Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ilustrator ludi????

[es] :: Vektorska grafika :: Ilustrator ludi????

[ Pregleda: 3711 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vanyadds
Vanja Dodig
BGD

Član broj: 12351
Poruke: 4
*.mpcgroupltd.com



Profil

icon Ilustrator ludi????23.07.2003. u 11:11 - pre 252 meseci
Evo u cemu je problem
Ilustrator 10 posle iz vesnog vremena prolupa tako sto kad nacrta se neki objekt (kvadrat) on izgubi tacke kota (9 tacaka) i ceo objek se ponasa kao celina... (nije zakljucan mogu ga pomerati).....Kad misem stanem na njega imam samo 5 tacaka (uglovi i centar) i nedozvoljava se sirenje objekta po stranicama i uglovima (dimenzije kao da su zakljucane.....)
Pomaze otvaranje novog korisnika u XP (stvar se vraca na normalu)
Da napomenem da ja nisam korisnik ni istog PC ni programa a osoba koja radi u njemu ne moze..nezna ili se neseca sta je predhodilo ovom problemu (Poceo je da se tako ponasa iz cistog mira..to je njen zakljucak)
PS: ilustrator je 10 CE legalno kupljen paket instalran na IBM P 2.4 sa legalnim XP Pro...
 
Odgovor na temu

rainingman

Član broj: 7400
Poruke: 94
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Ilustrator ludi????25.07.2003. u 23:26 - pre 252 meseci
Ponekad, kada Illustrator ili neki drugi program pocne da se blesavi, nije lose izbrisati Preferences fajl. U taj fajl program cesto upisuje, pa dolazi do ostecenja istog, sto dovodi do problema u radu. Znaci, jednostavno ga izbrisi, i nateraj Illustrator da generise novi.
Naravno, moraces ponovo da podesis svoja omiljena podesavanja, ako si ih imao.

Zatvori Illustartor, idi u Windows - Application_Data - Adobe - Illustrator 10. Obrisi AlPrefs. Pri sledecem pokretanju programa, on ce da kreira novi fajl, i to bi mozda moglo da bude resenje problema. Tada mozes da podesis preferences kako ti odgovara, sacuvaj fajl, i sledeci put kad dodje do problema, samo zameni fajlove, da ne gubis vreme na ponovna podesavanja.
 
Odgovor na temu

rainingman

Član broj: 7400
Poruke: 94
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Ilustrator ludi????25.07.2003. u 23:54 - pre 252 meseci
Malo sam pazljivije procitao tvoj post, pa sam se setio boljeg resenja, nego da resetujes preferences. Problem je u tome sto ste kvadrat pretvorili u gajdove. Gajdovi se od objekta prave tako sto npr., nacrtas kvadrat, selektujes ga, i odes na Wiew - Guides - Make guides, i onda ti se desi ovo sto si opisao. Da bi kvadrat vratio na normalu, ides na Wiew - Guides - release guides, i on ti gajdove ponovo vraca u objekte, pa mozes da ih selektujes, menjas itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: Ilustrator ludi????

[ Pregleda: 3711 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.