Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Olympus e330 ili?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Olympus e330 ili?

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

figuar
Darko Rakić
Hrvatka

Član broj: 27706
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Olympus e330 ili?16.05.2007. u 07:02 - pre 206 meseci
Lijep pozdrav svima,

imam pitanje pa bih molio pomoć.

Imam namjeru kupiti SLR, ali vječno pitanje koji.

Pročitao sam sve postove koje ste naveli i svi su uglavnom rekli ne Olympus ako nisam krivo shvatio.
Zanimljivo mi je što ima Live Preview slike jer ga neću samo ja koristiti pa je mislim pojednostavljena upotreba SLR-a.

Zanima je da li se isplati kupiti Olympus E-330 s dva objektiva 14-45mm + 40-150mm za 5350 kn ili predažete nešto drugo.

Razmišljao sam o Canonu 350 D koji u istoj cijeni ali s jednim objektivom ili ne manje važno s jednom godinom garancije dok Olympus ima dvije.


Sve u sve zanima da li mislite jel ti taj aparat kvalitetan i da li se isplati kupiti?

Hvala i Lijep pozdrav svima.
život je lijep i takav treba ostati!!!
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Olympus e330 ili?16.05.2007. u 08:30 - pre 206 meseci
Taj aparat je vise neobican nego sto je kvalitetan i ne isplati se kupiti ga jer su iz samog Olympussa dosle dve odlicne alternative u vidu E410 i E510.

Razmisli i o Nikonu D80 koji daje mnogo za ulozen novac.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.84-48-216.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Olympus e330 ili?16.05.2007. u 08:39 - pre 206 meseci
E330 je vrlo zanimljiv aparat, sada kada mu je cena jako niska. Ima i LV mod A, koji nemaju novi aparati (E-410/510), a koji je zgodan za početnike - da gledaju u ekran, a da AF radi normalno.
Aparat je dosta specifičan, ima svojih prednosti i mana. Rekao bih da je najveća mana brzina AF, a prednost live-view. Nije najbolji izbor za slikanje raznih akcija i vrlo low-light scena, ali zato briljira kod pejsaža, makroa, slikanja sa stativa..
Poređenje sa 350D?
Dobijaš znatno bolju optiku i veći raspon. Bez daljih ulaganja će znači praviti i bolje slike i biti funkcionalniji, makar radi toga samo. Sledeća ulaganja bi bila blic FL-36 i recimo 35mm makro i onda si miran za duže vreme. 2 god. garancije nije za baciti takođe. Predstavlja dakle sjajnu vrednost (mogućnosti/novac odnos).
Ali ako želiš da dosta para uložiš vremenom, planiraš moćnije objektive, eventualni kasniji prelazak na moćnije aparate, onda je 350D (zapravo Canon sistem) bolje rešenje.

Šta ja mislim? Probaj ih u radnji. Ako ti ne smeta što je sporiji AF nego kod 350D, može biti odličan izbor. AF jeste sporiji, ali je zato pouzdaniji. Poedi i člana porodice, pa zajedno malo probajte - rukovanje, brzinu, rad. Ti utisci na licu mesta su jako bitni.
 
Odgovor na temu

figuar
Darko Rakić
Hrvatka

Član broj: 27706
Poruke: 33
193.198.168.*



Profil

icon Re: Olympus e330 ili?16.05.2007. u 10:22 - pre 206 meseci
Hvala na odgovorima svima,

Jako su različita mišenja oko Olympusa i Canona kod mnogo ljudi pa me to buni, jel stvarno Olympus ne može parirati Canonu ili?

A ima i u ponudi i E-400 s dva objektiva za sličnu cijenu.

Pozdrav.
život je lijep i takav treba ostati!!!
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.84-48-216.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Olympus e330 ili?17.05.2007. u 16:41 - pre 206 meseci
Zavisi u čemu da parira. AKo se gleda sistem više klase, profesionalan ili vrlo ozbiljan amaterski, tu Olympus trenutno ne može da parira. I to bi se trebalo promeniti na jesen kada izađe konačno naslednik E-1 aparata.
U nižim klasama (gde su i 350D/400D) Oly može lepo da parira, a negde i da bude zgodniji, sve zavisi od afiniteta i potreba.

Gde je Olympus dobar:
- U početku je bolja vrednost jer se dobije više za iste novce (2 pristojna objektiva).
- Vrlo je pouzdan - precizno fokusiranje, nema muke sa prašinom, lako održavanje (update FW i za objektive) itd.
- Za E330: live view, koji je sjajan za pejsaže, makroe, studio.
- Za E400: sjajna kompaktnost, sa sve objektivima
Olympus najavljuje silne nove aparate (E-410, 510, P-1), stabilizaciju unutar aparata i sl. ali govorim o onome što jeste sada.

Gde je Canon dobar:
- Veoma brz AF, ali za pravu stvar treba dodati dosta novca (USM objektivi)
- Velika proširivost sistema - puno objektiva raznih namena, mogućnost prelaska na bolje aparate, višestruki sistem bliceva, itd.
- Velika popularnost, što olakšava servisiranje i promet polovne opreme
- Dobar kvalitet slike kod većih ISO osetljivost
- Postojanje objektiva sa stabilizacijom

Moje mišljenje: ako ne nameravaš da uložiš puno novca (i sada i vremenom), nema puno razlike između jeftinijih Canona i ovih Olympusa. Uzmi onaj koji ti se lično najviše dopadne, ali obavezno isprobaj u ranji.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Olympus e330 ili?17.05.2007. u 17:28 - pre 206 meseci
Meni su na Oly-ju fotke lose. Previse suma na fotkama i po meni nije ni blizu Canonu. Objektivi jesu kvalitetniji ali sam aparat se jedino po opciji "navrtanja" objektiva moze smatrati dSLR-om.


 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.84-48-216.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Olympus e330 ili?17.05.2007. u 18:16 - pre 206 meseci
Imao sam Olympus E-1 i Canona 10D po bar pola godine i meni su slike sa E-1 bile nešto lepše.
Gledajući ove danas, Canon ima sigurno prednost kada se podigne ISO preko 400, ali ispod toga mi se opet više dopadaju boje i tonalitet sa Olympus aparata. Jasno, ima tu i subjektivnog, a sve se to može doterati na računaru.
Koliko priča ima o ISO i šumu, pomislio bih da je makar 50% fotografija napravljeno na ISO 800 i više. A nije ni 10%.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: Olympus e330 ili?17.05.2007. u 21:03 - pre 206 meseci
Citat:
AMomcil:Koliko priča ima o ISO i šumu, pomislio bih da je makar 50% fotografija napravljeno na ISO 800 i više. A nije ni 10%.


Mislim da malo gresis.
Retko kad na Canonu koristim ispod ISO 400 (jednostavno nema potrebe), a 40% su 800 ili vise.
Kod par drugara (Canon) sam ovo proveravao i situacija slicna.
Pogotovo profesionalci i "poluprofesionalci" koriste visoki ISO. Skoro 100% snimaka je 400 ili vise.
(Osim, kod nocne fotografije)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Olympus e330 ili?

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.