Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kanada - iseljenje kao skilled worker

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kanada - iseljenje kao skilled worker

[ Pregleda: 4804 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ogi.marjanovic
Sarajevo

Član broj: 54746
Poruke: 88
*.hermes.si.



Profil

icon Kanada - iseljenje kao skilled worker17.05.2007. u 09:42 - pre 205 meseci


Pozdrav, imam par pitanja za ljude koji su dosli u Kanadu kao Skilled worker:

1. da li ako ulazim u Kanadu kao "skilled worker" to automatski podrazumijeva da imam i radnu dozvolu, tj. da li ako udjem pod tom kategorijom trebam naknadno traziti dozvolu?

2. koliko priblizno iznosi neka pocetna plata za IT inzinjera (Software developera), a koliko za administratora?

3. mogu li dostaviti neki drugi dokaz o svom radnom iskustvu, samo za pocetak, osim potvrde od strane poslodavca (npr ovjerena i prevedena kopija radne knjizice)? razlog za ovo bi bio da je moguce da dobijem otkaz ukoliko kazem pravi razlog za koji mi treba potvrda.

4. kako kanadska vlada i administracija tretiraju (i da li uposte tretiraju) pomoc oko smjestaja za "newcomers"? tj. da li smo kod toga prepusteni sami sebi?

5. koliko je neki prosjek koji se zaradi a koliko se u prosjeku potrosi (na sve: kirija i rezije, hrana i ostale potrepstine) mjesecno?

Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

gnin
Srbija

Član broj: 139361
Poruke: 7
212.200.162.*



Profil

icon Re: Kanada - iseljenje kao skilled worker14.06.2007. u 20:34 - pre 204 meseci
1. Imas sva prava kao i ostali, osim da glasas.
2. ///
3. Moras potvrdu, ne r.knjizicu. Ako imas problem da je dobijes, napisi detaljno obrazlozenje. To pise na CIC sajtu.
4. Sam se snalazis.
5. ///
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kanada - iseljenje kao skilled worker

[ Pregleda: 4804 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.