Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?

[es] :: Windows desktop :: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7398 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 11:19 - pre 205 meseci
Dakle trenutno imam:

-hdd od 160GB koji je na ATA (btw to je sistemski)
-hdd od 250GB koji je na SATA (storage;)

Ovaj prvi hard (od 160GB) ide na burazerov komp a ja uzimam novi hdd od 250 SATA. Posxto me mrzi da se smaram sa formatom i sl a ova instalacija radi bez problema razmisxljao sam da ghoustujem ovaj prvi hard (od 160GB) na ovaj drugi (od 250GB) i da posle sa njega vartim image na ovaj treci tj taj novi koji kupim (od 250GB).
Ono sxto mene interesuje da li ce image/XP da radi jer je novi hard SATA a stari je bio na ATA?

btw koji prog preporuchujete za ghostovanje, mislio sam da odradim sa Nortonom?
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Zeljko Terzic
Montenegro, Podgorica

Član broj: 6489
Poruke: 259
213.149.120.*

Sajt: www.zeljko.net


+1 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 13:04 - pre 205 meseci
Radice, Norton Ghost.
Potpis :)
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ikomline.net.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 13:10 - pre 205 meseci
Sto se tice toga da li je ATA ili SATA slazem se sa Zeljkom ali nisam siguran da li ce raditi ukoliko particije na diskovima nisu iste velicine(mislim na sistemske).
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 14:16 - pre 205 meseci
Koliko sam prochitao ne bi trebalo da bude problem ako su particije razlichite velichine, ali cu pogledati detaljnije. Mene je muchilo zbog ovog ata/sata ;)

Krajm ove nedelje ili sledece uzimam hdd pa vam javljam kako je prosxlo ;)
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ikomline.net.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 14:36 - pre 205 meseci
Licno bih ti preporucio "Acronis True Image" pre nego Norton Ghost. Radi istu stvar samo sto je pouzdaniji. Ovo ti govorim jer sam se licno nekoliko puta "oprzio" koristeci "Nortonovo cedo" posle cega nije bilo spasa particiji kao i podacima Acronis koristim vec duze vreme bez ikakvih problema. U svakom slucaju obavezno uradi backup tebi bitnih podataka. Ne kazu za dzabe "najjeftinije i najbolje ucenje je ucenje na tudjim greskama".

Pozz!
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 14:57 - pre 205 meseci
Gostovano sa 80 GB SATA na 60 GB ATA. Sistemski disk i radi.

Kad kupis hard, ubaci taj nov i direkno na njega gostuj, jedino ako hoces pre da das burazeru disk a tebi nije bitan kom onda radi imidz.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 17:04 - pre 205 meseci
iMiki sxta podrazumevasx pod tim direktno ga ghostuj? Koliko sam prochitao (ovo mi je prvi puta da ghostujem;) prvo se napravi image pa se posle vrati, nigde nisam video 'direktno' ghostovanje?
btw u kom progu si radio?

@Ivica svakako da cu napraviti backup bitnijih stvari, nego me mrzi da instaliram Catiu, njen help od cetiri diska etc zato bih da skratim posao ;)
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 22:28 - pre 205 meseci
Citat:
Djomloun: iMiki sxta podrazumevasx pod tim direktno ga ghostuj?
U Norton Ghostu ima vise opcija, a jedna je "Disk to Disk". Dakle, nije obavezno pravljenje slike, tj. "Disk to Image" ili "Partition to Image". Jedini uslov je da kapacitet novog diska bude veci od stvarne zauzetosti starog diska. Kako Norton Ghost rasporedjuje visak slobodnog prostora - ne znam, ali evo mog iskustva od pre desetak dana. Coveku je crkavao stari disk i dok ne kupi novi dao sam mu moj na par dana da se koristi. Sa Norton Ghostom sam prebacio sadrzaj starog diska na moj opcijom "Disk to Disk". Posto su diskovi bili priblizne velicine (40GB njegov i 30GB moj) particije na privremenom disku su bile otprilike iste velicine, tj. raspodele, kao i na njegovom disku. Posle nekoliko dana je kupljen disk od 80GB i htedoh da ponovim postupak. Medjutim, Norton Ghost je zakazao. To nikako nisam mogao uraditi sa njim pa sam iskoristio Acronis True Image i uspeo. Dve napomene. True Image me unapred pitao kako da raspodeli prostor novog diska po particijama, Ghost ne. I drugo, taj postupak je True Imageom trajao ravno sat i po, a sa Ghostom svega deset minuta (u pitanju je manje od 20GB podataka). Ako mene pitas, imas vremena da napravis Image. Kada dodje disk, probaj sa Ghostom "Disk to Disk". Ako prodje, super. Nece dugo trajati. Ako ne prodje, probaj sa True Imageom i izadji na pice dok ne zavrsi. Ako bas nesto podje naopako i ostanes bez "originala", a Marfi ce se svojski potruditi ("Ako nesto moze da podje naopako - poci ce."), imas Image na neutralnom disku.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?31.05.2007. u 23:46 - pre 205 meseci
Ghost podeli particije proporcionalno originalnim a to može da se menja po želji. Bitno je da ima dovoljno mesta za podatke. Duže trajanje je verovatno zbog uključene verifikacije, valjda može da se isključi ako se nekome žuri.
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 01:07 - pre 205 meseci
Citat:
Ivic@: Licno bih ti preporucio "Acronis True Image" pre nego Norton Ghost. Radi istu stvar samo sto je pouzdaniji. Ovo ti govorim jer sam se licno nekoliko puta "oprzio" koristeci "Nortonovo cedo" posle cega nije bilo spasa particiji kao i podacima Acronis koristim vec duze vreme bez ikakvih problema. U svakom slucaju obavezno uradi backup tebi bitnih podataka. Ne kazu za dzabe "najjeftinije i najbolje ucenje je ucenje na tudjim greskama".

Pozz!


Apsolutno tacno, takodje moja iskrena preporuka za Acronis.
Skini sistemski disk (za svaki slucaj da ne "pomesas" diskove prilikom operacije),
ubaci taj novi sata (podrazumevano da ti je zakacen i "stari" sata koga kloniras) i odaberi u Acronisu clone disk.
Obrati paznju na opciju brisanja "starog" sata diska i odstikliraj je ili sta vec, zavisi od verzije Acronisa.Odradice ti operaciju 99,999 % sigurno, osim ako nisi toliki baksuz pa nestane struja.Pronadji sto noviju verziju Acronisa, po mogucstvu server, jer ista sigurno ima podrsku i za sata diskove i jos mnogo sto sta.
Kad zavrsi, zakaci sistemski disk i vozi.
P.S.Apsolutno, 100% provereno.
Nortona samo u krajnjoj nuzdi, ako nemas Acronis, ali............................backup pre svega, da ne zaboli glava od problema kasnije.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 03:27 - pre 205 meseci
Citat:
musicman: Kad zavrsi, zakaci sistemski disk i vozi.

Nisi pazljivo procitao u cemu je problem (ako ti je za utehu, nisi uopste jedini). A problem je sto kad se ATA sistemski disk isklonira na SATA, sistem kasnije ne moze da se podigne sa SATA diska. Postoji resenje za to, ali nije nimalo lako, i nije nijedno od gore navedenih, nazalost odavno sam se bavio time pa sam zaboravio. Bilo kako bilo, nista te ne kosta da probas i sa jednim i sa drugim programom, ali ne ocekuj bas da uspe. Inace, to zavisi od verzije operativnog sistema, u Win98 je to moglo da se radi bez ikakvih problema!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 03:56 - pre 205 meseci
Pardon, misleh da hoces podatke sa SATA HDD 250 Gb da zadrzis u tvom kompu, a ono ti menjas sistemski HDD od 160 Gb.
Znaci, ne vadis sitemski HDD vec samo prikacis taj novi SATA od 250 Gb i uradi clone disk sa Acronisom.U biosu posle kloniranja zadaj komandu za primarni HDD taj novi HDD SATA 250 Gb i vozi.
Obrati paznju sa Acronisom prilikom pitanja da li da obrise stari HDD, naravno ne.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
217.169.221.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 09:10 - pre 205 meseci
@musicman

Kad radim sa Acronis-om jel ima potrebe da ga instaliram na komp ili sve moze da se zavrsi sa hiren`s boot cd-a kao sa Norton Ghostom?
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 15:51 - pre 205 meseci
koliko ja znam svi acronisi moraju da se instaliraju. to je upravo i dovoljan razlog protiv.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 16:50 - pre 205 meseci
Ne, Nenade. Da je tako to bi značilo da povraćaj sistemske particije stvarno možemo uraditi samo iz upotrebljivog sistema, a to bi bio neoprostivi minus. Nekada (u verziji 8.0) su se pravile butabilne diskete i to u dve varijante (osnovna i kompletna verzija), a danas... mislim da ima butabilan CD.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 17:23 - pre 205 meseci
Citat:
plavigor:...to bi značilo da povraćaj sistemske particije stvarno možemo uraditi samo iz upotrebljivog sistema...

nisam na to mislio - da bi napravio taj butabilni cd moras prvo da instaliras program u win xp-u, pa tek onda napravis taj butabilni cd + ghost, jel da?
kad sistem pukne, koristis butabilni cd, ali po povracaju sistema acronis se vec nalazi na njemu?

ja koristim norton 2k3 upravo zato sto ide sa flopija i ima svoj os, potpuno nezavisan od wina.
ako gresim, recite.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 18:14 - pre 205 meseci
Dakle danas stigao novi hdd i sve je prosxlo bez problema.

Novi hdd sam samo inicijalizirao u XP, CP>Administrative Tools>Computer Managment i preko wizarda sam odradio incijalizaciju hdd, nisam pravio particije etc

Zatim sam u Acronisu izabrao Clone Disk, i podesite source (stari hard) i destination (novi hdd). Velichinu sam stavio proporcijonalnu btw postoji mogucnost da se specificira.

Onda se komp bootuju i ode u mod slichan kada se instlira XP, i tu ide copy particija i MBR, copyiranje je trajalo ~15min 64GB+137GB.

Podesite u BIOS-u boot device i to je to ;)

Srecno instaliranih 0,5TB ;)

tnx na pomoci, ako neko ima pitanje neka pita slobodno ;)
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 18:47 - pre 205 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: nisam na to mislio - da bi napravio taj butabilni cd moras prvo da instaliras program u win xp-u, pa tek onda napravis taj butabilni cd + ghost, jel da?
kad sistem pukne, koristis butabilni cd, ali po povracaju sistema acronis se vec nalazi na njemu?


Jednom kada napravis Acronisov boot cd, nije potrebno imati program instaliran na kompjuteru. Koristis taj boot cd kao sto bi koristio i Ghost disketu.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 21:04 - pre 205 meseci
to je ono sto sam hteo da cujem. sad mi samo treba instalacija win xpa za zrtvovanje.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?01.06.2007. u 23:34 - pre 205 meseci
@calexx
Citat:
Djomloun: ... copyiranje je trajalo ~15min 64GB+137GB.
Dakle, meni je ta verifikacija stvarno promakla...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Ghostovanje hdd sa ATA na novi SATA?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7398 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.