakih 5 kupljenih tonera, što je vrlo dobro.
Sve u svemu, uzmi refilovan toner, ali kod proverene firme za koju imaš preporuke i nemoj da brineš. Nije potrebno davati duplo više para, a na kraju otisak je maltene isti, kao i broj kopija.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
213.244.209.*



+5 Profil

icon Re: Isplati li se refil HP laserskog tonera?14.06.2007. u 15:49 - pre 205 meseci
Takodje, obrati paznju na to da garancija funkcionalnosti kao i broj kopija tonera, uglavnom, vazi samo uz zamenu valjka. Doplata je 400-500 dinara ali je razlika u kvalitetu otiska vidna. Ja takve tonere (za HP 6P) koristim bez problema za filmovanje na foliji.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Isplati li se refil HP laserskog tonera?22.06.2007. u 12:18 - pre 204 meseci
Kad uzimas refilovani toner vrlo je bitno ko ti to radi.Moj frend ima firmu koja se tim bavi i mogu ti kazati da se niko ne zali na te tonere.To je zbog toga sto posao obavlja profesionalno,svaki put im promjeni u untrasnjosti blade itd.. i ima svu potrebnu opremu za taj posao.To izgleda kao mala fabrika kad se udje unutra.Nekoliko onih izduvnih otvora iznad radnih mjesta na kojima se barata sa tim prahom i jos nekakvih masina.On se najvise zali sto ne postoje propisi koji bi zabranjivali rad onima koji pune tonere bez tih ekoloskih spravica itd..
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Isplati li se refil HP laserskog tonera?

[ Pregleda: 3634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.