Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par Home Recording pitanja

[es] :: Muzička produkcija :: Par Home Recording pitanja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7691 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wolfy Alister
Vuckovic Marko
Jagodina

Član broj: 25679
Poruke: 31
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Par Home Recording pitanja17.05.2007. u 02:52 - pre 206 meseci
Bavim se home recordingom, tj izradom demo snimaka (uglavnom Metal). Od opreme koristim gitaru ili bas gitaru koja prolazi kroz Zoom Analog Distortion pedalu (verujte mi, prava zver :-)), to ide u Line-In na Creative Live! 5.1 Digital, a sve se usnimava u Audition Pro 1.5. Kao postprocessing (gitare) koristim Amplitube 1.2 (cisto zbog farbanja i simulacije pojacala). A evo i pitanja:

1. Ovih dana kupujem DI Box, pa me interesuje koliko pobolsanje cu dobiti, s' obzirom da sam ovde na par tema procitao da posto vec idem kroz analognu pedalu, da ona konvertuje i nivelise signal.

2. Dvoumim se izmedju sledecih DI Boxova: SM Pro Audio DI1 i Behringer Ultra-G GI100. Da li neko ima iskustva sa njima, vrede li para i da li se stvarno kod GI100 "cuje" ta simulacija cabineta?

3. Posto vec koristim Creative Live! 5.1 Digital, koliko cu dobiti kupovinom, recimo, X-Fi ili Audigy kartice (za naprednija i bolja hardverska resenja nemam para), s' obzirom da nema neke velike potrebe za VST i ASIO-m?

Znam da se vise puta pisalo o svemu ovome, ali nigde nisam naisao na odgovore koji bi se mogli povezati sa mojom situacijom.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja17.05.2007. u 09:41 - pre 206 meseci
1)Nisam siguran sta nauka kaze, ali smo svojevremeno snimali pomocu kombinacije: procesor(PANDORA)+DI BOX(bas Behringer koji pominjes)i nije bilo lose...
(nisam siuran kako stoji to sa impedansama, itd, itd...ali mislim da se dodavanjem di-boxa ipak dobija na kvalitetu...uostalom javice se neko od znalaca da bolje objasni)
2)Behringer DI box sam koristio i toplo ga preporucujem-cuje se simulacija cabineta :-)
3)Hm...ni ovo ne znam... mislim da neces osetiti preterano poboljsanje, ali :
"24-bit Analog-to-Digital conversion during recording in 16 or 24 bit with sampling rates up to 96kHz"...valjda bi to trebalo da utice malko na kvalitet snimka...Na 5.1 je maximum 48kHZ i 16 bita, ako se ne varam...
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja17.05.2007. u 11:08 - pre 206 meseci
1) Zavisi od same pedale. Piše li na Zoomovom sajtu ili u uputstvu koje je došlo uz pedalu koliko oma imaš na izlazu iz nje? Jedino što sigurno znam jeste da novije DigiTechove pedale (od Bad Monkey do Death Metala) imaju linijski izlaz (na kojem je, nažalost, simulacija kabineta koja ne može da se isključi). Odgovore na ostala pitanja ne znam.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.249.*



+7 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja17.05.2007. u 15:42 - pre 206 meseci
Bavim se istim sranjem kojim i ti hotjesh, vetj duze vreme.
Od softvera koristim Reason (u njemu pravim bas i bubanj i sve ostale dzigi-bau zvukove), Sound Forge za snimanje gitara i Adobe Audition 2.0 za miks svega.
Ibaneza provlachim kroz ZOOM 606 (odushevljen sam njime) pa kroz Line - in u Audigy 4.
Inache imam gomilu svih tih sranja od VST-a i DX-plugova. Amplitube je ok izbor ali ni njega ne koristim.
Ja trenutno nemam para za X-FI (elite pro), ali bih je uzeo samo tako, znachi moj savet - ne oklevaj ako si reshio.

Inache najbitnijje od svega ti je tvoje uvce.
Na chemu bi slushao sve shto proizvodish, zvuchinici, monitori, etc?
To je najbitnije od svega.....

Inache imash dole zadnji, treci link (moj potpis) pa vidi kako zvuchim ja, heavy metal muzika.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja17.05.2007. u 17:29 - pre 206 meseci
Citat:
Ibaneza provlachim kroz ZOOM 606 (odushevljen sam njime)


Ovo je prvi put da sam cuo da je neko zadovoljan tim procesorom.
Ja takodje posedujem tu spravicu, i ne mogu reci da sam zadovoljan, a kamoli odusevljen, narocito distorzijama.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.249.*



+7 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja17.05.2007. u 18:59 - pre 206 meseci
Citat:
kelja: Ovo je prvi put da sam cuo da je neko zadovoljan tim procesorom.
Ja takodje posedujem tu spravicu, i ne mogu reci da sam zadovoljan, a kamoli odusevljen, narocito distorzijama.


Za novac koji je dat za njega, extra. Samo toliko, inache ne bih se bunio da imam neshto skuplje i bolje, sigurno,
A shto se tiche distorzija, magnet na gitari je najodgovorniji za sve.
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 00:47 - pre 206 meseci
Mogu da kazem samo svoje malo iskustvo u toj oblasti:
Amplitube 2, Guitar Rig 2 i opasno dobar gitarista......
Meni je to bila super kombinacija.

Citat:
A shto se tiche distorzija, magnet na gitari je najodgovorniji za sve.

Mislim da je mnogo vise u tome ko svira tu gitaru???
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 01:00 - pre 206 meseci
Citat:

Mislim da je mnogo vise u tome ko svira tu gitaru???


Mislim da nije...

Da je tako - najbolji svetski gitaristi bi svirali kineske gitare od 300 eura i dobijali vrhunski zvuk...a koliko mi je poznato, to bas i nije slucaj...:)

Pozdrav!

I da, Amplitube(verzija 1.x) je simpatican softver, a Guitar Rig(nisam probao dvojku) me nije impresionirao zvukom...
 
Odgovor na temu

Wolfy Alister
Vuckovic Marko
Jagodina

Član broj: 25679
Poruke: 31
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 01:25 - pre 206 meseci
@ Musicmaster: uh, nisam ni ja mislio na X-fi Elite pro, mnogo je to para. Pre sam mislio na neki slabiji X-Fi ili Audigy, cisto zbog 24/96. Evo linka ka jednom mom testu kada sam proucavao EZ Drummer pa sam nasnimio Enter Sandman http://www.alistermetal.net/tempic/Sample.mp3
. Ozbiljnije snimke ne mogu da nakacim zbog toga sto su demo snimci za predstojeci album mog benda.

Veliki problem mi je kako da smirim gitaru i izvucem je iz tih nepravilnih Middlova i Bassova. Zbog toga ono konkretno pitanje o Behringerovom DI Boxu. Skinuo sam onu tvoju stvar "Dirt From A Serbian Temple", i mogu ti reci da je veoma interesantno, fino izmiksovano, ali prilicno sam alergican na zvuk Zoom procesora, previse mi je digitalan. No, verujem da je stvar ukusa, a tvoj zvuk me je u nekim trenutcima podsetio na Jeff Watersa sa Remains ili mozda Devina Townsenda sa Synchestre.

Ja kao monitoring koristim stare EI Nis 3-sistemske 2x100W kutije nakacene na staro Sharpovo pojacalo (ni ne znam koji je model) na kome su ekvilajzeri flatovani. Snimke koje zavrsim slusam na svemu mogucem, od pijacarskog "za jednokratnu upotrebu" kasetofona, preko Aiwinog stuba do High-Tech Audio sistema. Jednostavno, uvek je ista slika, i osecam da sam prosto tehnicki ogranicen.

@ Krhki Koja: Slazem se za opasnog gitaristu :-), ali prikaci ga ti na Zoom 505, i direk ga usnimi na komp... Nece biti bas prijatno!

Pitanja koja sam postavio su vise tehnicke prirode, kako bih znao sta mi je prva opcija za bilo kakav napredak.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.250.*



+7 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 12:56 - pre 206 meseci
@Wolfy

Jeff Waters reche, a?

Care, imponuje meni to samo tako, al' ja mislim da sam mnogo, mnogo daleko od njega! Taj lik je vanzemaljac i neverovatan je!
Hvala u svakom sluchaju. ;)

Shto se ostalog tiche, kada prikachim zoom 606 na Sound Selection Musical Instruments - Killers 200, to je moje gitarsko pojachalo od cirka 200W, chujem se mnogo dobro, ono najezim se .....

U line-in sasvim druga pricha. Ali opet to je to, ja sam koliko - toliko zadovoljan svojom pedalom.
Uzmi i poigraj se farbom, znachi dok ne nadjesh ono shto ti bash godi uvcetu. Drugo, sve shto snimish kroz line, najbolje je da ga ne chachkash i shminkash uopshte. Bez ikakvih dodatnih VST i DX-a. Samo tjesh pogorshati stvari. Jedini nachin, koji je mene zadovoljio je skidanje freq. od 86 do 127 hz na gitari kroz FFT FILTER u samom Adobe Audition 2.0. Process efekat u Passive modu. I naravno idesh "mic po mic". Malo muchno, ali se isplati. Shto se tiche kartice, kazem ti da koristim Audigy 4. TO ti je isti procesor kao i kod 2-ke, samo ima malo vishe shto se tiche uzivanja u muzici (EAX, itd.). Sam input fajl koji obradjujesh znachi, shto chistiji signal je najbitniji faktor kod svega. Kablovi koje koristish, buka ventilatora u kutjishtu, etc. Verovao ii ne i to ima svoje, tako da o tehnikama peglanja i o odstranjivanju nezeljenih shumova i zvukova, svako ima svoje. Kad snimash i miksujesh, naravno iskljuchi sve opcije na kartici, ako imash "Source direct" ili slichno na AMplifieru, obavezno prebaci i radi na tom rezimu. Nema loudness, nema EQ, nema nishta. Kod mene zvuk iz kartice ide kroz Harman/Kardon PM645 Vxi pa na loudspeakere, Clatronic Stereo 2*90W, znachi signal bez ikakve modifikacije od strane H/K, samo provlachim kroz sve to i slusham shta se deshava.

Ne zaboravi da je uvek bilo komplikovanije i da je uvek bilo potrebno mnogo vishe vremena i "majstoringa" za kvalitetniji zvuk, nego za kvalitetniju sliku ili video.


 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.250.*



+7 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 13:01 - pre 206 meseci
Citat:
Krhki Koja: Mogu da kazem samo svoje malo iskustvo u toj oblasti:
Amplitube 2, Guitar Rig 2 i opasno dobar gitarista......
Meni je to bila super kombinacija.


Mislim da je mnogo vise u tome ko svira tu gitaru???


Opasno dobar gitarista, ili desna ruka koja ne promashuje, jel' da?

A svaki opasno dobar gitarista ima i svoju opasno dobru opremu .....

Znachi, ja nisam taj... nemam opasno dobru opremu .... shmrc ...

:(

Shto se tiche magneta na gitari, uzmi Kremonu od 50 evra, skini njene budjave magnete, i stavi one shto je svirao pokojni Dimebag iz Pantere, da vish' razlike ..... ko god da je svira ...


 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 18:17 - pre 206 meseci
Ne morate se odmah naci prozvani!!!
Ja sam rekao samo svoje MALO iskustvo u ovoj oblasti.
Instrument (koji god bio) ne svira sam....svira ga instrumentalista!!!!!!!! - to ne zaboravite, to vam je osnova......
Pozdrav
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.179.*



+35 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 18:32 - pre 206 meseci
Kojo izvini,ali...
ti jos uvek pokusavas da (do)kazes da ce bolje zvucati Steve Vai na Jolani, nego, recimo, neki osrednji gitarista na Jemu???
To jednostavno nije tacno. :)
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 23:31 - pre 206 meseci
OK, bez uvrede,ali ocigledno nisi instrumentalista.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

nenen
scg

Član broj: 84514
Poruke: 40
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja18.05.2007. u 23:51 - pre 206 meseci
sto se tice kucnog snimanja muzike a i produkcije iste toplo preporucujem EMU 1212m ili barem njenu mladju sestru EMU 0404. Vise puta je ovde pisano a ja eto da ponovim > za te novce NEMA bolji usnimak. Zaboravite X-fi ili Audigy. Cena ovih kartica je pristupacna svakom, ulazite VREME u sviranje i ucenje same produkcije a novac stedite za slusanje(monitoring). Sve je cisto znanje, sto sviracko, sto producentsko. Sa ovim navedenim karticama moze da se uradi BAS DOBAR snimak, skoro pa PRO. Naravno da instrument i svirac MNOOOOGOOO doprinose samom usnimku, i to je zacarani krug, bez dobrog snimka nema dobrog mixa, a da bi snimak bio dobar treba o.k. instrument a i dobar izvodjac. Sve u svemu nadje se neka sredina pa samo napred, malo eksperimentisanja i puno vremena utroseno u slusanje i citanje muzike i rezultati su tu. ........... @musicmaster > cuo sam "after the rain", gitaru nisam nigde cuo, sve je muljavo. Bubanj i nekako ali ostalo je loshe, nedefinisano u niskom pojasu, necisto je, a u visokim pa suvise naostreno i prstavo.
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja19.05.2007. u 00:04 - pre 206 meseci
Citat:
sto se tice kucnog snimanja muzike a i produkcije iste toplo preporucujem EMU 1212m ili barem njenu mladju sestru EMU 0404. Vise puta je ovde pisano a ja eto da ponovim > za te novce NEMA bolji usnimak. Zaboravite X-fi ili Audigy. Cena ovih kartica je pristupacna svakom, ulazite VREME u sviranje i ucenje same produkcije a novac stedite za slusanje(monitoring). Sve je cisto znanje, sto sviracko, sto producentsko. Sa ovim navedenim karticama moze da se uradi BAS DOBAR snimak, skoro pa PRO. Naravno da instrument i svirac MNOOOOGOOO doprinose samom usnimku, i to je zacarani krug, bez dobrog snimka nema dobrog mixa, a da bi snimak bio dobar treba o.k. instrument a i dobar izvodjac. Sve u svemu nadje se neka sredina pa samo napred, malo eksperimentisanja i puno vremena utroseno u slusanje i citanje muzike i rezultati su tu. ........... @musicmaster > cuo sam "after the rain", gitaru nisam nigde cuo, sve je muljavo. Bubanj i nekako ali ostalo je loshe, nedefinisano u niskom pojasu, necisto je, a u visokim pa suvise naostreno i prstavo.


Oh...konacno Ok lik!!!!!!!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.179.*



+35 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja19.05.2007. u 00:23 - pre 206 meseci
@Kojo,
sta je to instrumentalista???

Jos jednom moram da kazem da nisi u pravu, a skoro bih se usudio i da kazem da ne znas o cemu pricas... :-)

Nemo' sad da vadim... snimke... (lol)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.121.*



+7 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja19.05.2007. u 00:44 - pre 206 meseci
@nenen

Znam.
Al' da budem iskren, I don't give a f***.
Hteo sam da eksperimentishem sa tom pesmom neshto (samo ja jadan znam shta) i dobio sam to shto sam dobio. Dodushe, kao .wav je skroz sve jasnije, ali opet, kritika ti je na mestu, tj. - nema kritike. Ta stvar je prvi put radjena pre 3 godine, i nikada nisam mogao da je dovedem u red.
Hteo sam da se dve razlichite "nabrndzene" distorzije chuju shto "odvojenije" i shto chistije uz sve to (i gde je tu logika ...?), da tako kazem, vishe lichi na garaznu probu, jebem li ga ...
Anyway, mozesh primetiti da se sve ostale chuju onako, solidno, jel' da?
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja19.05.2007. u 01:28 - pre 206 meseci
Citat:
@Kojo,
sta je to instrumentalista???

Jos jednom moram da kazem da nisi u pravu, a skoro bih se usudio i da kazem da ne znas o cemu pricas... :-)

Nemo' sad da vadim... snimke... (lol)

Pozdrav!


Instrumentalista, muzicki izvodjac, osoba koja svira neki instrument...........jel sad jasnije????????????????

Batali brate te fore, smor si!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.179.*



+35 Profil

icon Re: Par Home Recording pitanja19.05.2007. u 01:41 - pre 206 meseci
@Kojo...
izveo si prilicno stupidan zakljucak na kraju...Mislis da bih se petljao (kao ti-i sam si rekao da imas MALO iskustva, ako to nije bila ironija???) da ne znam bas nista o gitari(da je ne sviram) i snimanju gitare...???

Samo sam hteo da kazem da tvoja tvrdnja da kvalitet zvuka distorzije zavisi(ponajvise?!?) od "toga ko svira tu gitaru"(?!?) nije tacna.
Neobicno volim onu Njegosevu:
"A u ruke Mandusica Vuka
svaka puska bice ubojita!"

ali to u ovom slucaju nije tacno. :)


[Ovu poruku je menjao kelja dana 19.05.2007. u 02:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kelja dana 19.05.2007. u 02:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Par Home Recording pitanja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7691 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.