Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa Asus USB Wlan adapterom

[es] :: Wireless :: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom

[ Pregleda: 4015 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Problemi sa Asus USB Wlan adapterom02.07.2005. u 20:53 - pre 228 meseci
Naime radi se o tome da sam htio poboljšati kvalitetu veze jer postojeći integrirani w-lan na mom laptopu je slabog dometa pa je signal čak i u zoni dobrog pokrivanja jako loš. I tako, kupio sam Asusov USB adapter (WL-167g) sa kojim je tek katastrofa, signala nema skoro nikako. Nemam iskustva kao mnogi koji pišu o tome na ovom dijelu foruma, zato bih vas molio da mi objasnite o čemu se tu radi, jel svar do protokola ("g" umjesto "b") ili sam jednostavno napravio loš izbor uredjaja. Za primjer, na drugom laptopu koristim PCMCIA karticu (isto Asus) i sa njom je signal odličan.
***Shark***
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom02.07.2005. u 21:39 - pre 228 meseci
Trebao si kupiti <mod:broker: uklonjen link na oglas za prodaju>
,ja sam ga kupio i razbija kako radi...
Odavno nisam nesto bolje imao u rukama..

Imam 3 PCMCIA kartice,Senao i Orinoco sa externim antenama i Motorolu,ali ovaj Simens je zakon!!!


Pozdrav!!
/mrdja

[Ovu poruku je menjao broker dana 03.07.2005. u 00:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom02.07.2005. u 23:17 - pre 228 meseci
Po svemu sudeci, taj USB ima ugradjenu antenu, a s obzirom da si ti najverovatnije iz Zagreba, tesko da mozes ocekivati da imas nekog provajdera koji ima takvu pokrivenost da se mozes povezati sa ugradjenom antenom.

Treba ti spoljna antena.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom03.07.2005. u 08:54 - pre 228 meseci
@brokeru..jel ti nas za*ebavas ovdje...
Stavio sam link covjeku sa eBay...da vidi spravu koja razbija kako radi,nisam stavio ni moj neki link ,niti bilo ciji sa ovih prostora vec od najvece pijace na planeti..
Razlog je da se covjeku POMOGNE ,da vidi sta provjereno dobro radi i da to kupi...a ima uslove sigurno ,posto vidim da ima 2 lap topa.
Daj molim te,spusti loptu malo,em mi kvaris dan,em covjeku sad moram na pp da saljem link,em stvarno gusis ovaj forum...nema tu reklame nicije i nikakve...ostavi sad ovaj isti link..pa neka ljudi prosude,jel ima ovo smisla... <mod:broker: uklonjen link na reklamni oglas>


/mrdja


P.S. Ako malo mucnes glavom skontaces da od ovoga moze biti samo koristi..em se covjeku pomoglo sa pravom info....em ce covjek ispricati nekom drugom ,gdje je dobio info...em ce dovesti nove clanove...ovdje na ovaj forum...




[Ovu poruku je menjao roli dana 03.07.2005. u 10:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao broker dana 03.07.2005. u 11:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom03.07.2005. u 10:23 - pre 228 meseci
roli, nemoj stavljati linkove na oglase za prodaju. To nikako nije dozovljeno. Ako hoces da coveku pruzis informacije stavi link, recimo, na sajt proizvodjaca, mada nema razloga da mu ovde ne ostavis te podatke ako ih vec imas. ES nije farma linkova a pogotovo ne reklama.

Ukoliko imas neki problem s amojim postupcima, mozes se zaliti u forumu Primedbe i Predlozi, a ne ovde. Vec sam ti to ne jednom rekao. Ubuduce ce svaka tvoja slicna poruka biti brisana u celini. Necu vise gubiti vreme da brisem neprihvatljiv sadrzaj, posto je ocigledno da ti to namerno radis. Odsad ces morati ponovo da pises cele poruke.

Ako nemas sta da dodas u vezi teme koju je covek pokrenuo, nemoj se zamarati da ovde odgovaras jer ce biti obrisano.

 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom03.07.2005. u 13:03 - pre 228 meseci
Ja sam iz Vukovara, nema kod nas puno raspoloživih mreža ali ipak ima nešto. Problem sam rešio na najjednostavniji način, odmah sam prodao dalje nesretni Asus USB nek se netko drugi igra sa njim. Problem je u "G" standardu koji iako naizgled ima bržiji protok ima mogućnost prijema upola lošiju nego "B standard, koliko sam skontao čitajući na par foruma. PCMIA odradjuje djelomično posao jer čim prodje auto ili osoba pored mene signal ode i veza puca. Zato hoću najbolje, nešto što radi na eksternu antenu. Hvala Roli na linku, pokušat ću pronaći taj uredjaj pa ako smijem napisat ću ovdje svoje utiske, onako amaterski, bez da reklamiram ikoga od prodavača.
***Shark***
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom04.07.2005. u 16:29 - pre 228 meseci
Evo mene opet, sad mi treba stručno mišljenje. Nisam našao ono što mi Mrdja savjetuje ali mi je lokalni trgovac preporučio D-Link DWL-900AP+, cijena je oko 75 € a što je najbitnije mogu je dobiti za dva dana... naravno ako netko stručan i iskusan kaže da je to prava stvar... dobro, ne baš vrhunska ali za ono što sam opisao svakako dobra stvar.
***Shark***
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom04.07.2005. u 17:37 - pre 228 meseci
Dejane ,polazim od pretpotstavke, da ako imas neki signal sa tim integrisanim wireless-om u laptopu da ti treba nesto malo bolje...sto znaci da ti je neki lokalni AP u blizini...
U toj situaciji sam ti predlozio taj USB Simens koji ti daje mobilnost...a radi jako dobro...

Ako ti je AP udaljen, onda ti je najbolje rjesenje da postavis neki tvoj AP u klijent mod...sa nekom externom antenom i da u kuci imas stabilan signal...a onda opet moras da namjestis sebi lokalnu (kucnu) mrezu...ja sam to rijesio sa D-linkom ruterom u stanu na koji se mi zakaceni moji laptopovi i desktop racunari...
To ti je i najbolje rjesenje,mada dosta skuplje..ali ako imas dva laptopa,nemoj se za*ebavati ...nego odradi kao sto bog zapovijeda!!

Pozdrav!!
/mrdja
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom04.07.2005. u 20:40 - pre 228 meseci
Pa da, sad tek videh da T-Com ima taj siemens gigaset u svom w-lan paketu koji nudi uz ADSL priključak sa reklamom: "internet u kući bez žica..."

Ima ovamo dosta AP-ova, ljudi su počeli nešto raditi po tom pitanju... još da nabavim od vas jednu dobru antenu, a našao sam ponudu za nekih pedesetak eura
***Shark***
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom04.07.2005. u 23:43 - pre 228 meseci
Slazem se sa tobom..bolje i da ostavis pare ovamo kod nas nego tamo..
Antena ima koliko ti volja...a mozes je i sam napraviti..imas uputstava...

Pozdrav!!
/mrdja
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom14.08.2005. u 14:23 - pre 227 meseci
Dejane za taj asus wl-167g mora da se nadje neki kabal sa izlazom sma konektor. ja jos nisam provalio koji je to kabal ali jedan covek mi je ga nabavio ali nece da kaze gde ali naplacuje ga otprilike 12evra. Ako te zanima posalji mi poruku na PP
 
Odgovor na temu

manjas
Sasa Gojkovic
Obuka i programiranje kompjuterskim
sisemima za obradu krijnih slika i
masinama za vez,Optitex,Lec..
Krusevac

Član broj: 43892
Poruke: 237
195.252.113.*

Jabber: podrska@bezucniinternet.com
Sajt: www.bezicniinternet.com


Profil

icon Re: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom15.06.2006. u 19:32 - pre 217 meseci
Jedan od nezaobilaznih problema sa doticnim USB adapterom je polarizacija njegove antene,a to vrlo retko ko uzima u obzir.Ukoliko je signal sa PCMCA uredjajem drasticno bolji signal onda je u pitanju horizontalna polarizacija doticne verovatno sektor antene provaidera.Uz asus USB dolazi mali crni preklopni detalj koj nebi bilo lose probati zbog svog zglobnog preklopnika i prilagodljivosti polarizacijama i uslovima u prostoru.Inace ja takav USB ugradjujem u Kuciste same yagi antena i maksimalna duziman USB kabla je maksimalana 10m sto i nije neki uspeh.Ali sam uredjaj radi pouzdano i sa signalom sam u globalu zadovoljan.
Preporucujm isti kao testiran
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problemi sa Asus USB Wlan adapterom

[ Pregleda: 4015 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.