Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz grafike u flash

[es] :: Flash :: Uvoz grafike u flash

[ Pregleda: 2847 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Uvoz grafike u flash27.07.2003. u 04:00 - pre 252 meseci
Imam uradjen image sa obrubom (stroke 1px center) sejvan u PSD formatu, i takvoga sam uvezao u flash (MX i 5), i vidi se samo lijevi i gornji obrub. Mislio sam, ajde krivi format, uvezao sam ga jos u najmanje 10-ak formata i uvijek isto, najbolje sto sam postigao je da mi se lijevi i gornji obrub vide normalo a donji i desni jedva nekako, i sta je najgore svaka stranica ima drugacije, nerazmjerno odredjen obrub (svjetliji-tamniji,deblji tanji).
U ACDSee-u sve izgleda normalno u kojem god formatu da pogledam, i u IE (kada u PS sejvam u web format) izgleda savrseno.
Jel imao netko slicnih iskustava pa da savjetuje. Mozda da PSD otvorim u Illustratoru pa da tamo editujem pa uvezem u MX, al nemam jeb... Illustrator :)
-Evo primjer u grubo u attachmentu-importujte ga u flash (stavite black bg), Convertujte u symbol i publish-ujte, pa cete vidjeti na sto lici html; donjeg i desnog obruba uopce nema... Pa da poludis jebiga.
-Ili, tko se ne zeli za***... sa flashom neka zadani file otvori u PS i sejva ga sa ekstenzijom .EPS pa ga zatim otvori u ACDSee-u (crni bg). Eto, tako izgleda ta slika kad ju otvorite kao .swf u IE. Nema donjeg i desnog obruba...
RJESENJE???
!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Uvoz grafike u flash28.07.2003. u 01:24 - pre 252 meseci
Jel zna netko nesto...???
!!!
 
Odgovor na temu

vezeri

Član broj: 9743
Poruke: 115
*.12.EUnet.yu

Sajt: www.motherfunkers.cjb.net


Profil

icon Re: Uvoz grafike u flash28.07.2003. u 02:17 - pre 252 meseci
Prilikom sacuvavanja tog PSD fajla probaj da chekirash opciju "optimize" koja sigurno postoji prilikom sacuvavanja u TIFF ili JPEG.Uostalom daj mi bar jedan dobar razlog zasto ubacivati PSD u Flash?
Flash je vektorski program i on ce svaku grafiku radjenu bilo gde importovati u
72dpi.
 
Odgovor na temu

vezeri

Član broj: 9743
Poruke: 115
*.12.EUnet.yu

Sajt: www.motherfunkers.cjb.net


Profil

icon Re: Uvoz grafike u flash28.07.2003. u 02:22 - pre 252 meseci
Usput batice zaboravi na ACDsee on ti nista valjano nece pokazati.On cak ni boje ne prepoznaje i kada je monitor perfektno kalibrisan.
 
Odgovor na temu

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Uvoz grafike u flash28.07.2003. u 04:08 - pre 252 meseci
Rjesenje za savrsen prikaz rasterske grafike je Trace Bitmap, sto sam ja i primjenio pa mi sad sve stima, ali bi volio znat zasto flash uvezenu rastersku grafiku kod recimo konverzije u SIMBOL ne prikazuje kakva bi trebala biti, mislim recimo na onaj prosti primjer koji sam dao u attachmentu, zasto odredjene djelove ne prikazuje. Slika je sve u svemu vjerno predocena ali se gube neki linijski pixeli...? Sasvim je nebitno u kojem se formatu uvozi, jer sam ja onaj gore primjer uvezao u mali milijon formata i nikada kod converzije u simbol nije ispadalo kako treba, sto si i sam primjetio ako si probao onaj attachment, vidis da ti u Browseru uvijek fali donji i desni obrub, smijesno.
Trace bitmap mi je vise manje dobro prikazao image, ali je ako se ne varam zajeban za animirati...?
-Kako to mislis -> ACDSee sucks?
Ja se bas ne bi slozio s time, ali naravno sve zavisi za sto ga upotrebljavas. On je u prvom redu preglednik slika i kao takav dobro sluzi svrsi, pa sad naravno da ako se npr. bavis izdavastvom ili profesionalno grafikom da je smjesno pricat o namjeni.
Pozdrav!
!!!
 
Odgovor na temu

vezeri

Član broj: 9743
Poruke: 115
*.179.EUnet.yu

Sajt: www.motherfunkers.cjb.net


Profil

icon Re: Uvoz grafike u flash28.07.2003. u 12:46 - pre 252 meseci
Meni sve izgleda OK kad uvezem u Flash,nista se ne gubi.Ali ako hoces bas kvalitetan prikaz bitmap-a u Flashu radi sliku u Photoshopu u 300dpi pa je onda importuj u Flash i dobices kvalitet.Sto se tice Trace Bitmapa on ti neminovno kvari kvalitet slike i ne znam sto bi bilo komplikovano animirati ga.Zavisi sta hoces da uradis sa njim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Uvoz grafike u flash

[ Pregleda: 2847 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.