Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da podesim kodni raspored na web stranici koji vucem iz mysql-a?

[es] :: PHP :: Kako da podesim kodni raspored na web stranici koji vucem iz mysql-a?

[ Pregleda: 2566 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Kako da podesim kodni raspored na web stranici koji vucem iz mysql-a?15.05.2007. u 13:29 - pre 206 meseci
Elem, sledeci je problem:
imam server koji prilikom prikazivanja php stranica koristi cp1250 (što je namešteno) međutim problem se javlja kada vuče podatke iz baze podataka koja je urađena u mysql-u. Probao sam da podatke u bazi setujem i kao utf8 i kao cp1250 Da li mi neko može pomoći kako da namestim da dobijem korektan prikaz naših fontova na stranici u delu koji se vuče iz mysqlbaze?
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.ptt.yu.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Kako da podesim kodni raspored na web stranici koji vucem iz mysql-a?16.05.2007. u 09:46 - pre 206 meseci
Nije bitno kako ces setovati bazu, ako to radis naknadno.

Bitno je kako su uneti podaci u bazu. Kada sam promenio kodni raspored na jednom sajtu morao sam da napisem skript koji ce proci kroz bazu i promeniti sve iz recimo win1250 u utf-8.

Znaci, moraces da sajt prilagodis bazi, ili kompletan izlaz iz baze provuces kroz neku obradu...
 
Odgovor na temu

HiTech Profile
Srbija

Član broj: 114429
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da podesim kodni raspored na web stranici koji vucem iz mysql-a?16.05.2007. u 13:42 - pre 206 meseci
Ako si redove setovao sa utf-8, odmah nakon konekcije sa bazom a pre citanja iste dodaj

Code:

mysql_query("SET NAMES utf8");
mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION='utf8_general_ci'");


to bi trebalo da resi problem.
Ako ti je php setovan da je defolt neki drugi set na samom pocetku strane ispred <html> dodaj

Code:

<?php header("Content-Type: text/html; charset=utf-8"); ?>
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako da podesim kodni raspored na web stranici koji vucem iz mysql-a?

[ Pregleda: 2566 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.