Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 321786 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.04.2008. u 07:57 - pre 193 meseci
Baš tako. Studenti mnogo lakše dobiju turističku. Ja sam psovao Slobu jedno 5 dana posle razgovora, jer sam u njegovo vreme studirao. ;)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.180.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.04.2008. u 08:55 - pre 193 meseci
Citat:
Razumihin: Na ulazu mi je sluzbenik odobrio 6 meseci koliko sam ja i ostao. Medjutim kada sam ponovo aplicirao odbili su me. Pitali su kako sam platio 6 meseci boravka u Americi. Ja nijedno pravilo nisam prekrsio, ali sad ispastam.

Pa ajde iskreno reci kako si platio tih 6 meseci boravka?
Sigurno si radio tamo, nema šanse da nisi radio nešto sa strane, osim ako si išao preko razmene studenata ili na fakultet, ali tada postoje odgovarajuće vize sa odgovarajućom dužinom boravka. Čemu ljutnja, kad znaš da su zaposleni u ambasadi uradili upravo ono što im je i posao - sprečili ilegalnu imigraciju.
Citat:
duka_bataja:
Zamolio bih sve koji su putovali u usa da mi pojasne kakav je odnos sa sluzbenikom na aerodromu i koja su najcesca pitanja koja postavlja prilikom ulaska u usa. hvala unapred

U principu znaju da budu malo oštriji prilikom razgovora (ali ne postavljaju debilna pitanja kao u UK), očekuj da će te pitati zašto dolaziš u USA, gde ćeš boraviti, tačnu adresu boravka, koliko ćeš se zadržati, i šta ćeš tačno u USA... Takođe on na osnovu tvojih odgovora upisuje koliko max možeš da ostaneš, i označava te da li ideš na carinsku proveru ili ne...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.04.2008. u 09:09 - pre 193 meseci
Citat:
ventura: U principu znaju da budu malo oštriji prilikom razgovora (ali ne postavljaju debilna pitanja kao u UK), očekuj da će te pitati zašto dolaziš u USA, gde ćeš boraviti, tačnu adresu boravka, koliko ćeš se zadržati, i šta ćeš tačno u USA... Takođe on na osnovu tvojih odgovora upisuje koliko max možeš da ostaneš, i označava te da li ideš na carinsku proveru ili ne...

Nisu ostriji, nego imaju formular koji moraju da popune, pa zato toliko ispituju . Trazice ti popunjene formulare za imigraciju i carinu (dobices ih u avionu), povratnu kartu, printout rezervacije hotela, 1-2 podpitanja, onda slikanje i to je to .

U UK vole da ispituju, ali nisu strogi: ja kad sam prvi put dolazio nisam imamo nijedan dokument sem pasosa (znaci nista, nisam znao ni adresu gde sam, nista... samo mobilni kolege koji je dosao po mene...kao sta ce mi, pa videli su u ambasadi sta im treba)... sluzbenik je samo prevrnuo ocima (a taman se spremio da me malo ispituje)... a onda odmahnuo rukom, kao prolazi
 
Odgovor na temu

duka_bataja
vuckovic dusko
mas,bg
beograd

Član broj: 179273
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.04.2008. u 21:19 - pre 193 meseci

hvala na odgovorima. Danas sam dobijo pasos i vizu na 5 godina sa vise ulazaka, naravno duzina boravka ce zavisiti od
imigracionog sluzbenika, u najgorem slucaju moze se desiti i da me ne pusti da udjem u usa.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.242.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA22.04.2008. u 21:33 - pre 193 meseci
Treba baš da budeš neki tabliban, pa da te odbiju na granici :)
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA23.04.2008. u 21:20 - pre 193 meseci
I ja sam pre neki dan dobila vizu.
Duka, na koju foru si dobio na 5 godina?
Meni vec drugi put daju na godinu dana.

Ali, sto se tice razgovora u ambasadi, i pored svih papira koje sam spremila, sluzbenica na salteru me pitala samo da li idem kod prijatelja kao i prosli put, ja sam rekla da, ona mi je dala broj, pozelela mi srecan put i dobar provod i to je to :)

Nisu im trebali ni pasosi mojih roditelja (kao sto su mi napomunuli u telefonskom razgovoru da donesem), niti ostali papiri. Nisam cak na racunu ni imala previse novca, ni o tome me nisu ispitivali.
Sve u svemu, ovo je drugi put da kazem da mi je americka viza najlakse dobijena viza u zivotu.


A sto se tice razgovora kada se sleti u USA. Sluzbenik je bio prilicno ljubazan, pitao me samoodakle dolazim, sta studiram, slikao... sve je trajalo minut i pozeleo prijatan boravak u USA. Na vizu od godinu dana dao mi je dozvolu na 6 meseci boravka.
 
Odgovor na temu

duka_bataja
vuckovic dusko
mas,bg
beograd

Član broj: 179273
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA23.04.2008. u 23:45 - pre 193 meseci

ne znam ni ja na koju foru, mozda zato sto imam dva pasosa, srpski u kome nemam ni jedan pecat, i hrvatski sa kojim sam
obisao nekoliko drzava u evropi, i imam dosta pecata iz eu, posebno austrijskih, mozda je to presudilo.

jel zna neko gde da kupim povoljno kartu, evo upravo gledam, nema nista ispod 1400 dolara, za jul mesec?
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA24.04.2008. u 06:54 - pre 193 meseci
Gledaj cene u EUR pa ce biti manje skupo ;)

U Travel House (Nusiceva ulica) ima radnica Isidora koja ume da nadje dobre tarife, ako joj das par dana da istrazi...
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA25.04.2008. u 13:44 - pre 193 meseci
Citat:
duka_bataja: ne znam ni ja na koju foru, mozda zato sto imam dva pasosa, srpski u kome nemam ni jedan pecat, i hrvatski sa kojim sam
obisao nekoliko drzava u evropi, i imam dosta pecata iz eu, posebno austrijskih, mozda je to presudilo.

jel zna neko gde da kupim povoljno kartu, evo upravo gledam, nema nista ispod 1400 dolara, za jul mesec?


Pa i ja imam viza pun pasos, pa mi daju samo na godinu dana ..
Nego, sto se tice karata, evo npr pogledaj ovde u julu povratna karta je od 976$
Mozda mozes da nadjes i povoljnije, ja sam bezveze ukucala dva datuma u julu, a ti pogledaj tacno kada ti odgovara:

http://travel.travelocity.com/...ch.do?SEQ=12091273298533252008
 
Odgovor na temu

duka_bataja
vuckovic dusko
mas,bg
beograd

Član broj: 179273
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA25.04.2008. u 19:06 - pre 193 meseci

ne znam stvarno na koju foru sam dobijo vizu, cista sreca ja bih rekao.....
hvala na informacijama za kartu, ali kupio sam juce, beograd-bec-feniks 1160$ preko delte, najeftinije sto sam pronasao za period jul-povratak u augustu. pozz
 
Odgovor na temu

JagodaV

Član broj: 86247
Poruke: 26
*.tcsn.qwest.net.

Jabber: jagoda@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Turisticka viza za USA26.04.2008. u 03:51 - pre 193 meseci
Super, srecan put:)
Samo Phoenix nije nesto preterano prijatan u Julu/Avgustu :)budi spreman:)
FBzP

 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 14:50 - pre 193 meseci
Jedno dodatno pitanje:

Ako na vizi pise,


Visa Type/Class
R B1/B2

Entries
M



Da li ja mogu npr na 3-4 dana da izadjem iz USA i onda ponovo da se vratim?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 15:03 - pre 193 meseci
Citat:

Pa i ja imam viza pun pasos, pa mi daju samo na godinu dana ..


To je diskreciono pravo konzularnog radnika, obicno zavisi od toga koliko je on uveren da je tvoja situacija sa stvarima koje si naveo na aplikaciji stabilna i da se nece menjati do isteka vize.

Primera radi, meni je prvi put odobrena viza za USA na godinu dana, a posle su mi izdavali drugu i trecu do isteka pasosa, nadam se da do isteka ove trece vise necu imati potrebu za USA vizama ;-)

Citat:

Da li ja mogu npr na 3-4 dana da izadjem iz USA i onda ponovo da se vratim?


Teoretski - mozes, prakticno postoji dobra sansa da te ne puste. Ako izadjes pre isteka vremena boravka na pecatu, onda ne bi trebalo da bude problema. Ako izadjes pre, i vratis se posle isteka - moze da se desi da te ne puste.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 15:33 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Teoretski - mozes, prakticno postoji dobra sansa da te ne puste. Ako izadjes pre isteka vremena boravka na pecatu, onda ne bi trebalo da bude problema. Ako izadjes pre, i vratis se posle isteka - moze da se desi da te ne puste.


Ma naravno, mislila sam u okviru tog mog turistickog boravka. Nisam mislila da prekrsim bilo koje pravilo, niti rok koji su mi dali da boravim u USA.

 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 17:27 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To je diskreciono pravo konzularnog radnika, obicno zavisi od toga koliko je on uveren da je tvoja situacija sa stvarima koje si naveo na aplikaciji stabilna i da se nece menjati do isteka vize.

Primera radi, meni je prvi put odobrena viza za USA na godinu dana, a posle su mi izdavali drugu i trecu do isteka pasosa, nadam se da do isteka ove trece vise necu imati potrebu za USA vizama ;-)

Rok vazenja pasosa nema prevelike veze (bitni je samo da vazi za vreme prve posete). Meni su prvu dali na 3 godine, odnosno 6 meseci duze nego sto mi traje pasos (UK viza mi traje 18 meseci duze od pasosa). Viza vazi i kad izvadite novi pasos, samo trebate oba pokazati na granici .
Citat:
Ivan Dimkovic: Teoretski - mozes, prakticno postoji dobra sansa da te ne puste. Ako izadjes pre isteka vremena boravka na pecatu, onda ne bi trebalo da bude problema. Ako izadjes pre, i vratis se posle isteka - moze da se desi da te ne puste.

Ne slazem se bas sa ovom tvrdnjom.

Svaki put kad udjes u USA dobijas novi pecat koji kaze koliko mozes da ostanes.
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 21:16 - pre 193 meseci
Citat:
hecky: Ne slazem se bas sa ovom tvrdnjom.


Jesi li siguran da viza vazi i sa novim pasosem?


Inace, kada se stigne u USA, kada vas imigracioni sluzbenik ispituje, da li trazi da se pokaze povratna karta?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 21:43 - pre 193 meseci
Viza vazi sa novim pasosem, probao vise puta sa USA i UK vizama kao i sa DE residence permitom.

Citat:
Hecky
Rok vazenja pasosa nema prevelike veze (bitni je samo da vazi za vreme prve posete). Meni su prvu dali na 3 godine, odnosno 6 meseci duze nego sto mi traje pasos (UK viza mi traje 18 meseci duze od pasosa). Viza vazi i kad izvadite novi pasos, samo trebate oba pokazati na granici .


Da li ima veze ili nema, meni i prosla i ova USA viza vaze >bas< do kraja pasosa - verovatno je to neki interni protokol u nemackoj USA ambasadi da se viza ne izdaje na rok duzi od trajanja pasosa, iako ona moze da vazi u novom pasosu (recimo, ako se zameni zato sto je stari pun i sl...)

Citat:

Ne slazem se bas sa ovom tvrdnjom.

Svaki put kad udjes u USA dobijas novi pecat koji kaze koliko mozes da ostanes.


To je bilo tako - ranije.

Od 2002 su izuzetno poostrili uslove i detaljno kontrolisu te "kratke izlete" u Meksiko i Kanadu radi dobijanja novog pecata - ima dosta info-a online o tome i na zvanicnim DHS sajtovima, i koliko vidim - najbolje je ne zezati se sa tim, ako zelis duze da ostanes lepo im to reci na ulazu u zemlju prvi put.

U principu - mozes da prodjes, a i ne moras, postoje mnogi slucajevi da su ljudi odbijeni zato sto granicni sluzbenik misli da si ih lagao na prvom ulazu o duzini ostajanja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 22:02 - pre 193 meseci
Ja sam malo dosadna.. ali bolje na vreme se pripremiti.
Da li je mnogo reci da ces ostati turisticki 3 meseca u USA?

Pretpostavljam da onda slede pitanja o finansiranju i sl. .. ili je tri meseca ok?

 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 22:08 - pre 193 meseci
pozz svima

ja u julu treba isto da putujem za USA, idem kod skolske drugarice, malo na odmor...

jos nisam zakazao interviju, nit sam uplatio za PIN, to imam u planu da uradim kada prodju ovi praznici...

e sad, sto se tice mene, ja sam student, samofinansirajuci, cistim godinu za godinom, bio sam vec u zemljama EU 2-3 puta, pasos mi je pun pecata, medjutim, od nekretnina i bankovnog racuna nemam nista [sem auta koji se vodi na mene], posto zivim sa roditeljima i oni me finansiraju a oni imaju i racune, i nekretnine...

da li to moze predstavljati neki problem za dobijanje vize?

da li se PIN i viza uplacuju istovremeno, ili prvo uplatim pin pa kad mi zakazu uplatim vizu?

 
Odgovor na temu

duka_bataja
vuckovic dusko
mas,bg
beograd

Član broj: 179273
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.04.2008. u 22:58 - pre 193 meseci

sa fakulteta ti treba potvrda o studiranju, i uverenje o polozenim ispitima, a sto se tice racuna otvori neki racun u bilo kojoj
banci i nek ti roditelji prebace pare, a za pin i vizu nije bitno kad ces uplatit, pin mozes odmah a za vizu imas vremena do
razgovora.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 321786 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.