Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?

[es] :: Storage :: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?

[ Pregleda: 16886 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.120.*



+1 Profil

icon Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?17.10.2005. u 17:25 - pre 225 meseci
Dakle, imam jedan ATA HD na ATA ploci i hteo bih da kupim novi HD. Postavlja se pitanje da li uzeti ATA ili SATA.

Ukoliko kupim ATA, da li cu posle na sledecoj SATA ploci moci da nakacim taj novi i ovaj stari HD, znaci DVA ATA diska?

Ukoliko sada kupim SATA HD, da li cu njega moci da ugradim u sadasnji kompjuter koji ima ATA plocu. Cuo sam da ima neki adapter za to. Koliko on kosta i gde mogu da ga kupim, uopste ne mogu da ga nadjem po oglasima.

Da li se uopste citaju i vide medjusobno ATA i SATA diskovi?


Sad' citam da mogu i da prikljucim SATA disk ATA konektorom? Nista mi nije jasno.



[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 17.10.2005. u 18:40 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.9.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?17.10.2005. u 19:24 - pre 225 meseci
Danas postoje konvertori za sve i svasta pa i za SATA na ATA

http://www.cooldrives.com/satoidecofor.html

Inace mislim da ti ne treba, nove ploce podrzavaju SATA, a ATA ce jos dugo biti aktuelan


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

xyster
Predrag Obradovic
Kragujevac

Član broj: 37989
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?17.10.2005. u 19:26 - pre 225 meseci
Nadji PCI karticu za HDD, ove skorasnje imaju sve i sata ulaze...
izvini nisam citao pitanje do kraja odgovorio sam po naslovu

sata i ata hard diskovi se vide, normalno kao i dva pata diska
a zasto kupujes sata kad na svim novim plocama imas ulaz za obicne pata diskove

ja jos nisam video kod nas neki dvdrw sata...

[Ovu poruku je menjao xyster dana 17.10.2005. u 20:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.120.*



+1 Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?17.10.2005. u 19:59 - pre 225 meseci
Mozda sam glup ali apsolutno ne razumem vase odgovore.

Mislim da mi niste konkretno odgovorili na pitanja koja sam vrlo konkretno postavio.

@xyster Pa to i pitam, koliko konektora za ATA diskove imam na najnovijim plocama jer planiram i da menjam plocu u buducnosti i onda zelim oba ATA HD-a da prebacim u taj novi kompjuter koji ce imati novu plocu.

A i zasto da ne kupim SATA disk kad' je brzi a cena je zanemarljivo visa, zato me i zanima da li i kako mogu da prikljucim SATA disk na sadasnju plocu koja ne podrzava SATA diskove. Kao sto rekoh, upravo sam procitao da SATA diskovi imaju i konektor za ATA.

Molim konkretan odgovor, nemojte me zbunjivati jos vise.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.120.*



+1 Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?17.10.2005. u 22:59 - pre 225 meseci
Imam sada jos jednu nejasnocu. Upravo sam u ***** cenovniku nasao da moja ploca navodno ima SATA mogcnost, kao i RAID a ja to nisam imao pojma. Na oficijelnom sajtu ne pise NISTA o tome. O cemu se radi? Ploca je:

Gigabyte 7vt600-L

[Edit by StORM48: Zabranjeno reklamiranje na forumu. Pročitaj Pravilnik.]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 19.10.2005. u 19:24 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

malac1971
Velimirovic Predrag
Batajnica

Član broj: 32521
Poruke: 102
*.65.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?19.10.2005. u 08:06 - pre 225 meseci
Ka2 da ti potanko objasnim. Kako si i sam rekao tvoja ploca nema sata kontroler a ni RAID (ako ti je oznaka ispravna). Drugo kako stvari stoje jos dugo ce na plocama postojati ATA kontroleri, a i razlika u brzini SATA - ATA diskova je mala u korist SATA pa posto vec nemas SATA kontroler na ploci moras i njega kupiti pa ti to nije isplativo. Kupi lepo ATA disk i teraj samo. A SATA disk i ATA se razlikuju fizicki u sistemu spajanja (kao i elektronici itd) pa SATA na ATA i obrnuto nece ici. A na diskovima postoji naponski konektor koji je napravljen po SATA standardu kao vrlo cesto i konektor koji je bio na ATA diskovima (ovo da). Konektori za podatke su potpuno drugaciji. Mislim da sam maksimalno pojednostavio.
 
Odgovor na temu

Ka1

Član broj: 68391
Poruke: 35
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?19.10.2005. u 09:12 - pre 225 meseci
Da, shvatio sam, puno ti hvala. Najverovatnije cu uzeti ATA disk jer sam konacno shvatio da i na najnovijim plocama postoje 2 UDMA ATA konektora pored S-ATA konektora. Jedino ako je bas jeftin taj adapter mozda kupim S-ATA i njega pride. Zna li neko mozda koliko on kosta? Ja ga nisam nasao u cenovnicima, doduse trazim samo u 2-3 firme u kojima ja volim da kupujem...
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
*.tanjug.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?15.02.2007. u 23:10 - pre 209 meseci
Nameravam da kupim asusovu plocu P5B i ona ima samo 1 ata kontroler, i na zvanicnom sajtu pise da treba instalirati drajvere za taj ata kontroler da bi on radio u windowsu (koji ga bez toga ne prepoznaje). A trenutno imam ata hdd, pa me zanima da li moram da kupujem sata ili postoji neki nacin da koristim ovaj stari?
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Kako prikljuciti S-ATA hard disk na ATA plocu i obrnuto?

[ Pregleda: 16886 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.