Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9222 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.xxx.th.newnet.co.uk.



Profil

icon Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???03.02.2007. u 02:31 - pre 209 meseci
Zdravo svima.

Aplicirao sam za Kanadsku iseljenicku vizu (federal skilled worker) u Septembru 2006. Dobio sam odmah Acknoledgement of Receipt (AOR) pismo ali nakon toga jos nista. Nema onog pisma kojim traze koja dokumenta da posaljes.

Proslo je nesto vise od 4mes sto nije suvise strasno, ali pomalo 'se brinem' posto sam se nadao da se ceo proces zavrsi za nekih 10-11 meseci. Jos mogu to uhvatiti ali postajem pomalo nervozan sto nema ovog pisma da traze dokumente.

Znam da je svaka aplikacija prica za sebe ali kakva su iskustva u vezi cekanja sada u ovom 'simplified' procesu, nakon Sep 2006?

Na njihovom sajtu gde mozes pratiti status (e-CAS) samo pise da su poceli procesirati aplikaciju 15 Sep 2006. To pise jos od tada.

Ako netko ima komentare hvala puno unapred.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

alberta
beograd

Član broj: 132800
Poruke: 18
212.200.176.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???04.02.2007. u 09:48 - pre 209 meseci
Zdravo,
vidim da si postavio vema interesantno pitanje,ali takodje i nepoznanica je u vezi sa ovim novim procesom apliciranja.Mene to isto ceka ja planiram da predam u narednih nekoliko dana,i malo sam iznenadjen sturom informacijom koju si dobio od ambasade.U ovom trenutku vise bi ti meni mogao pomoci nego ja tebi, vezano za proces apliciranja.Nasao sam sebe citajuci tvoje pismo iz razloga da ne biih zeleo da mi se proces otegne na 2ili 3 god sto bi verovatno poteglo i moje odustajanje od svega.Kako god, nadam se da si dobio bilo kakav odgovor ili ces dobiti u skorije,posto sam prilikom poslednje posete can.ambas dobio inform.da se odgovor moze cekati 4 mes.Molim te ako je moguce da mi odgovoris kakvi su uslovi da se formular preda bez ILTS pa u tom periodu od 4 mes polagati,posto meni od svih zatrazenih uslova samo nedostaje polozen test IELTS.Moj e mail je [email protected]
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???04.02.2007. u 15:35 - pre 209 meseci
Citat:
kantona:...Proslo je nesto vise od 4mes sto nije suvise strasno, ali pomalo 'se brinem' posto sam se nadao da se ceo proces zavrsi za nekih 10-11 meseci. Jos mogu to uhvatiti ali postajem pomalo nervozan sto nema ovog pisma da traze dokumente

Mislim da nema potrebe da brines, sigurno ces uskoro dobiti pismo. Jako je tesko da cujes iskustva drugih po tom pitanju bas iz tog razloga sto je simplified process krenuo tek od 1.Septembra i mnogi su u fazi cekanja.
Citat:
kantona:...na njihovom sajtu gde mozes pratiti status (e-CAS) samo pise da su poceli procesirati aplikaciju 15 Sep 2006. To pise jos od tada.
To takodje nemoj da te brine, po pricama nekih ljudi nekad se cak dodadja da se taj podatak ne azurira iako je aplikacija vec usla u fazu 'medicinski pregled'.
Citat:
alberta:...kakvi su uslovi da se formular preda bez IELTS pa u tom periodu od 4 mes polagati,posto meni od svih zatrazenih uslova samo nedostaje polozen test IELTS.
Koliko znam visa office po novom 'simplified' sistemu ne zeli da prima nikakvu dodatnu dokumentaciju (ukljucujuci ovde i IELTS) osim osnovnih aplikacionih formulara.
U sustini, sam simplified proces i jeste uveden kako bi se protok dokumentacije pojednostavio jer od njega zavisi brzina celog procesa. Ranije, po starom sistemu, ljudi bi poslali neke dokumente (npr. dokaz o neosudjivanosti, izvod iz MKR, itd) koji vaze samo 6 meseci, pa bi onda visa office morao traziti od aplikanta da ponovo posalje neke dokumente. Pa dok se ti dokumenti izvade i posalju ponovo (jos plus ako posta nesto zezne :) prolaze nedelje i nedelje. Pa onda slucajevi kada se aplikant u medjuvremenu ozeni/uda ili diplomira, itd. Svaki dodatni update dokumentacije zahteva rad tamo nekog administrativnog sluzbenika.Poenta ovog 'pojednostavljenog' sistema je bas upravo to, skratiti trajanje procesa sto je vise moguce tako sto ce se skratiti nepotrebno zahtevanje ponovne dokumentacije.
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.co.uk
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???04.02.2007. u 16:06 - pre 209 meseci
Ja takodje mislim da po novom procesu se ne salje nista osim formular. Ja
nisam nista poslao osim popunjen formular i uplatu naravno.

Evo i citat sa sajta CIC: Send in Your Application

Mail your application and your proof of payment to the visa office along
with your supporting documents. The address is in the visa office documents.
However, if you are using the simplified application process do not submit
any supporting documents.

Znaci precizno pise da se ne salje nista osim formulara i uplate za sve koji
koriste simplified process za federal skilled worker.

Hvala na odgovoru brainbuger. Ja sam naletio na ovaj forum i pomalo
automatski postavio topic ali kasnije razmisljajuci uvideo sam da ce biti
tesko dobiti neka iskustva posto je simplified proces tek poceo.

Znaci, ako nekome to pomaze, moj je zaveden 15 Sep 2006 i jos nisam dobio
pismo sa spiskom dokumentacije koja treba da se posalje. Verovatno se treba
uzeti u obzir da su u ovom periodu bili i bozicni/novogodisni praznici kada
verujem ambasada ne radi nekih 10-ak dana mozda.

Kad ima neki update, postavicu. :)

Pozdrav.


--
No virus found in this incoming message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.432 / Virus Database: 268.17.22/666 - Release Date: 03/02/2007
15:31


--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.432 / Virus Database: 268.17.22/666 - Release Date: 03/02/2007
15:31






___________________________________________________________
All new Yahoo! Mail "The new Interface is stunning in its simplicity and ease of use." - PC Magazine
http://uk.docs.yahoo.com/nowyoucan.html
 
Odgovor na temu

alberta
beograd

Član broj: 132800
Poruke: 18
212.200.177.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???04.02.2007. u 16:18 - pre 209 meseci
ok kant,
ali hoces reci da nisi polagao ni ti ielts ili...
 
Odgovor na temu

alberta
beograd

Član broj: 132800
Poruke: 18
212.200.177.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???04.02.2007. u 16:31 - pre 209 meseci
hvala kantu i brainbur.na odgovoru jos samo ako je moguce kant odgovori mi jesi li sa popunjenim formularom i lovom sve odradio kod nas u ambasadi
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.co.uk
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???04.02.2007. u 17:40 - pre 209 meseci
Nisam polagao IELTS. U stvari, ja se nadam i da necu morati. Jos kad sam
privrsavao srednju skolu i kad sam isao na kurseve engleskog (imao sam ruski
u skoli) polozio sam FCE, First Certificate in English koji izdaje
Cambridge. To sam polagao u Skoplju ali su odrzali profesori iz UK koji su
sa sobom doneli testove. Plus, zadnjih 4god radim i zivim u Londonu, UK, i
svakodnevno koristim engleski.

Nadam se da ce mi to uzeti kao argument i da necu morati da polazem IELTS
ali jbg. Ako kazu da moram, onda moram.

Ali za sada, i pre aplikacije, nisam polagao.

Sto se tice aplikacije. Kad kazes 'kod nas u ambasadi' ne znam gde je to
tacno ali da se radi o bilo kojoj ex-YU drzavi ti nemas nista sa tom
ambasadom. Za ex-YU prostor za imigracione vize (permanent resident ili PR
viza) je iskljucivo zaduzena Kanadska ambasada u Becu, Austriji. Formular se
salje direktno tamo sa medjunarodnim cekom na 550 CAD (ako apliciras samo za
sebe, u mom slucaju, inace iznos je drugi a u svakom slucaju proveri to na
sajtu CIC-ja pre nego uzimas cek).

Druga opcija i mozda bolja ti je da platis online debitnom ili kreditnom
karticom. Ja to nisam znao i uzeo sam cek iz banke. Ako imas karticu to ti
je bolje verovatno. Kao prvo, ne saljes cek preko poste nego uplatis odmah
online. Samo potrudi se da to uradis na kompjuteru gde imas printer u
slucaju da trebas odmah isprintati neku potvrdu (nisam to radio pa ne znam
kako tacno ide, ali znam da moze). Onda valjda tu potvrdu trebas samo
poslati sa formularom.

To se salje direktno u Bec. Lokalne ambasade nemaju nista s tim osim mozda
sto mogu poslati to za tebe, ali ja ne bih to tek tako predao bilo kojem
sluzbeniku, makar i u ambasadi. A i ne znas dali ce odsedeti par nedelja u
nekoj fioci pre nego to posalju. Po meni je to nepotreban rizik.

Home page CIC je http://www.cic.gc.ca/english/index.html

Pogledaj ovde listu zemalja iz kojih trebas slati aplikaciju u Bec
http://www.cic.gc.ca/english/offices/missions/vienna.html

Evo home page za online services gde se vidi da mozes uplatiti preko
interneta https://services3.cic.gc.ca/ols/ols.do?lang=en

Na toj strani takodje mozes pratiti progress aplikacije preko linka e-CAS
(Client Application Status).

Mislim da ti to pokriva skoro sve. Na glavni home page CIC imas odmah link
'Immigrate to Canada' i samo kliknes na Go pored njega. Onda nadalje mozes
procitati sve sto te zanima oko cele procedure.

Pozdrav.

--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.432 / Virus Database: 268.17.22/666 - Release Date: 03/02/2007
15:31




___________________________________________________________
Try the all-new Yahoo! Mail. "The New Version is radically easier to use" � The Wall Street Journal
http://uk.docs.yahoo.com/nowyoucan.html
 
Odgovor na temu

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.ab.hsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???07.02.2007. u 16:20 - pre 209 meseci
Kantona,

zato si predavao aplikaciju bez rezultata IELTS testa, to je greska iz razloga sto ne mozes nikako da znas svoje relano stanje sa bodovima. To sto ti ne saljes svu dokumentaciju u samom startu ne znaci da ne traba da je imas. Radi se o tome da visa officer moze da proveri tvoj IELTS resultat direktno preko te organizacije. Svi ti kursevi jezika koje si pomenuo ne vaze za aplikaciju. Ja bih ti preporucio da pocnes sto pre sa pripremon za test, a ako si spreman, prijavljuj ga za prvi sledece termin. Cela stvar se moze otegnuti ako budes cekao.
Pripremi svu potrebnu dokumentaciju, nemoj da se igras...........

Jos jedna informacija koja me je prilicno zacudila, jedan poznanik je predao aplikaciju pocetkom septembra po ovom novom zakonu, poslao im je pre par nedelja update za dete koje je u medjuvremenu dobio, i u dogovoru su mu rekli sledece:

Please be informed that our processing times have increased, may vary
between 18-36 months.
we will advise you about the further steps in your application in due
course (presumably in 2-3 months)
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
80.187.213.*



+1 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???17.02.2007. u 23:04 - pre 209 meseci
Citat:

Sto se tice aplikacije. Kad kazes 'kod nas u ambasadi' ne znam gde je to
tacno ali da se radi o bilo kojoj ex-YU drzavi ti nemas nista sa tom
ambasadom. Za ex-YU prostor za imigracione vize (permanent resident ili PR
viza) je iskljucivo zaduzena Kanadska ambasada u Becu, Austriji. Formular se
salje direktno tamo sa medjunarodnim cekom na 550 CAD (ako apliciras samo za
sebe, u mom slucaju, inace iznos je drugi a u svakom slucaju proveri to na
sajtu CIC-ja pre nego uzimas cek).


zar ne bi trebalo ti da predajes zahtev u konzulatu u Londonu? ako zivis tu poslednje 4 godine...
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.xxx.th.newnet.co.uk.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???18.02.2007. u 00:27 - pre 209 meseci
Ja za UK nemam ni permanent residence ni pasos. U tom slucaju sam mislio da mora da bude po drzavi ciji si drzavljanin, a to je Makedonija. Znaci Vienna office.

A to mi je i odgovaralo posto u Londonu mnogo duze obradjuju aplikacije.

Nisu mi nista prigovorili sto sam poslao u Bec. Samo su potvrdili da su primili aplikaciju i dali mi file number. Znaci moze.

Ne verujem da bi je sami poslali u London bez da mi kazu. Verovatno bi mi vratili aplikaciju sa objasnjenjem da sam poslao na pogresnom mestu.
 
Odgovor na temu

sunnygirl

Član broj: 134750
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???18.02.2007. u 11:31 - pre 208 meseci
Dobar dan svima, ili vece, ili sta vec!

Interesuje me nesto oko dokazivanja radnog staza. Kakav dokaz o radnom stazu treba priloziti? Koliko sam mogla da shvatim potrebno je samo pismo preporuke od poslodavca, ali vidim da po nekim temama ljudi spominju izvode i radne knjizice. Kako oni gledaju na onaj nas sistem - radim, ali nisam prijavljen/a? Ja imam preko 4 godine, s tim sto mi fale tri mjeseca koje sam provela na probnom radu, bez prijave, naravno! To moze da potvrdi gazda, ali ne i knjizica.

Jos nesto, oko IELTS-a. Koja ocjena donosi maksimum bodova? Skoro sam ga polagala, i jos nemam rezultate, ali se nadam najmanje sedmicama.

Mnogo mi komplikovana ova priprema za iseljenje. Mi koji smo zavrsavali fakultete po bivsim komunistickim zemljama gotovo da nemamo sanse pored silnih zapadnjackih strucnjaka sa po tri doktorata dobijena u roku od 5 godina! Pa stvarno, jedva navukoh tih famoznih 67 bodova, i to zato sto moje 4 godine studija racunaju kao bachelor, a ne master sto bih tamo imala!

Hajde, molim vas pomozite, jer uskoro planiram da apliciram pa da znam od cega da krenem!
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.xxx.th.newnet.co.uk.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???18.02.2007. u 15:03 - pre 208 meseci
Za radni staz mislim da je dovoljna samo preporuka koja bi u sebi imala vremetrajanje koliko si radila u doticnoj firmi.

Jedan moj drug iz Skoplja posreduje za ovakve aplikacije i kad sam se ja raspitivao kod njega nije nikad pomenuo nikakvu radnu knjizicu.

Sto se tice IELTS, izvoli link sa njihovog sajta. http://www.cic.gc.ca/english/skilled/qual-3-1.html

Pise da 7.0 ili vise ti donosi maximum na svim poljima.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

alberta
beograd

Član broj: 132800
Poruke: 18
212.200.176.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???19.02.2007. u 23:27 - pre 208 meseci
cao sunny nadam se da mi mozes odgovoriti na koji nacin si spremala IELTS? i ako si uzimala casove nadam se da mi mozes preporuciti nekoga.Naravno ovo vazi i za ostale ako imaju bilo kakvu preporuku sto se casova tice.Nevezano za download failove koji se mogu skinuti sa neta,Hvala
 
Odgovor na temu

sunnygirl

Član broj: 134750
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???20.02.2007. u 20:00 - pre 208 meseci
Cao Alberta!
IELTS sam prvo pokusala da spremam sama, jer sam dobila neke CD-ove sa skeniranim udzbenicima, ali sam se na kraju ipak odlucila za casove. Ne znam odakle si, ali u principu mozes da se raspitas po skolama ili kod ljudi koji drze casove da li rade pripreme za internacionalne sertifikate.
Knjige koje ti trebaju su npr. Insight into IELTS, ili Insight extra, ili sta slicno. To su sve Cambridge-ova izdanja i jedino u njihovim knjizarama ih mozes naci. Spremaj se bas po tom tipu testova jer je IELTS zapravo najmanje odraz stvarnog znanja, a daleko vise stvar dobre pripreme. Postoje neke stvari koje oni vole da cuju i procitaju i bez toga ces vjerovatno dobiti manju ocjenu. Slusaj njihov Listening, citaj Reading, i hvataj cake. Meni se stvarno cini da je samo stvar vjezbe i koncentracije.
Mene je jako iznertviralo na Speaking-u sto je riba koja mi je vodila intervju imala ispred sebe pitanja i tako me bacala sa teme na temu da nisam stigla ni na srpskom da smislim odgovor. U principu sam blebetala 15 minuta ali sam mogla mnogo bolje sve to odraditi da je razgovor imao nit, i da su pitanja imala smisla. Pocelo je od knjige iz koje sam nesto naucila, a zavrsilo na odnosu naseg drustva prema prosvetnim radnicima! Aman!
Ako ti mogu jos sta pomoci, reci.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???22.02.2007. u 08:41 - pre 208 meseci
@sunnygirl: Za dokaz o radnom iskustvu, znaj da nije dovoljno samo pismo od poslodavca (letter of reference).
Pored tog pisma potrebno je da prilozis kopiju ugovora izmedju tebe i poslodavca (za sadasnji i prethodne poslove), oni tu vrstu dokumenata nazivaju Notarized Employment Contract, paralela ovom dokumentu kod nas bi bila Ugovor o Radu. Svaki poslodavac (kad bi postovao zakon:) morao bi imati ovakav dokument za svakog svog zaposlenog. To sto tvoj gazda nije postovao zakon o radnom odnosu (to jest sto mu je bilo jeftinije da te ne prijavljuje) moze se sada olupati tebi o glavu (nazalost). Raspitaj se jos malo o ovome pre nego podneses aplikaciju. Inace za prevod ovog dokumenta (posto imaju i po nekoliko stranica) dovoljno je prevesti samo prvu i zadnju stranu (provereno).

Za IELTS evo nekih korisnih linkova koji mogu posluziti :
http://www.world-english.org/ielts_free_tests.htm - saveti i primeri testiranja za R,W,L i S
http://www.askynz.com/ielts/preparation.htm - kako pripremati IELTS
http://www.international.holmesglen.vic.edu.au/ie_read.cfm - saveti i nekoliko primera
http://education.kulichki.net/lang/ieread.html - primer za reading
http://education.kulichki.net/lang/iewrit.html - primer za writing
http://education.kulichki.net/lang/iespeac.html - primer za speaking
Ako neko misli da nece moci sam da se pripremi za test i zeli da uzme neke dodatne casove, neka mi se javi na email mogu mu dati kontakte od ljudi koji kod nas rade pripreme za IELTS, ova vrsta kursa se potpuno razlikuje od klasicnih kurseva za engleski jezik.

Poz,
V
 
Odgovor na temu

alberta
beograd

Član broj: 132800
Poruke: 18
212.200.176.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???24.02.2007. u 12:05 - pre 208 meseci
hvala sunny na info za IELTS.Koliko si dugo spremala za test.Koliko sam video dobila si zadovoljavajucu ocenu.Zato sam i pitao za preporuku vezano za profesore.Da li si predala aplikaciju?
 
Odgovor na temu

alberta
beograd

Član broj: 132800
Poruke: 18
212.200.176.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???24.02.2007. u 12:11 - pre 208 meseci
Hvala brainbuger na preporucenim linkovima nadam se da mi mozes poslati adrese i tel. profesora.na e mail [email protected]
 
Odgovor na temu

sunnygirl

Član broj: 134750
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???25.02.2007. u 19:01 - pre 208 meseci
Pa nisam jos dobila rezultate, ali se nadam da ce ocene biti kako ja ocekujem, osim ako nisam napravila neku vecu gresku koje nisam svjesna. Spremala sam se neka dva mjeseca, dva puta sedmicno, po 1.5 sat. To ti je dovoljno da prodjes pripreme polako, ali samo odaberi dobrog profesora. Mozda mozes da pitas i u British-u ako oni znaju nekoga. Koliko sam shvatila, cak i neki njihovi ispitivaci daju casove. U svakom slucaju trazi nekog ko radi IELTS.
 
Odgovor na temu

coacoa
Aco Jovanovic

Član broj: 135962
Poruke: 3
*.157.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???26.02.2007. u 00:22 - pre 208 meseci
POSTOVANJE SVIMA KOJIMA ZANIMAJU INFORMACIJE O ISELJENICKIM VIZAMA ZA CANADU

Ja ne znam 100% sve ali znam 90 % SKORO SVE vezano za iseljenju u Canadu.
Sam sam u tom procesu bio 6 godina i na kraju uspeo.
Imate nekoliko varijanti: 1. Arrange employment 2. Marriage 3. Independent (to je kao skill worker) 4. Spajanje porodice 5. Business visa 6. Ugrozavanje ljudskih prava i to je otprilike to.

Obicno ljudi se odlucuju za independent, ali onda imate nekoliko ozbiljnih uslova koje morate da ispunite.Nemojte da vas niko LAZE jer OBAVEZNO morate u bilo kojoj varijanti polagati test engleskog jezika tzv. IELTS (International English Language Testing System) koji se polaze u British Councilu koji postoji u svim zemljama evrope. Ovaj test vazi za bilo koju kombinaciju useljenja.
To je PRVI korak i to MORA da se uradi. Nije ni on toliko strasan, ali moze da mnogo pomogne ali i da odmogne. Moze se i tu malo isfolirati, ali ne i u nedogled. E sad ima tu nekih drugih kombinacija i prica tj. stvari koje moraju obavezno da se urade.
DALJE > viza u bilo kojoj kombinaciji, tj. zahtev MORA da se podnese iz zemlje porekla tj. rodjenja odakle je lice koje podnosi zahtev. Mislim da to jedino ne vazi za azil tj. za lica koja su progonjena, jer su njihova prava stvarno ugrozena u njihovoj zemlji.
U to kategoriju u principu spadaju homoseksualci ili lezbejke, ali to za ''normalne'' ljude nije bas pozeljno, jer to mora i da se dokazuje. (LJubis se sa muskarcem ako si muskarac ili zenom ako si zena i sl. ''dokazivanje''.) Moja vam je savet da to u principu zaboravite.Jer, dalje morate i da dokazujete da su vas na pr. tukli zbog vaseg sexualnog ubedjenja, bili zatvarani, maltretirani is l....Dug je to proces i - ZABORAVITE !!
BUSINESS VISA > Ono sto znam SIGURNO je to za takvu vrstu vise vam treba 150.000 CAD tj. 100.000 eura. Tu takodje postoje uslovljavanja nekim dobrim programom, koliko zaposljavate ljudi, gde ce vam biti kancelarije, poslovni prostor i sl.... Za one koji ZAISTA nemaju velike pare i stvarno ne nameravaju neki biznis - moj je savet razmislite dobro !!
Ima tu jos nekih stvari koje ne mogu da vam sve ispricam sada.
POSREDNICI TJ. AGENCIJE ZA VISE >naravno da postoje i posrednici tj. agencije. Ja sam ih sve dobro upoznao i video kakvi sve prevaranti tu rade. Njihov sistem rada sam POTPUNO apsolvirao. Odmah da vam kazem nema mnogo agencija tj. posrednika koji to rade kako treba u Beogradu. Ja znam ko je profi 100% i za kvalitet rada koji pruzaju, mogu vam reci i da bas nisu skupi u odnosu na druge.
Samo da vam kazem da tu ima varijanti da li idete na Arrange oppinion (ponuda za posao)
ili da li idete na ''Independent immigrant Visa''.
Postoje razlike u tehnici kako se obradjuju i salju podaci jer ovi Britanci tj. Canadjani uvek insistiraju na pravoj formi. Ko to zna kako - taj uspeva. Postoje ljudi u Bgd. koji to znaju 100 % . Ako vas zanima ko su i kako dalje ide, javite se pa cu vam reci.
Ono sto mozete SAMI DA URADITE za sebe je :ako zelite da aplicirate MORATE polagate IELTS i to vezbajte (a i tu imate dosta losih i dobrih profana koji znaju ''cake'' i imaju znanje za pripremu polaganja). Ja ih takodje znam.Recimo ja sam privi put izasao na IELTS i imao bolji uspeh od nekih koji su ga polagali iz 3 puta iako su ucili vise od mene jezik i sl )ja sam polozio iz prve). Reci cu vam i za te profane. Javite se -nije problem.
E DA > postoji i fora sa marriage tj. zenidbom -udajom.To je posebna prica a moze i to. Ko ne zna, takodje cu mu objasniti.
 
Odgovor na temu

sunnygirl

Član broj: 134750
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???26.02.2007. u 13:10 - pre 208 meseci
Ma Coa, sto sest godina pobogu!? Ajd ove sve ostale seme sa pokontala da ne smijes lagati i pokusavati da ih prevaris, i da se drzis onog sistema bodovanja, ali sad me ti prepade sa tim tako dugim periodom! Jesi li ti u startu ispunjavao sve uslove? Kazes da ti je engleski bio bolji od ostalih, pa valjda si ovo ostalo dobro pripremio. Sta te je toliko kocilo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kakva su iskustva sa Kanadskim iseljenickim vizama nakon Sep 2006???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9222 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.