Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog resenja za wireless mrezu

[es] :: Wireless :: Predlog resenja za wireless mrezu

[ Pregleda: 2570 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.beobug.com.



+51 Profil

icon Predlog resenja za wireless mrezu27.05.2007. u 12:22 - pre 205 meseci
Treba mi predlog resenja za mrezu:
Trenutno sam sa provajderom (2.3km daljine uz odlicnu opticku vidljivost)
povezan preko jedne "delta" loga antene sa 1m cfd200 kabla do MSI usb kartice koja
dalje ima 11m usb kabla do kompa (suludo resenje ali radi).

Treba povezati jos 3 druga na provajdera ali nijedan nema opticku vidljivost,
pa smo resili da uzmemo ap (koji ce biti kod mene) da se okacimo na provajdera
a drugovi na ap i da ujedno imamo i lan.
Ako ap bude u repeater modu da li cemo svi imati internet? klijenti ce imati
a da li cu ja kablom imati? i da li ce biti moguc interna mreza izmedju mene
i drugova?

I sad pitanje sta uzeti od opreme?
Posto je provajder je na 2.3km od mene, ne verujem da ce se pendrek od ap-a
dobaciti toliko? Klijenti su u radijusu do 100m uz odlicnu vidljivost?

Koji ap? koja antena za ap?
Da li jedna jaca omni ili kombinacija usmerene i sektor?
Sta za klijente? Koje antene za klijente?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
*.team.ba.

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu27.05.2007. u 22:10 - pre 205 meseci
Hmmmm, malo je cudno to sto ti hoces ;) da bi ti svoj AP stavio u repeater mod, moras to uraditi u dogovoru sa providerom, jer on mora MAC adresu tvog AP-a dodati na svoj AP, a i ti isto tako MAC adresu njegovog, i tek onda ce tvoj AP "pricati" sa providerovim. Znaci, taj tvoj AP, bi samo PROSLIJEDIVAO signal sa providerovog AP-a, do tvojih jarana, i oni bi morali imati nalog kod providera, da bi se nakacili na net, isto kao i ti ;) vi cete biti potpuno ravnopravni klijenti, nebitno sto su oni povezani wirelessom, a ti kablom na ap ;) da i cete imati lokalnu mrezu, to opet zavisi od providera, jer bi on upravljao signalom, i svime sto dolazi do tvog AP-a, nisam siguran 100%, ali bi mogli imati lokal ;) nisi rekao dovoljno ;) koliko su ti jarani daleko od tebe, kako su rasporedjeni. Ako ikako moze, onda koristi sektorske antene, omni izbjegavaj, jer gubis nepotrebno snagu. ako su ti jarani, blizu jedan drugog, onda ce sektorka to odradit, a ako su razbacani, onda ih ona nece moci pokriti, pa ces morati ici na omni. Ako zelite svi ici preko jednog naloga, onda ce ti trebati npr. mikrotik, kojim ces se spojiti na providera, i njime odvesti net na taj ap, i dati ga jaranima.... ali sve zavisi sta tacno hoces. nadam se, da sam pomogao bar malo. pozz
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
212.200.26.*



+51 Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu28.05.2007. u 09:53 - pre 205 meseci
Hvala na odgovoru!
Nisam znao da repeater mod samo tako radi. Znaci ideja propada...
Jel postoji neki ap koji u sebi ima 2 ap-a? ili mora neki mikrotik?
A sta je onda wds repeater mod?

[Ovu poruku je menjao abyss dana 28.05.2007. u 12:02 GMT+1]
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

jaha017
Jahić Mersudin
Srebrenik

Član broj: 86267
Poruke: 17
212.200.139.*



Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu05.06.2007. u 10:49 - pre 205 meseci
Jarane ja se ne razumijem toliko u w-lan mreze ali ako znam nesto je ako ti imas internet preko w-lan ako
zelis da svojim jaranima das konekciju koristi program kao sto su proxy serveri koji ce dati novi proksi u lan
mrezi i tako ne treba acc point i tako znaci samo ti trebas imati konekciju i jarane u lanu koje zelis i instaliraj
proxy kod sebe i oni ce dobijati konekciju via proxy
jaha mersudin jaha
 
Odgovor na temu

Dario T.
System Administrator
Boston, US

Član broj: 82117
Poruke: 12
*.hsd1.ma.comcast.net.

ICQ: 1761424566
Sajt: www.overklok.net


Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu05.06.2007. u 12:32 - pre 205 meseci
Prvo par pitanja?

Sta je sa druge strane, tj znas li koju opremu koristi provider? Iole ozbiljniji koristi mikrotik tako da reperateri mislim da nece bas puno pomoci, jedino po meni resenje koje ce raditi je uzmi jedan wireles bridge, uriktaj ga da se kaci na provajdera, uzmi jedan ap, proved lan od bridgea u WAN port na AP (Wireless router) i onda ti se ubodi u jedan ethernet port a ostali nek se kace na tebe ako ste oko 100m teoretski je moguce da rade sa karticama i stock antenama mada nebi praksao to al ajd ili drugo resenje ako imas zivaca svaki dan penjati se na tavan onda improvizuj.

Naravno to je moja preoporuka samo ja to nebi nikako drukcije resio nego mikrotikom al vidim da pokusavas da ga zaobidjes pa ok.

Moguce je jos da nabavis routerboard by mikrotik, ima mjesta za dvije kartice (tako ja rjesavam hop, tj kad klijent nema opticku vidljivost) stavis jednu u klijent mod, jednu u ap i eto resenja.
Nije sramota pitati,sramota je neznati.
 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
*.teol.net.

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu05.06.2007. u 12:49 - pre 205 meseci
posto se zanimas za WDS, a to znaci Wireless Distibution System, odnosno tvoj AP = Bridge sa nekim AP-om + AP, znaci prica sa nekim access pointom u bridge modu, a u isto vrijeme radi kao AP, tj. moze kupiti cliente. Tako nesto bi tebi trebalo, ali opet moras biti u dogovoru sa providrom, iz razloga koji sam vec napisao u prethodnom postu. Ja bih ti preporucio da promjenis karticu, uzmes neku sa atherios chipsetom, ubodes je u comp na kojem je mikrotik, nakacis se na providera, a zatim iz mikrotika odvedes net sebi u comp, a i na taj AP, kako bi ga pokupili tvoji jarani, i fino placate to skupa ;) u mikrotik mozes ubaciti jednu mreznu kartu, a onda to voziti na switch pa sebi i na ap, ili dvije mrezne karte, jednu za sebe, a jednu za jarane.Ali to vam je opet dodatna investicija, treba ti druga wireless kartica, i jedan polovni comp na koji ces nabaciti mikrotik. pozz
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

zbunjen_kg
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 147181
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu07.06.2007. u 02:15 - pre 205 meseci
pozzz svima...ja mislim da imam reshenje za tebe ipak se izvinjavam ako neke naljutim ili sta vec nisam bash bash strucan za wirelles ali studiram ga duze vreme...ja sam to isto probao druze sto tebi treba...Uzeo sam uredjaj Linksys WRT54g oznake on u sebi ima 1 wlan i 4 lan porta....e pazi ovako sad....taj uredjaj sam stavio u AP modu gde mi se kace wirelles clijenti ....u port jedan od tog uredjaja mi ide UTP kabal do mog kompa a u port 2 mi ide tipicno UTP kabal do drugog uredjaja WET 11 koji radi u clijent modu i koji se kaci na mrezu provajdera sto mi daje net...Tipichno ja sa Ap-om imam mrezu koja se zove DD-wrt a na njega je uredjaj wet 11 prikljucen koji daje svima net sa sasvim druge mreze koja se zove Mobicom...Znaci Brige se kaci na mrezu Mobicom,a brige vezesh za tvoju mrezu preko UTP kabla na AP koji ce ti praviti vlastitu mrezu i to je to :) ...a sto je jaca fora provajder vidi samo jednu IP posto smo podigli Dhcp i placamo samo jedan nalog za net....Mislim da sam ti pomogao shto je do mene....pozzz
 
Odgovor na temu

zbunjen_kg
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 147181
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu07.06.2007. u 02:17 - pre 205 meseci
a da zaboravio sam da kazem...na WRT54g mozesh da stavish omni antenu koja ce skupljati tvoje wirelles cliente ako ne moze sektor a za Wet 11 sam stavio Grid 24...naravno ti te uredjaje ne morash da koristish ali sam ti napomenuo samo antene koje stavljash....omni skuplja klijente a grid okrenesh ka provajderu i to radi :)
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
212.200.26.*



+51 Profil

icon Re: Predlog resenja za wireless mrezu07.06.2007. u 09:52 - pre 205 meseci
Nije ti to lose resenje zbunjeni!
Koliko kostaju wrt54g i wet11?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Predlog resenja za wireless mrezu

[ Pregleda: 2570 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.