Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 323111 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA15.07.2011. u 19:43 - pre 155 meseci
Pa da...to i ja mislim..ali sam negde ovde procitala drugacije.
Znaci , ti mislis da mogu da odem na 15 dana, pa pauza nekoliko dana, pa opet 15 dana...pa pauza i sve tako...? ili..dva puta tako i to je to?
A ako ostanes 6 meseci, pa se vratis na dva meseca, pa onda ponovo odes...da li bi onda mogao biti problem..?Glupo pitanje, znam..jer logicno mi se namece odgovor da Da, ukoliko postoji pecat..pitace sto se tako brzo vracam...
NIsam ja nista isplanirala...samo razmisljam na glas, sta bi bilo kad bi bilo.. cisto da osetim zivot NY kog ne zivis samo kao turista..Mesec dana, nista je.
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA15.07.2011. u 23:47 - pre 155 meseci
pa logicno je ako odes na nekoliko meseci, da moras imati sredstava za zivot tamo..
ako si ovde u ambasadi navela da si zaposlena...kakav ti je tp posao kad mozes po nekoliko meseci da odsustvujes.... (ovo je samo jedan od primera)

drugo to ostajanje toliko hiljada i hiljada ljudi radi, da oni vec znaju da li zelis da radis (na crno) ili zaista turisticki obilazis USA

to im je posao....tako da ako osanes nekoliko meseci, pa pravis jako kratku pauzi, mogu glat da te ne puste

i druga stvar, pogledaj po raznim forumima, cak nekim ljudima nisu ponovo obnovili vize, jer su po nekoliko meseci provodili u usa...
ako se secas na intervju te i pita gde ides, koliko ostajes i slicno...to posle sve uporede sa tvojim stvarnim ulascima i danima koje provedes u USA
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.07.2011. u 10:28 - pre 155 meseci
Ma ja sam u umeetnosti, tako da to nije problem. `Gde god da sam mogu da radim.
Nemam klasicno zaposlenje kod nekog u firmi, vec radim u svom ateljeu, to sam i navela...uz prilozene dokaze naravno...
Nista, znaci ne postoji sansa da glat odem na god dana, bez bojazni da posle u nekom momentu necu moci nazad...
To je bas bezveze...
I koliko shvatam, ne mogu da trazim neki drugi tip vize, dokle god imam ovu turisticku...?

I da, cemu onda davanje vize koja je multi, i emu lupanje pecata na carini da mozes ostati 6 meseci, ako ce ti zbog toga posle neko praviti problem? To mi nije najjasnije u celoj prici. Ja jesam ostala onoliko koliko sam rekla u prvom odlasku...ali posto je viza multi, mislila sam da mogu ponovo otici...i ostati onoliko koliko mi je dozvoljeno lupanjem pecata prilikom ulaska. Ispostavlja se , po ovome...da to nema nikakve veze...

 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.07.2011. u 17:38 - pre 155 meseci
pa vizu si dobila za turisticke namene....ti mozes ostati onoliko koliko ti imigracioni sluzbenik na aerodromu to odobri...
medjutim ako ostanes dugo odmah si mu sumnjiva da tvoje namere nisu turisticke, nego da zelis da zivis (ili radis) u USA, za sta nemas odobrenu vizu...
sa multi vizom mozes uci koliko hoces puta...na pr ..ove godine tri nedelje, pa nova godina ...pa sledece godine ....
svakako ne 5 meseci...pa Meksiko 5 dana....pa USA ponovo 5 meseci...

sto se tice duzine boravka u stranoj zemlji, isto ti je i za zemlje EU (gde nam ne treba viza)
mozes dolaziti koliko hoces puta ali ne smes ostati duze od 90 dana u roku od 6 meseci....sve drugo se ne smatra turistickim obilaskom...

naravno da mozes uci u USA sa turistickom ,i tamo svoj status vize promeniti...
ali to je druga tema....
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.07.2011. u 18:05 - pre 155 meseci
Da , definitivno cu morati zvati Ambasadu da se raspitam, jer je moj slucaj specifican.
Ja svakako ne bih ostala ziveti u USA dozivotno...jer me to ne zanima.Ne drzi me mesto, pa ga cesto menjam... tako se ni tamo ne bih zadrzala do veka ,ali bih definitivno htela osetiti taj zivot ...a imam i neke zainteresovane galeriste, pa mi je i to nejasno...sta u tom slucaju ja mogu tj. u kakvoj sam obavezi prema USA ukoliko tamo pocnem da izlazem i prodajem...NPR , prema Britaniji nemam nikakvu obavezu, kada se nesto proda , novac se uplati na racun i to je to...ali ja ni ne zivim tamo, samo odlazim cesto...
Ne znam kakva je situacija sa USA, to su sve neka pitanja na koja nemam odgovor, ne vidim da je iko na forumu bio u slicnoj prici...a prosto me zanima, za sada informativno. Izgleda da bi bilo najbolje poslati im email, pa se raspitati.
Dakle ti mislis da ja tamo mogu otici ponovo , kao turista, i onda na licu mesta promeniti tip vize?
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.07.2011. u 20:33 - pre 155 meseci
opa, vratila si se! I, kako je bilo?
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.07.2011. u 21:21 - pre 155 meseci
naravno da mozes u USA promeniti tip vize....

ali tip vize koji ti zelis...pustite me da udjem, boravim koliko hocu, mozda zaradim nesto, pa se sigurno vracam kuci....na zalost ne postoji...

znaci ili da se prebacis na studensku vizu, ucenje jezika, privremenu radnu..to su neke od opcija
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.07.2011. u 22:44 - pre 155 meseci
Da, jasno. Nista, razmislicu o toj "privremenoj radnoj" i ako nisam sasvim sigurna kako ona funkcionise u mom slucaju.
Rspitacu se.Hvala!
Bookmark - bilo je sjajno. Ukratko.
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA17.07.2011. u 23:19 - pre 155 meseci
Evo, ja samo da javim da sam se raspitala, i viza koja meni treba je P3.
Ovo pisem ukoliko je neko u slicnoj situaciji kao ja, da zna.
Pozzzz

@Botex "...ali tip vize koji ti zelis...pustite me da udjem, boravim koliko hocu, mozda zaradim nesto, pa se sigurno vracam kuci....na zalost ne postoji... "
Izgleda da ipak postoji :)
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.07.2011. u 00:17 - pre 155 meseci
..nije to bas tako lako kao sto mislis..procitaj malo o tome, pa ces videti da ima i laksih nacina

• You may work only for the employer that sponsored you. If you change jobs, you must obtain a new visa
• P-3 visa petitions cannot be approved until the appropriate labor organization is consulted by the USCIS
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.07.2011. u 10:56 - pre 155 meseci
Da, raspitala sam se oko toga sto si naveo, i u mom slucaju to je poziv galerije , kao i dosadasnji dokazi o ucescima na internac. Bijenalima npr...nagrade..etc...Rekose da je njima to za ovaj tip vize sasvim dovoljno.
Drugu ne mogu da trazim, jer ja ne idem tamo da bi trazila klasicno zaposlenje...mozda je to zaista za nekog lakse, ali u mom slucaju ovaj P3 je najlaksi, jer imam sve ovo sto oni traze.
Svakako su vam javiti ako se odlucim na taj korak...i sta sam uradila.

i da...ovo poslednje sto si naveo Da, ali samo u nekim slucajevima P3 vize...u drugim pak to nije neophodno, takodje i taj "sponsorship" ... ako ides kao samostalni umetnik zbog izlaganja ili saradnje sa nekom galerijom na par meseci , to ne traze
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.07.2011. u 17:25 - pre 155 meseci
..u svakom slucaju srecno....
nadam se da ces uspesno zavrsiti proceduru.....

 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.07.2011. u 00:35 - pre 155 meseci
putujem za 3 dana turisticki, ali se secam da sam u trenutku apliakcije stavio da cu sleteti na aerodrom u Atlanti jer mi je to konacno odrediste.
u medjuvremenu sam nasao dosta jeftiniju kartu do NYC-a, a posto sam planirao u okviru svoje tronedeljne posete da odem i do NYC-a, kupio sam tu kartu pa cu do atlante da se snadjem(prijatelji idu u floridu u to vreme pa ce me odbaciti)

e, sada, da li to moze da bude problem? da li postoji sansa da me carinik na ulazu odbije i kao, "vidim da treba da ides u atlantu, zasto ovde sleces? zdravo dovidjenja"
to bi bilo uzas jer idem samo na 3 nedelje a u decembru cu aplicirati i za studentsku vizu, pa ako sada dobijem odbijanje, ceo taj plan sto se tice studija moze da mi se izjalovi.
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.07.2011. u 07:53 - pre 155 meseci
..ma nemas problema...
ne tripuj se.....niko ti ne moze odrediti kojom rutom ces putovati..
ako te nesto pita...ti mu onda objasni kako ces do krajnjeg odredista..

drugo svaka ta viza koju dobijemo je za vise ulazaka...pa to ne znaci da moras svaki put da ides na isto mesto kao sto si upisao na aplikaciji

pozz
 
Odgovor na temu

nisroc
beograd

Član broj: 288539
Poruke: 3
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.08.2011. u 02:23 - pre 155 meseci
Citat:
caspian :Nemam klasicno zaposlenje kod nekog u firmi, vec radim u svom ateljeu, to sam i navela...uz prilozene dokaze naravno...

-u donekle sam slicnoj situaciji pa ako bi mogla da malo detaljnije pojasnis 'prilozene dokaze' mnogo bi mi znacilo...

hocu da apliciram za koji dan za turisticku vizu,isla bih kod prijatelja na 2-3 meseca u CA vec sad tokom avgusta ,naravno ako bude moguce.Zavrsila sam Primenjenu i nigde nisam zvanicno zaposlena,total freelance ...e sad nisam nesto bas bas bila po bijenalima zadnjih par godina jer sam putovala,ucila i boravila dosta po Indiji.Ovde sam prosle godine pomagala drugarici u nekim kreativnim radionicama sa klincima,sto sam mislila i da nastavim kad se vratim....sad ni to nije nekako bilo previse zvanicno da bi imala neki sertifikat o zaposlenju sad kao garanciju.
Sad sam mislila cisto da posetim neke drage ljude u Californiji koji su me zvali ,nemam nikakvu nameru da ostajem tamo duze od 2-3 meseca,vec da pogledam malo i galerije tamo za neke eventualne dalje konekcije,izlaganja i sl....a mozda i da iskoristim priliku za neke seminare meditacija i sl.koji se tamo obilato desavaju ...sad sve su to prilicno 'nezvanicne' vode pa da ne bih zvucala previse 'oo,paperjasti oblacku' kad se pojavim na razgovoru,daj neki savet ili neko ko ima ideju sta bi mogla da dam kao neki prizemniji dokaz ....da idem na klasicno novac na racunu,nekretnina(stan je na majku sa kojom zivim,ne znam dal se to racuna il da pogledam kako stoje stvari se prenosom vlasnistva na moje ime),eventualno priloziti koji seminar bih posetila dok sam turisticki tamo....il je bolje/lakse probati direkt traziti tu P3 vizu sa pozivom neke galerije, odande ako uspem da se iskonektujem za neko kratko vreme?
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA02.08.2011. u 00:07 - pre 155 meseci
Imala sam kataloge Bienala a isla sam kao predstavnik zemlje, u dva navrata. Na jednom sam nagradjena,i to sam odnela. Odnela sam i ostale kataloge,isecke iz stampe, ugovor sa Ministarstvom za Kulturu zemlje koju sam predstavljala...kao sufinansijere "projekata"...itd..
Odnela sam ugovor o dogovorenom izlaganju u UK,sledece god...i nemam poima sta jos..uglavnom sve sto sam mogla da skupim a tice se profesije kojom se bavim...
Ako imas izlaganja iza sebe , a imas...sve te kataloge pokupi i objasni im , da ukoliko si slobodan umetnik i nisi clan ULUSA i ostalih udruzenja, ti kao takva ne mozes imati to zavedeno u radnoj knjizici , jer prosto kod nas to ne postoji.Mislim da oni to vec i sami znaju, jer nisi prva koja im dolazi a ima takav "problem".Mislim da ce sve biti okej. Bilo bi odlicno kada bi mogla nekretninu da prevedes na sebe, cisto kao jednu garanciju vise, i posto nemas standardno zaposlenje, pa samim tim i platu, neki racun iz banke ces morati priloziti ...da bi videli da imas sredstava za takav put.Ili neka ti prijatelji kod kojihides napisu ejdno pismo kojim garantuju da ce pokriti troskove. Puno srece i javi sta si uradila!Pozzzz
 
Odgovor na temu

nisroc
beograd

Član broj: 288539
Poruke: 3
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA03.08.2011. u 12:05 - pre 155 meseci
Hvala ti puno na informacijama caspian :)
zakazala sam danas intervju za sl.cetvrtak pa javljam kako sam prosla. Do tad cu da vidim sta da prilazem od te papirologije.pozzz~
 
Odgovor na temu

jackcarver
BEOGRAD

Član broj: 100233
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.08.2011. u 12:10 - pre 154 meseci
ja sam do decembra 2008 imao registrovanu firmu ali me je poreska uprava"poterala" oko poreza koji nisam mogao niti sam hteo da plaćam pa sam istu "ugasio" u agenciji za privredne registre...ove iz poreske uprave,kao i celu sadašnju vlast koja gleda preko goriva,akciza,skupe hrane i svega ostalog da nekako popuni budžet i da penzionerima i ostalima nije zanimalo da li ja zaradjujem mesečno 100€ ili 1000€,nego odokativno,pa plati ako možeš,ako ne,batali posao...

sada plaćam penziono osiguranje dunav osiguranju i trenutno nemam nijednu nekretninu na svoje ime,sve se vode na oca...ako bih regulisao da se jedna nekretnina(u pitanju su četiri kuće i jedan stan)vodi na moje ime i nekako(sad na koji način,pitam se, regulišem svoj radni odnos(da su bili "normalni" oko poreza danas bih mogao da dostavim papire o plaćenom porezu),kolike su mi šanse da dobijem turističku vizu,poseta samo jednom gradu,neka bude ona najminimalnija viza sa jednim ulaskom i dobro je...
u tom gradu imam prijateljicu,mada iz prošlih postova ovde sam video da to malo pomaže(pozivno pismo)...?
 
Odgovor na temu

sandraado
Student

Član broj: 289244
Poruke: 3
109.175.43.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.08.2011. u 19:49 - pre 154 meseci
Ovo je moj prvi komentar na ovom forumu pa nemoj da zamjerite na eventualnim greskama zanima me da li cu mozda teze dobiti vizu ako na razgovor idem sa vjerenikom, naime zelimo zajedno u Chicago u posjetu prijateljima? Ustvari da li te uopste neko pita sa kim putujes? Hvala
 
Odgovor na temu

nisroc
beograd

Član broj: 288539
Poruke: 3
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA17.08.2011. u 00:06 - pre 154 meseci
caspian - nazalost odbili su me za vizu :( ....-bilo klasicno-gde ces/sta ces,gledao papire,vrteo pasos i kao ok je to vidim da dosta putujes al kao nisi mi dala nikakav cvrst dokaz odakle ti finansije za put-ne znam ni mesecno ni godisnje koliki su ti prihodi (imala sam naravno izvestaj iz banke sa kintom na racunu i sl.),takodje najavu izlozbe u Becu u Januaru...ja mu rekla da kao freelance artist ni ne mogu da imam 'nekakve mesecne izvestaje i sl' da novac zaradjujem od svojih radova,porudzbina itd....da u US idem kod prijatelja i na workshop koji se tice studija iz Indije,trazila sam 3 nedelje boravka jer se svakako vracam i isla bih u Indiju u nastavku...al jbg =>regret- we have certain law in USA itd .....kakogod,anyway palim za Indiju u septembru pa Amerika mozda neki drugi put,bas su me smorili
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 323111 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.