Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti tablicu u Corel-u

[es] :: Izdavaštvo :: Kako napraviti tablicu u Corel-u

[ Pregleda: 4744 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako napraviti tablicu u Corel-u24.05.2007. u 17:30 - pre 206 meseci
Pozdrav!
Zamolio bih ako mi netko moze reci kako napraviti tablicu nekog racuna u corel-u.
Zakacio sam primjer, recimo prva kolona je 100 mm dugacka i visoka 6 mm, a ispod nje je jedna kolona siroka 22 i visoka 12mm te pored nje jedna kolona koja je dugacka 77mm. Mene sada zanima kako da ja jednostavno slozim tablicu pored tablice da se ne preklapaju ili da jedna nejde preko druge nego kada jednu tablicu priblizim drugoj da mi tablica napravi snap do druge.
Ovo mi je hitno, stoga ako netko imate savjet kako da rijesim ovaj problem bio bih vam zahvalan.
Unaprijed se zahvaljujem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
212.200.221.*



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u Corel-u24.05.2007. u 18:32 - pre 206 meseci
Citat:
Kensai: Pozdrav!
Zamolio bih ako mi netko moze reci kako napraviti tablicu nekog racuna u corel-u.
Zakacio sam primjer, recimo prva kolona je 100 mm dugacka i visoka 6 mm, a ispod nje je jedna kolona siroka 22 i visoka 12mm te pored nje jedna kolona koja je dugacka 77mm. Mene sada zanima kako da ja jednostavno slozim tablicu pored tablice da se ne preklapaju ili da jedna nejde preko druge nego kada jednu tablicu priblizim drugoj da mi tablica napravi snap do druge.
Ovo mi je hitno, stoga ako netko imate savjet kako da rijesim ovaj problem bio bih vam zahvalan.
Unaprijed se zahvaljujem.
Kod mene ona prva kolona nije 100, već 99,nešto.
Najjednostavnije ako radiš na cele vrednosti, podesi grid na 1mm (Tools>Options>Document>Grid), i uključi View>snap to grid.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.100.*



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u Corel-u05.06.2007. u 12:47 - pre 205 meseci
Corel je vektorski program ili za crtanje a tablice ili tabeletine radis u programima za prelom :). mozes i u Corelu samo sto ces raditi 300% sporije jer moras voidti racuna da nemas u uglovima vise uglova zobg debljine same linije ako raids sa liinjama ili sa celijama da ti linija ne izlazi iz samog okvira malo nezgodno ali ako si tako odlucio napred i pazi na boju linije obicno je u RGB-u
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.100.*



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u Corel-u05.06.2007. u 13:00 - pre 205 meseci
Corel je vektorski program ili za crtanje a tablice ili tabeletine radis u programima za prelom :). mozes i u Corelu samo sto ces raditi 300% sporije jer moras voidti racuna da nemas u uglovima vise uglova zobg debljine same linije ako raids sa liinjama ili sa celijama da ti linija ne izlazi iz samog okvira malo nezgodno ali ako si tako odlucio napred i pazi na boju linije obicno je u RGB-u
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Kako napraviti tablicu u Corel-u

[ Pregleda: 4744 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.