Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mehanika za robote

[es] :: Elektronika :: Mehanika za robote

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10289 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.104.*



+128 Profil

icon Re: Mehanika za robote28.05.2007. u 22:03 - pre 205 meseci
Citat:
Omegdon: Za ELTI: Te cene koje si naveo nisu strasne, cak i za mene prihvatljive ali one koje sam dobio od ovdasnjih "predstavnika" pomnozi sa (za tu duzinu) 3.72 pa ces shvatiti zasto se bunim.


nemam pojma koje cene i od koga si dobio ali se od slovenačkih ne mogu razlikovati mnogo.
jes proverio kod

FLEXMATIC
Majke Jevrosime 22 , 11 000 Beograd
Tel . : 011 / 3347 558
Tel./Fax : 011 / 3343 418
e-mail : [email protected]
www.flexmatic.si

ono prodaju iselove stvari kod nas.
 
Odgovor na temu

Omegdon
Beograd

Član broj: 146629
Poruke: 8
*.adsl.net.yu.

Sajt: www.oaza.net


Profil

icon Re: Mehanika za robote29.05.2007. u 02:35 - pre 205 meseci
Gujo, dobrodosao nazad....
Nisam ni znao da postoje kod nas, a nisam ih kontaktirao, pokusacu ovih dana kad nadjem vremena. Bas me interesuje sta ce reci...
Thanks na adresi i tel.
Citat:
Seme: Ja ocitavanje polozaja resavam programski. Pic mi samo vrsi drajvovanje motora. Njegov zadatak je da na svaku rastucu ivicu pomeri motor za jedan korak, a programski od strane racunara brojim korake. Bas je ok sto je ova tema jos uvek neiscrpljena. Pozdrav svi ucesnicima


SEME, hoces da kazes da nemas nikakvu povratnu informaciju o tome gde ti se nalazi tvoj mehanizam u realnom svetu?
Moj PIC radi proveru vrednosti iz kompa sa vrednoscu iz encodera i na taj nacin je sam svestan gde se nalazi u realnom svetu. Iz kompa saljem HEX vrednost u PIC i on poredi vrednost iz encodera i dok se ne namesti na poziciju koja mu je zadata, ne odustaje. Ovde ponekad ima problem oscilovanja nekog polozaja jer me zeza encoder (nalazi se na nekoj medjuvrednosti u nekom polozaju), ali njega cu uskoro da menjam jer sam nasao precizniji. Svaki PIC ima svoju adresu pa tako iz kompa saljem adresu i podatak (slicno I2C), pomocu najobicnije serijske komunikacije tj. RS422 posto mi je to zgodan protokol a i moze da se ostvari lepa brzina transfera, da ne spominjem vezivanje vise PIC-ova na jednu granu. Ovaj sistem je pokazao mnogo lepe rezultate jer sam kompjuter izvrsava izracunavanje pozicija nekih motora jednom i ne mora posle nista da preracunava (u video terminologiji - izvrsava rendering), vec samo salje podatke kontrolerima koji po zavrsetku svog procesa salju ACK bajt kompjuteru. Tako ja vidim ovu stvar. Izvinjavam se na opsirnosti...
Pozdrav svim ucesnicima foruma
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mehanika za robote

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10289 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.