Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...

[es] :: Web dizajn i CSS :: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.mibanc.net.



+2 Profil

icon Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...05.06.2007. u 20:01 - pre 205 meseci
Pozdrav,

posto u zadnjih 5-6 godina radim samo programiranje a imam ljude koji mi rade design za projekte sa strane, pricao sam sa mojim web dizajnerom i rekoa mi je da nece vise da koristi Tabele jer su tabele zastarjela prica. On hoce da koristi sve sa CSS i DIVs,. E sada sve je to super da sam ja toliko radio sa tim koliko on to zna, ali nisam. Da li ima neki web sajt gdje se objasnjava onako delimicno rad sa DIVS koji zamjenjuje Tabele. Kako se dijeli stranica sa divs i tako to. Koji su pros i cons za ovo i tako dalje. Htio bih da se ubacim malko u to. Inace poznajem dosta dobro CSS i HTML ali nisam nikad ovo radio , obicno sam radio tabele i ostalo u html i onda samo dodavao classes u CSS koje su mijenjale izgled i boje i tako dalje.

Poz
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.smin.itsisp.net.



+17 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...06.06.2007. u 01:25 - pre 205 meseci
Prema mom iskustvu,
a teoriju poznajem odlično:
nije posebno značajno preći sa tablica na div-ove. Konkretno, mnogi sajtovi koji koriste složeno programiranje rade još uvek sa tablicama. Sasvim uspešno!

Za jednostavne stvari isplati se ovladati CSS pozicioniranjem. Često je dovoljna samo jedna ćelija za jednu stvar; odrediti joj veličinu i koordinate.

Nije teško. Treba samo prestati razmišljati na "tables" način.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.marketinginnovators.com.



+2 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...06.06.2007. u 16:24 - pre 205 meseci
Pa bas za to pitam, posto sam uvijek prije ono razmisljao sta god hocu da prikazem odmah krenem <table> <tr><td> bla bla bla</td> i ono brze to istipkam nego sto koristim neki software da to odradim.. Pa me interesuje da li imaju neki tutorials kako se radi stranica sa DIVs na netu. Moze na bilo kojem jeziku engleski, njemacki, francuski... sta god samo da ima tutorial :)

 
Odgovor na temu

SreckoMicic
Srecko Micic
Novi Sad

Član broj: 75614
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...07.06.2007. u 12:50 - pre 205 meseci
Ako zelis da postujes standarde, a jasno zasto oni postoje, pocni da zaboravljas tabele. Naravno za neke stvari i dalje je tabela laksi izbor, npr. prikazivanje gomile podataka izvucenih iz baze , medjutim sajt ne bi trebalo da zasnivas na tome, eventualno neke delove. Idi na stranu web standarda i naci ces dosta clanaka o tome i koje su prednosti CSS nad tabelom, i zasto se vec DUGO vremena insistira na tome.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.marketinginnovators.com.



+2 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...07.06.2007. u 16:18 - pre 205 meseci
Znaci uglavnom je zbog standarda. OK. Hvala
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...07.06.2007. u 16:19 - pre 205 meseci
Recimo ovako: trudi se da ne koristis tabele, ali ako vidis da je nesto lakse uraditi tabelo, onda tako i uradi. Tableless dizajn zagovaraju samo zaludjenici i cistunci. Insistiranej na dizajnu bez tabela cesto ispadne zestoko maltretiranje. CSS nije svemoguc i ume vise da smeta nego sto koristi.

 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...07.06.2007. u 23:14 - pre 205 meseci

Citat:
broker: Recimo ovako: trudi se da ne koristis tabele, ali ako vidis da je nesto lakse uraditi tabelo, onda tako i uradi. Tableless dizajn zagovaraju samo zaludjenici i cistunci. Insistiranej na dizajnu bez tabela cesto ispadne zestoko maltretiranje. CSS nije svemoguc i ume vise da smeta nego sto koristi.


O, konacno i da ovo cujem ovde :)
 
Odgovor na temu

SreckoMicic
Srecko Micic
Novi Sad

Član broj: 75614
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...08.06.2007. u 12:43 - pre 205 meseci
Citat:
broker: ... CSS nije svemoguc i ume vise da smeta nego sto koristi.


Za onoga ko ne ume da to odradi kako treba. Sajt sa CSS organizacijom se brze ucitava, nego sa tabelom, fleksibilniji je za prepravke a jedino on odgovara zahtevima ljudi sa posebnim potrebama, kao npr sto su slepi ljudi. A to nema nikakve veze sa cistuncima i zaludjenicima :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Table ili DIV (CSS2) - Uputite me...

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.