Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322612 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.05.2008. u 16:32 - pre 193 meseci
Citat:
Pitanje u vezi osiguranja:


Da li uplacujete zdravstveno osiguranje kada idete u USA (kao sto je praksa u nekim evropskim zemljama)?

Jel zna neko nesto vise o tome?


Kod Zepter-a se moze za nekih stotinak evra kupiti travellers osiguranje koje pokriva troskove lecenja do 30 000 USD.
Preporucujem ga svima koji dolaze turisticki, a znaju da nece imati osiguranje u USA.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.05.2008. u 23:10 - pre 193 meseci
Devojka i ja bi isli na mesec dana u USA kod mog rodjaka, onako turisticki u razgledanje.
Treba da se prijavimo za razgovor. Da li nas zajedno pozivaju, ili idemo odvojeno?
YU2MP
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA29.05.2008. u 11:00 - pre 193 meseci
Citat:
Mirko BGD:
...
-2 formulara DS 156 (koji se popunjava iskljucivo na engleskom tako sto se popuni direktno na sajtu i potom odstampa) i DS 157 (koji se popunjava na srpskom tako sto se skine, odstampa i onda popuni rucno). Obadva formulara moraju da se potpisu
...
sva dokumentacija se predaje na srpskom izuzev formulara DS 156

...


U vezi stampanja ovih formulara...Formular 156 ide na 3 strane. Da li potrebno stampati ga obostrano ili je svejedno?
Vidim da su na sajtu naveli "Svi dvostrani obrasci moraju se štampati obostrano!" pa da pitam na vreme.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA30.05.2008. u 01:35 - pre 193 meseci
Citat:
Marcony: Devojka i ja bi isli na mesec dana u USA kod mog rodjaka, onako turisticki u razgledanje.
Treba da se prijavimo za razgovor. Da li nas zajedno pozivaju, ili idemo odvojeno?


Odvojeno, cak iza one crte ne sme niko da stoji, nego moras da se odaljis... da ne prisluskujes :)

Inace nemojte uopste da se brinete... da se ne ponavljam: http://www.elitesecurity.org/p1958295

Da covek ne poveruje, USA ambasada rules!
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.06.2008. u 13:35 - pre 192 meseci
upoznao sam devojku pre 5 meseci putem neta.ona je iz kalifornije,zeli da dodjem tamo.cujemo se telefonom,pismima,mejlovima,razmenjujemo slike i sl.danas sam zakazao za intervju u ambasadi za 9 juli.od dokumenata imam vlasnicki list na majku-zivimo zajedno,listinge poziva,mejlova,potvrdu da nisam osudjivan.nisam prijavljen radnik jos uvek na poslu,ali cu videti sa gazdom oko neke potvrde.planiram put krajem avgusta na 2 nedelje...
nesha
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.06.2008. u 13:39 - pre 192 meseci
takodje imam sve podatke o njoj adresa telefon mob firma gde radi sto cu navesti.da li neko moze da mi pojasni kolike i kakve sanse imam?sto se tice racuna u banci trenutno imam oko 700 evra,ali do polovine avgusta cu imati vise.unapred hvala
nesha
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.06.2008. u 13:45 - pre 192 meseci
takodje otac mi je preminuo pre vise godina,zivim sa majkom koja ne radi,prima njegovu penziju.moram da se vratim jer delimicno brinem o njoj.iz vojnog odseka sam dobio resenje da sam oslobodjen na 2 god. zbog porodicne situacije.zelim da upoznam ovu devojku,i ona zeli da upozna mene.to je jedini pravi razlog.
nesha
 
Odgovor na temu

Anachi7
Ana Grbic
student

Član broj: 185433
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA20.06.2008. u 01:23 - pre 192 meseci
interesuje me da li postoji neka agencija koja popunjava obrazac DS-156 u elektronskom obliku? gde se oni nalaze ? i koliko naplacuju za tu uslugu?

i ako neko od studenata moze jos da mi kaze sta vas je sluzbenik pitao pri razgovoru bila bih vam zahvalna :D
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 05:31 - pre 192 meseci
Citat:
nesha_80: listinge poziva,mejlova,


:wacko:

Ne znam sta planiras sa ovim, da im pricas iskrenu pricu - zelim da odem u USA zbog devojke koja je US drzavljanin, i da se eventually tamo ozenim sa njom i ostanem u USA?! Bolje ne pominji da ste 'u vezi'... vec neka ti posalje papire za turisticku vizu.
P.S. Beware ako uspes da dobijes vizu i odes... mozda ima pisu ili se ni ne pojavi... ko je rekao trgovina ljudima?!
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 18:50 - pre 192 meseci
pa sad mozda se i uzmemo ko zna?ozbiljno,imam neku dokumentaciju koja pokazuje da nemam razloga da ostanem u ilegali tamo.nista posebno.izmedju ostalog ona ima green card,nije drzavljanin us.
nesha
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 18:54 - pre 192 meseci
sad,kada sam pozvao ambasadu,rekli su mi da nije potrebno pozivno ni garantno pismo (?) vec samo da u formularu upisem podatke te osobe.koja je caka-ako postoji?sudeci po onome sto su mi rekli,50% dokumentacije mi nije potrebno?kako utvrdjuju i odlucuju o odobrenju za vizu?
nesha
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.46.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 18:59 - pre 192 meseci
Citat:
Anachi7: interesuje me da li postoji neka agencija koja popunjava obrazac DS-156 u elektronskom obliku? gde se oni nalaze ? i koliko naplacuju za tu uslugu?


Jel to imaš problema sa čitanjem i pisanjem, ili je nešto drugo po sredi?

Malo mi je nezamislivo da neko traži agenciju, jer ne ume da ispuni običan formular.

Citat:
Anachi7:
i ako neko od studenata moze jos da mi kaze sta vas je sluzbenik pitao pri razgovoru bila bih vam zahvalna :D


Pitaće te zašto ideš, gde ideš, kada, koliko ostaješ i otprilike je to to... Naravno, ako ti dokumentacija nije u redu verovatno će te pitati vezano za ono što ti nije u redu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.46.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 19:02 - pre 192 meseci
Citat:
nesha_80: sad,kada sam pozvao ambasadu,rekli su mi da nije potrebno pozivno ni garantno pismo (?) vec samo da u formularu upisem podatke te osobe.koja je caka-ako postoji?sudeci po onome sto su mi rekli,50% dokumentacije mi nije potrebno?kako utvrdjuju i odlucuju o odobrenju za vizu?


Ne treba ti ni pozivno/garantno pismo, ne treba ti rezervacija avio karte niti zdravstveno osiguranje. Poželjno je da imaš rezervaciju hotela, i neki konkretan razlog zašto ideš... Ako im kažeš da ideš da se vidiš sa devojkom koju si upoznao preko neta, tj. ideš sa velikim potencijalom da se oženiš i ostaneš tamo, nema šanse da te puste...

Takođe da sam na tvom mestu, i da želim da dobijem vizu ni u kom slučaju im ne bi spominjao da sam barmen-konobar i sl. To je odmah crvena lampica i crveni pečat u pasošu...
 
Odgovor na temu

Anachi7
Ana Grbic
student

Član broj: 185433
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 19:05 - pre 192 meseci
hehe, naravno da nemam nikakav problem da ja popunim formular......samo me brine stampanje istog....jer ja nemam stampac , i brine me onaj bar code...treba lepo da se vidi :D

Hvala u svakom slucaju , snaci cu se :D
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 19:34 - pre 192 meseci
pa sta treba-da laziram dokumenta?menadzer sam u lokalu,ne barmen ili konobar.mislim da ima razlike
nesha
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.46.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.06.2008. u 19:50 - pre 192 meseci
pazi, za nekih pola sata koliko sam proveo u čekaonici US ambasade u Beogradu, tri različita lika koji su bili šankeri i konobari, i koji nisu imali nikakve veze između sebe su bila odbijena... Tako da pretpostavljam da će te odbiti čim čuju da imaš bilo kakve veze sa tom vrstom ugostiteljstva, pa makar bio i vlasnik lokala... A i da budemo iskreni, tebi je i namera da ostaneš u USA, tako da bi bilo čudo da te puste jer to znači da nisu dobro odradili svoj posao...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.06.2008. u 01:01 - pre 192 meseci
Citat:
nesha_80: pa sad mozda se i uzmemo ko zna?ozbiljno,imam neku dokumentaciju koja pokazuje da nemam razloga da ostanem u ilegali tamo.nista posebno.izmedju ostalog ona ima green card,nije drzavljanin us.




Citat:
ventura: Ako im kažeš da ideš da se vidiš sa devojkom koju si upoznao preko neta, tj. ideš sa velikim potencijalom da se oženiš i ostaneš tamo, nema šanse da te puste...


^^Ventura je odgovorio umesto mene. Znaci samo jos da im kazes to - da, ja zelim da se ozenim i ostanem tamo, a ona plus nije drzavljanin US - vec ima samo green card... mislim da su ti sanse za vizu u minusu.
I po tebi to nije nista ilegalno - naravno, ali kada apliciras za vizu takve stvari i iskrenost jednostavno ne piju vodu i samo ce da ti stete a ne da koriste kako verovatno ocekujes.


Citat:
nesha_80: pa sta treba-da laziram dokumenta?menadzer sam u lokalu,ne barmen ili konobar.mislim da ima razlike


Pise ti u profilu "Barmen". Onda stavi menadzer bara... ili tako nesto da se ne bune ljudi.

Mislim da ti to nece toliki minus predstavljati kako kaze ventura... to je tvoje zanimanje i posao nema niceg loseg u tome, mada verovatno najvise onih koji idu i zele da ostanu idu sa namerom upravo da rade takve poslove, jer ce ih lako naci... da ides kao hirurg doktor druga bi bila prica.
Mnogo veci problem ti je ona prica oko 'logova' i price upoznavanja preko neta.... zaista ce im biti smesno i ako bi dobio vizu sa takvom pricom US ambasada bi bila najpozeljnija na planeti... za razliku od onih euro drkosa, ali vrlo su liberalni cim ne traze pozivno pismo, osiguranje i broj alata u gacama kao za Schengen...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.06.2008. u 01:02 - pre 192 meseci
Citat:
Anachi7: hehe, naravno da nemam nikakav problem da ja popunim formular......samo me brine stampanje istog....jer ja nemam stampac , i brine me onaj bar code...treba lepo da se vidi :D

Hvala u svakom slucaju , snaci cu se :D


?! Daj jel se salis? Nemas stampac, pa ces da trazis agenciju za to?!! Imas li prijatelje, rodjake?! Valjda bar neko ima?! Bar code valjda dobijas od banke gde uplacujes taksu za vizu, i samo ga posle nalepis na svoj papir?!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.46.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.06.2008. u 10:07 - pre 192 meseci
Citat:
Mister Big Time: ?! Daj jel se salis? Nemas stampac, pa ces da trazis agenciju za to?!! Imas li prijatelje, rodjake?! Valjda bar neko ima?! Bar code valjda dobijas od banke gde uplacujes taksu za vizu, i samo ga posle nalepis na svoj papir?!


Barkod stoji na formularu nakon što se popuni, i odštampa se zajedno sa ostatkom dokumenta... Ne znam da li danas postoji neki štampač koje je mlađi od 10 godina a da ne može odštampati kvalitetno barkod...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.06.2008. u 10:11 - pre 192 meseci
Jednostavno na kraju kada treba da se odstampa aplikacija izaberes Windows printer i on ti sacuva sve kao file. Iskopiras na flash ili slicno i odneses u bilo koju fotokopirnicu koja ima arcunar da ti odstampaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322612 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.