Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problemi sa kablovskim internetom

[es] :: SOHO Networking :: problemi sa kablovskim internetom

[ Pregleda: 2138 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tranqiller

Član broj: 146818
Poruke: 10
*.PPPoE-1517.sa.bih.net.ba.



Profil

icon problemi sa kablovskim internetom12.06.2007. u 19:05 - pre 205 meseci
Koristio sam kablovski internet uz pomoc Motorola cable surf modema.Nedavno sam morao reinstalirat win,tako da bi sad trebao ponovo otovorit broadband internet konekciju,ali imam probleme.Naime,instalirao sam drajvere za modem sa cd-a kojeg sam dobio uz njega i stvorio konekciju uz pomoc wizarda sa istog cd-a.Kada idem na tu konekciju pise da je sve u redu,pokaze se brzina itd,ali nije moguce otvorit stranice na internetu,ne mogu updjetirat antivirusnu listu,ali zato mogu koristit Messenger.Iskljucio sam Windows firewall i zone alaram ali opet ista prica-Sad se pitam,da li sam sve tacno postavio,posto nemam nekog iskustva sa kablovskim internetom jer prvobitnu konekciju su mi otvorili ljudi iz ISP-a.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: problemi sa kablovskim internetom12.06.2007. u 21:27 - pre 205 meseci
sve su sanse da ti fali podesavanje DNS-a u properties... ako ti ga ne dodjeljuje DHCP onda mora rucno da se ukuca.
U properties pronadji internet protocol TCP/IP, otvori ga, i vidjeces podesavanje IP adrese i polje obtain dns server address automatically. Ti klikni na manuleno pa ukucaj u prvo polje 195.222.32.10 i klikni na OK. Pa ponovo klikni ok! Kad se promjena zapamti - trebao bi da proradi i HTTP i ostali servisi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: problemi sa kablovskim internetom

[ Pregleda: 2138 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.