Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GPS Bluetooth Leadtek 9559x pomoc

[es] :: GPS :: GPS Bluetooth Leadtek 9559x pomoc

[ Pregleda: 2464 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanbre
Beograd

Član broj: 89420
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon GPS Bluetooth Leadtek 9559x pomoc23.05.2007. u 16:50 - pre 205 meseci
Bas sam se primio na GPS a mislim da ce mi uskoro i prakticno koristiti i taman sam se spremao da odem i kupim pomenuti GPS bluetooth (namera da ga povezem sa symbian telefonima pre svega SonyEricsson P990, a mozda i Nokia N serije - 70,73), i naravno naletim na temu sa problemom vezanim za isti.

Ljudi se zale da kada izadju iz kola (u kolima radi savrseno) i krenu da pesace, uredjaj pocinje da pravi problem, tj. ne registruje kretanje, navodno ispod 5km/h, neka "Static Navigation", i naravno postoji program koji to moze da iskljuci i ukljuci ali je za PDA, ima jedan i za PC.

Moja pitanja:

1. Ima li neko iskustva sa GPS Leadtek 9559x bilo kakva, a pozeljno za setnju po gradu (ili neki drugi GPS bluetooth za istu namenu), nosio bih ga u dzepu ili rancu
2. Zna li neko program (tipa APLSiRF, MMSiRF) koji moze da menja parametre pomenutog uredjaja ali da je za symbian UIQ 3
3. Da li je neko koristio SiRFdemo for PCs i da li moze da mi zavrsi posao (ako bas mora preko PC, PDA nije u opciji), da li ima mozda za symbian UIQ 3
4. Ima li neka alternativa za Leadtek, mislim da je dobar izbor u odnosu na ono sto sam do sada video kod nas (Nokia, B-speech, MSI)


Na interesantan predlog dodajem jos jedno "pitanje"

5. S obzirom da svaki uredjaj ima manu, vecu ili manju, molio bih da mi navedete mane i probleme na koje ste naisli u radu sa GPS prijemnikom koji koristite i koliko je ona resiva ili ne, tj. bitna za funkcionisanje i rad vaseg GPS-a.


Hvala

Pozdrav





[Ovu poruku je menjao dejanbre dana 24.05.2007. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
*.ikomline.net.

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: GPS Bluetooth Leadtek 9559x pomoc23.05.2007. u 18:29 - pre 205 meseci
Vecina GPS uredjaja sa SIRF chipsetom dolazi sa ukljucenim static navigation, jer je prevashodna upotreba u kolima. To je relativno lako iskljuciti preko PC-a ili PDA kroz SirfDemo. Pre koriscenja SirfDemo programa svima bih savetovao da procitaju uputstvo za njega da ne biste ostali sa ciglom umesto uredjaja.
Jedini problem koji sam imao sa Sirf demo programom je sa Nokia BT risiverom koji nikako nisam mogao sa nateram da radi sa SirfDemo programom.
Ukoliko ti se dopao leadtek (koji je dobar) onda ga i kupi i uz pomoc PC-a iskljuci static navigation.
Sto se tice alternativa svako ce da hvali svoj uredjaj - bolje neka ti njudi navedu probleme sa svojim uredjajima pa se ti sam odluci.
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: GPS Bluetooth Leadtek 9559x pomoc

[ Pregleda: 2464 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.