Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL+2 kompjutera+AP

[es] :: SOHO Networking :: ADSL+2 kompjutera+AP

[ Pregleda: 2238 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

Član broj: 95169
Poruke: 50
*.83.beocity.net.



Profil

icon ADSL+2 kompjutera+AP04.06.2007. u 14:05 - pre 205 meseci
Trenutno imam wireless sa AP (Ovislink 5460 AP),preko koga su umrezena dva racunara.Moje pitanje je,posto hocu da predjem na ADSL,sta mi je potrebno od opreme da bi ADSL koji prikljucim imao na oba kompjutera ali da budu nezavisni(znaci da moze da se iskljuci bilo koji komp a da imam i dalje ADSL na drugom),a takodje da imam i mrezu?Naravno pri prelasku bi se iskljucio sa wireless-a,ali ne znam sta da radim sa AP koji nisam bas jeftino platio?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: ADSL+2 kompjutera+AP04.06.2007. u 15:29 - pre 205 meseci
Uz ADSL prikljucak dobijas ADSL ruter (za svaki slucaj proveri kod svog provajdera). Taj ruter je sasvim dovoljan da odradi ceo posao (imas obajsnjeno ovde na furmu kako se povezuje). Ako su ti racunari izmedju sebe povezani kablom,onda ti treba smao jedan switch koji ces spojiti sa ruterom a racuanre na switch.

Ako su racunari udaljeni i treba izmedju njih bezicna veza onda taj OVISLINK ubodes u ruter (ili switch koji je povezan sa ruterom) podesis ga kao AP i udaljeni racunar povezes na njega.

Ako ti uopste vise ne treba bezicnavezza onda ti taj Ovislink ostaje visak.
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

Član broj: 95169
Poruke: 50
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: ADSL+2 kompjutera+AP05.06.2007. u 12:54 - pre 205 meseci
Pa zasto mi treba Switch kada sa ruterom mogu da povezem oba kompa i oni ce se videti medjusobno
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL+2 kompjutera+AP

[ Pregleda: 2238 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.